28.8 C
Ankara, TR
Cuma, Ağustos 14, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

norvec-vize-basuvurusu
Başkent:Oslo
Telefon:+47
Alan:385.180 km2
Nüfus:5.258.988
Para Birimi:Norveç Kronu (NOK)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Norveç Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Norveç Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Norveç Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Norway Visa Information

Norveç Vizesi

Norveç Vizesi

Norveç Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Norveç Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize Şirketi, Norveç vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Norveç Vize Başvurusu

Norveç Vize Başvurusu, Norveç seyahati yapacak olan Bordo pasaportu bulunan T.C. vatandaşları kısa süreli seyahat türleri içinde yer alan Norveç Aile/Akraba Ziyareti, Norveç Turistik Vize ve Norveç Ticari Vize için Norveç vize başvurusu yapmakla yükümlüdür. Ayrıca Norveç vize başvurusu kısa süreli seyahatler için yapılacak ise Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği başvuruları şahsen almamaktadır. Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş firmamız Long Vize ile vize başvuru merkezleri aracılık etmektedir.

Norveç Vize Başvurusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

Norveç vize randevusu

Norveç vize randevusu Norveç seyahati planlayan kişilerin Norveç Schengen vize başvurusu için yapılacak en son basamaktır. Norveç vize randevusu alınmadan önce yapılacak olan seyahatin amacı ve süresi belirlenip vize başvurusu öncesinde gerekli olan evrakların prosedüre uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.

 

Norveç Vize İşlemleri

Norveç Vize İşlemleri için yapılması gereken prosedür Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği yapılacak olan seyahatin amacına ve süresine göre başvuruları şahsen kabul etmektedir. Kısa süreli seyahatler olan Norveç Aile/Akraba Ziyareti, Norveç Turistik Vize ve Norveç Ticari Vize için Norveç Schengen vizesi verilmektedir.

 

Norveç Vize Çeşitleri

Norveç Vize Çeşitleri seyahat amacına göre değişmektedir. Yapılacak olan seyahat Norveç Aile/Akraba Ziyareti ise Norveç Schengen vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir. Norveç Aile/Akraba Ziyareti için de gerekli olan evrak ve belgeler şöyledir:

Norveç Aile/Akraba Ziyareti için geçerliliği bulanan pasaportun olması gerekmektedir.

Norveç Vize Çeşitleri İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

 

 

Norveç Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Norveç Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yapılacak olan Norveç ziyaretinin amacına ve süresine göre değişim gösterebilmektedir. Kısa süreli seyahatler içinde değerlendirilen Norveç Schengen vizesi ise Norveç Aile/Akraba Ziyareti, Norveç Turistik Vize ve Norveç Ticari Vize için verilmektedir. Norveç Gerekli Belge ve Evrak Listeleri seyahatin türüne göre değişiklik gösterse de herkesten istenen temek belge ve evraklar da bulunmaktadır. Yapılacak olan seyahatin türü ne olursa olsun herkesten istenen evraklar;

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Norveç Vizesi Danışmanlık

Norveç Vizesi Danışmanlık, Norveç’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne müracaat edilerek yapılmalıdır.

Norveç Vize Başvurusunda bulunmak ve Norveç Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Norveç Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Norveç Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Norveç Vizesi Başvurusu yapın, Norveç Vize Randevusu alın!

 

NORVEÇ VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Norveç seyahati planlayan T.C. vatandaşlarının ilk olarak yapması gereken şey Norveç Vizesi Hakkında Genel Bilgi edinmek olmalıdır. T.C. vatandaşları arasında bordo pasaport sahibi olanlar 180 gün içinde 90 günle sınırlı olan Norveç Schengen vize işlemlerine tabi tutulmaktadır. Ancak Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik ( Siyah – Kırmızı) pasaportu olan T.C. vatandaşları Norveç vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Norveç Vizesi Hakkında Genel Bilgi arasında dikkatli olunması gereken noktalardan biri yapılacak kısa süreli seyahatler için başvuruların Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliğine şahsen yapılmamasıdır. Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliğince yetkilendirilen akrediteli seyahat / turizm acenteleri ve vize başvuru merkezleri aracılığı Norveç vizesi başvuruları yapılabilmektedir. Dolayısıyla Norveç seyahati planlayan kişilerin Norveç Vizesi Hakkında Genel Bilgi alabilmek için yetkili resmi aracı kurumlarla iletişime geçmesi gerekmektedir.

Norveç Vizesi Hakkında Genel Bilgi arasında bilinmesi gereken başka önemli bir nokta ise yapılan Norveç vize başvuru sonuçları ile ilgili tek karar mercisi Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir. Aracılık yapan seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri yalnızca başvuruların kabul edilmesi, gerekli olan evrakların teslim alınıp başvuru sahibine teslim edilmesi ve sonuçlarla ilgili bilgi aktarımı konusunda resmi olarak aracılık yapmakla yükümlüdür. Norveç Schengen vizesi kararları ile ilgili herhangi bir etkiye sahip değildirler. Norveç vizesi hakkında genel bilgi almak isteyen vatandaşların gerekli olan evrak ve işlemlerle ilgili bilgi edinmeleri Norveç vize işlemlerinin doğru bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır.

 

NORVEÇ VİZESİ BAŞVURUSU

Norveç Vizesi Başvurusu, Norveç seyahati yapacak olan Bordo pasaportu bulunan T.C. vatandaşları kısa süreli seyahat türleri içinde yer alan Norveç Aile/Akraba Ziyareti, Norveç Turistik Vize ve Norveç Ticari Vize için Norveç vize başvurusu yapmakla yükümlüdür. Ayrıca Norveç vize başvurusu kısa süreli seyahatler için yapılacak ise Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği başvuruları şahsen almamaktadır. Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve vize başvuru merkezlerine girişte yetkili olan firmamız Long Vize ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

NORVEÇ VİZESİ ÇEŞİTLERİ

Norveç Vizesi Çeşitleri seyahat amacına göre değişmektedir. Yapılacak olan seyahat Norveç Aile/Akraba Ziyareti ise Norveç Schengen vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir. Norveç Aile/Akraba Ziyareti için de gerekli olan evrak ve belgeler şöyledir:

 • Norveç Aile/Akraba Ziyareti için geçerliliği bulanan pasaportun olması gerekmektedir.
 • Norveç vize başvuru formu tam ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Norveç Aile/Akraba Ziyareti için yapılan Schengen vize başvurusu için yapılmış online yapılan sistem müracaatın başarı ile tamamlanması sonrasında sistem üzerinden yollanan kapak mektubunun çıktısı mutlaka alınmalıdır.
 • Biyometrik özellikler sahip, daha önce hiç kullanılmamış 2 adet vesikalık fotoğraf,
 • Norveç Aile/Akraba Ziyareti için davet eden kişi tarafından resmi olarak hazırlatılmış vize davetiyesi,
 • Tam vukuatlı nüfus kaydının resmi örneği ile nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi,
 • Norveç Aile/Akraba Ziyareti yapacak olan kişinin finansal durumunun ispatlanabileceği resmi belgeler,

Norveç’te nüfusuna oranla hatırı sayılır miktarda bir Türk popülasyonumevcuttur (20.000 kişi). Bu kişiler Almanya işçi göçü dalgası ve sonrasındaki Türkiye’den Avrupa’ya yapılan göçlerin sıklaşması sonucu genellikle kökleri diğer Avrupa ülkelerinden gelerek Norveç’e yerleşmiş kişiler olup, Norveç’te oturum ve çalışma izinlerine, iş yerlerine sahip insanlardır. Bu kişilerin Türkiye’de de halen mevcut olan aile bireyleri ve akrabaları vardır. Türkiye’deki bu aile bireyleri akrabalar ve tanıdıkların Norveç’te ikamet etmekte olan yakınlarını ziyaret etmesi için almaları gereken vize Norveç aile/akraba ziyareti vizesidir. Bu vizeyi almak için Norveç’te ikamet eden şahısın Türkiye’ye getirtmek istediği aile / akraba bireylerine davetiye hüviyetinde bazı belgeler ve onlar Norveç’egeldikten sonra finansal olarak arkalarında olacağına dair banka evrakları göndermesi gerekir.

Norveç Turistik Vize

Norveç Vize Çeşitleri içinde yer alan Norveç turistik vize işlemleri için yapılması gereken Norveç Schengen vizesidir. Norveç Schengen vize başvurusu için gerekli olan evraklar şunlardır:

 • Geçerliliği devam eden, kullanılabilecek durumda olan, Norveç turistik vize işlemlerinin yapılabileceği 2 boş sayfasının bulunması ve seyahat sonrasında bitiş tarihi dikkate alınarak 3 ay geçerliliği devam edecek pasaport,
 • Norveç turistik vize başvuru formunun online olarak doğru ve eksiksiz olarak doldurulmuş olmalıdır. Norveç turistik vize başvuru formunda seyahatin amacı net bir şekilde ifade edilmedir. Formda beyan edilen bilgilerle beyan edilecek diğer evraklardaki bilgilerle tutarlı olmalıdır.
 • Norveç turistik vize başvuru formunun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinden sonra sistemin yolladığı kapak mektubunun mutlaka çıktısı alınmalıdır.

Norveç turistik vizesi Norveç’e özellikle kış turizmi için giden insanların ihtiyaç duyduğu bir vize olan turistik vize Türkiye’den yapılan vize başvuruları içinde Aile/Akraba ziyareti vizesiyle birlikte en çok başvuru alan vize türü olarak göze çarpıyor. Norveç Turistik Vizesine başvuru için hazırladığınız dosyada başvuru formu ve kapak mektubunda turistik amacınızı net olarak açıkladıktan sonra ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınızı da dosyada bulundurmayı unutmayın.

Norveç Ticari Vize

Norveç vize çeşitleri içinde bulunan Norveç Ticari vize başvurusu işlemleri Norveç Schengen vize prosedürüne uygun bir şekilde yapılmalıdır. Norveç Ticari başvurusu için gerekli evrak ve belgeler ise şöyledir:

 • Norveç Ticari vizesi için geçerlilik özelliklerine sahip bir pasaportun olması gerekmektedir. Pasaportun en fazla 10 yıl içinde alınmış olması, eskimemiş ve yıpranmamış kullanılabilir bir durumda olması ve içinde boş olan iki sayfasının bulunması gerekmektedir. Ayrıca Norveç Ticari seyahatinin bitiş tarihi ile hesaplanması gereken 3 ay geçerliliğini devam ettirmesi de dikkat edilmesi gereken noktalar arsında yer almalıdır.
 • Norveç ticari vize başvuru sahibinin en güncel halini yansıtan, daha önce başka bir vize işlemi için kullanılmamış biyometrik özellikte  2 tane vesikalık fotoğraf olmalıdır.
 • Norveç Ticari vize başvuru sahibini davet eden Norveç şirket / firma / kurum tarafından resmi olarak hazırlanmış ziyaretin amacının ve tarihlerin net bir şekilde belirtildiği Norveç ticari vize davetiyesi,

Norveç ile Türkiye arasındaki deniz ulaşım araçları, doğalgaz, tekstil ve gıda maddeleri kalemlerini içeren ithalat – ihracat ilişkisi neticesinde özellikle bu sektörlerde iş yapan birçok iş adamı Norveç’teki iş ortağı firmaların düzenlediği toplantılara katılmak, anlaşmalar imzalamak ve fuarlara katılmak için Norveç ticari vizesine ihtiyaç duymakta.

 

NORVEÇ VİZESİ DANIŞMANLIK

Norveç Vizesi Danışmanlık, Norveç’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne firmamız Long vize tarafından müracaat ederek yapılabilmektedir.

Norveç Vize Başvurusunda bulunmak ve Norveç Vizesi Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Norveç Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Norveç Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Norveç Vize Başvurusu yapın, Norveç Vize Randevusu alın!

 

NORVEÇ VİZESİ İŞLEMLERİ

Norveç Vizesi İşlemleri için yapılması gereken prosedür  Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği yapılacak olan seyahatin amacına ve süresine göre başvuruları şahsen kabul etmektedir. Kısa süreli seyahatler olan Norveç Aile/Akraba Ziyareti, Norveç Turistik Vize ve Norveç Ticari Vize için Norveç Schengen vizesi verilmektedir.

 

NORVEÇ VİZESİ RANDEVUSU

Norveç vizesi randevusu Norveç seyahati planlayan kişilerin Norveç Schengen vize başvurusu için yapılacak en son basamaktır. Norveç vizesi randevusu alınmadan önce yapılacak olan seyahatin amacı ve süresi belirlenip vize başvurusu öncesinde gerekli olan evrakların prosedüre uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. Norveç Vize Randevu işlemleri için firmamız Long Vize ile irtibata geçebilir ve işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlayabilirsiniz.