Nijerya Vize İşlemleri

524

Nijerya Vize İşlemleri

Nijerya VizesiNijerya Vize İşlemleri için bir nevi Nijerya vizesi için gerekli olan evrakların düzenlenip dosya haline getirme süreci olarak da değerlendirilmektedir. Nijerya Vize İşlemleri öncesinde yapılması planlanan Nijerya seyahatinin neden ve ne kadar süreyle yapılması gerektiğinin tespit edilmesi gerekmektedir. Nijerya seyahati yapmayı planlayan T.C. vatandaşları siyah ya da kırmızı pasaportu olan herkesin Nijerya vize işlemlerine tabi tutulmaktadır. Siyah ya da kırmızı diplomatik pasaport sahibi T.C. vatandaşları ise 180 günde 90 günden fazla yapılmaması koşulu ile Nijerya vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Nijerya vize işlemleri için öncelikle sahip olunan pasaportun ne özellikte olduğunun tespit edilmesi gerekmektedir. Bu özellikleri taşımayan bir pasaport ya da daha önce hiç pasaport almamış olanların hemen yeni bir pasaport temin etmesi gerekmektedir. Nijerya Aile / Akraba ziyareti, Nijerya Turizm vizesi ya da Nijerya ticari vize türlerinden hangisi olursa olsun gerekli olan evrakların Nijerya vize işlemlerinin gerçekleştirileceği en yakın tarihle olması gerekmektedir. Belgelerde yer alan tüm bilgilerin birbiri ile tutarlı olması da Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından üzerinde önemle durulan bir husustur.

Nijerya vize işlemleri sırasında mutlaka eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gereken Nijerya vize başvuru formunda yer alan her soruya atlamadan tek tek doğru cevap verilmesi ve Nijerya vize işlemleri yapan kişinin ıslak imzası ile gerekli evrakların yer aldığı dosyada mutlaka olmalıdır.

Nijerya vize işlemleri için Türkiye sınırları içerisinde yetkilendirilmiş tek kurum Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliğidir. Nijerya vize işlemlerine geçilmeden önce Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olan evrak listeleri ve kuralları hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Nijerya vize işlemlerinin ilk adımı Nijerya’ya yapılacak ziyaretin amacını belirlemek olmalıdır. Çünkü Nijerya vize işlemleri sürecine dahil olacak olan vize başvuru dosyasının içinde Nijerya ziyaret amacının net olarak açıklanmış olması gerekir. Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin en çok dikkat ettiği hususların başında ziyaret amacı gelir. Ayrıca Nijerya vize başvuru dosyasında açıklanan Nijerya’ya ziyaret amacı ile tutarlı olarak hazırlanmış durumdaki resmi evraklarında dosyada bulundurulması şarttır. Bu evrakların isimleri ve çeşitleri Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olup, eksiksiz olarak tamamlanması beklenir. Nijerya vize işlemleri öncesinde Nijerya ile ilgili güvenlik tehlikelerinden de haberdar olarak tedbirli olmanın yararı vardır. Özellikle ülkenin kuzey doğu bölgesinde faal olan Boko Haram terör örgütünün bulunduğu yerlere mecbur kalmadıkça ziyaret gerçekleştirilmesi önerilmemektedir. Bunun yanında Nijerya’da yaygın olarak gerçekleştirilen dolandırıcılık, hırsızlık, fidye karşılığı adam kaçırma ve korsanlık gibi bir çok örgütlü ve adi suç mevcuttur. Nijerya vize işlemleri için harekete geçen vatandaşlarımızın ülkeye girişten önce bunlar hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Nijerya vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin