Norveç Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

666

Norveç Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Norveç VizesiNorveç Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yapılacak olan Norveç ziyaretinin amacına ve süresine göre değişim gösterebilmektedir. Kısa süreli seyahatler içinde değerlendirilen Norveç Schengen vizesi ise Norveç Aile/Akraba Ziyareti, Norveç Turistik Vize ve Norveç Ticari Vize için verilmektedir. Norveç Gerekli Belge ve Evrak Listeleri seyahatin türüne göre değişiklik gösterse de herkesten istenen temek belge ve evraklar da bulunmaktadır. Yapılacak olan seyahatin türü ne olursa olsun herkesten istenen Norveç Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içindeki temel evraklar şöyledir:

  • Pasaport: Bordo pasaport sahibi olan T.C vatandaşlarından pasaportun geçerlilik süresinin olması, on yıldan daha eski olmaması, eskimemiş ve yıpranmamış olması, Norveç vize işlemlerinin yapılabileceği boş iki sayfasının olması ve seyahatin bitiş tarihinden itibaren geçerliliği 3 ay devam edecek olması özellikle dikkat edilen noktalardır.
  • Biometrik fotoğraf: Önceden herhangi bir vize işleminde kullanılmayan, kişinin en güncel görüntüsünü yansıtan, görüntünün bozulmasına ya da şüphe yaratacak şekilde olmaması oldukça önemlidir.
  • Norveç vize başvuru formu: Okunaklı bir şekilde doldurulmuş, başvuru yapanın ıslak imzası olan, Norveç vize başvuru formunda beyan edilmiş bilgilerle beyan edilecek diğer bilgilerle örtüşen Norveç vize başvuru formu Norveç Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde mutlaka olmalıdır.
  • Norveç seyahati sırasında aniden oluşabilecek sağlık problemleri, acil tıbbi tedavi ya da hastane masraflarının karşılanabilmesi için seyahat sağlık sigorta poliçesinin aslı evrak listeleri içinde olması gereken evraklardandır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin