Nijerya Vize Randevusu

544

Nijerya Vize Randevusu

Nijerya VizesiNijerya Vize Randevusu alınmadan önce Nijerya vizesi talebinde bulunabilmek için gerekli olan Nijerya vize prosedür şartlarının uygun bir şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir. Nijerya Vize Randevusu bir tür Nijerya vize başvurusudur. Dolayısıyla da Nijerya randevusu sırasında yapılma istenen seyahat amacı, süresi gerektiği durumlarda başvuru sahibinin yaşı ve işine bağlı olarak da faklılık görülebilmektir. Nijerya Vize Randevusu sırasında gerekli olan evraklarında doğru bir şeklide düzenlenmiş olarak teslim edilmesi sonuçları büyük ölçüde etkilemektedir.

Nijerya vizesi yapılacak olan seyahatin kısa ya da uzun olmasına göre yapılacak Nijerya vize randevusu yapılacak başvuru yerlerine göre değişiklik göstermektedir. Nijerya vizesi talepleri Nijerya’nın Türkiye’deki temsilcisi olan Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne direk olarak yapılabileceği gibi aracı olarak hem danışmanlık hizmeti veren hem de Nijerya vize işlemlerini yürütmekle yetkili olan akrediteli seyahat acenteleri ya da vize başvuru merkezlerine de yapılabilmektedir.

Nijerya vizesi talebinde bulunan kişilerin Nijerya vize işlemlerini sağlıklı bir şekilde yürütebilmesi için Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile işbirliği içinde Nijerya vize işlemlerini yürütmekle yetkili olan acentelerden danışmanlık hizmeti alarak yapılması sürecin uzamadan doğru bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır. Bazı evraklar bizzat acenteler ya da vize başvuru merkezlerinde hazırlanabildiği gibi diğer tüm evrakların ne şekilde ve nereden temin edilmesi konusunda da rehberlik yapmaktadırlar. Vize randevusu sırasında dosya halinde sunulacak olan evrakların ön incelmeden de geçilmesi de Nijerya vize başvurusunun sorunsuz tamamlanmasına yardımcı olmaktadır.

Nijerya vize randevusu için online bir sistem üzerinde çalışılsa da şu an için Türkiye’den bunu gerçekleştirmek pek mümkün görünmemektedir. Bu nedenle Nijerya vize randevusu yerine, Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin belirlediği gün ve saatlerde Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde vize başvuru işlemleri gerçekleşir. Nijerya vize randevusu ile ilgili süreçlere geçmeden önce Nijerya’ya seyahat edecek kişilerin dikkat etmesi gereken bazı sağlık konuları mevcuttur. Özellikle Batı Afrika bölgesinde sık görülen bazı hastalıklara engel olmak amacıyla birtakım aşıların yaptırılması tavsiye edilmektedir. Yaptırılması T.C Seyahat Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından tavsiye edilen aşılar şu şekildedir; Hepatit A, Hepatit B, Tifo, Çocuk Felci, Menenjit, Kuduz Sarı humma. Yine Türkiye tarafından Nijerya seyahatleri sırasında bulundurulması tavsiye edilen bazı ilaçlar da mevcuttur. O ilaçlar daha çok sivrisinek ısırıklarından doğan hastalıklara önlem amaçlı tavsiye edilir ancak doktor kontrolü olmadan kullanılması tavsiye edilmez. Tavsiye edilen ilaçlar; Meklofin 250G tablet, Atovaquone/Proguanil tablet, Doksisiklin 100mg kapsül. Tavsiye edilen ilaçların çoğuna seyahatten 1 hafta önce başlanması önerilir.
Nijerya vize randevusu süreçlerine geçerken bu uyarıları da dikkate almak önemlidir. Ayrıca Nijerya vize randevusu esnasında Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesindeki işlemlerde problem yaşama riskini en aza indirmek adına bir vize rehber & danışman firması ile ortak hareket etmek akıllıca olur. Nijerya vize randevusu hakkında detaylı bilgi almak için ; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin