Nijerya Vize Çeşitleri

597

Nijerya Vize Çeşitleri

Nijerya Aile/Akraba Ziyareti

Nijerya VizesiNijerya vize çeşitleri içinde kısa yapılması düşünülen seyahat türleri içinde Nijerya Aile/Akraba Ziyareti için herhangi bir kategori bulundurmamaktadır. Ancak Nijerya Aile/Akraba Ziyareti / Arkadaş ziyareti yapmak isteyenler Nijerya ziyaretçi vizesi işlemlerine tabi tutulmaktadır. Nijerya seyahati 180 günde 90 günden daha fazla yapılmasına izin verilmeyen Nijerya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli şartların Nijerya ziyaretçi vizesine göre yapılması gerekmektedir.

Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Nijerya Aile/Akraba Ziyareti için özel bir kategori ya da özel bir çalışma yapmamaktadır. Bu nedenle de yapılması istenen Aile / Akraba / Arkadaş ziyaretleri için Nijerya vizesi alabilmek yeterli olacaktır. Nijerya vizesi için yapılması gereken şartların yerine getirmesi ile Nijerya Aile/Akraba Ziyareti yapılabilmesi hakkı verilmektedir.

Nijerya Aile/Akraba Ziyareti yapmak isteyen T.C. vatandaşları Nijerya vize başvurularını Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne yapılabileceği gibi Nijerya vize işlemlerini yürütmekle resmi yetki sahibi olan akrediteli seyahat acenteleri ile vize merkezleri aracılığı ile de yapılabilmektedir. Gerekli olan evrakların nasıl ve nereden temin edilmesine kadar tüm ön hazırlık sürecinde rehberlik hizmeti sağlamaktadır.

Nijerya Aile/Akraba Ziyareti yapacak olan T.C. vatandaşları Nijerya vize işlemlerinden sonra yapılacak Nijerya vize başvuru sonuçları yaklaşık olarak 7 ile 10 günü içinde çıkmaktadır. Nijerya vize işlemleri sonuçları ile ilgili karara verme yetkisi yalnızca Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nindir. Bu nedenle de Nijerya vize başvurusu temsilciliklerin belirttiği koşullara göre yapılmalıdır.

Türkiye ve Nijerya arasında kurulan ilişkilerin ticari ve turistik faaliyetler neticesinde giderek sıkılaşmasından ötürü özellikle Nijerya’da faal olan Türk şirketlerinin görevlendirdiği bir kısım Türk popülasyonu Nijerya’da ikamet etmektedir. Nijerya’da ikamet eden bu kişileri, Türkiye’den gelerek ziyaret etmek isteyen aile / akraba üyelerinin ve yakınlarının Nijerya’ya bu amaçla yapacakları ziyarete imkan tanıdan vize Nijerya aile / akraba ziyareti vizesi olarak belirlenmiştir. Nijerya aile / akraba ziyareti vizesi işlemleri için gereken en önemli belgeler Nijerya’da ikamet eden kişi tarafından başvuru sahipleri adına çıkarttırılacak davetiye niteliğindeki belgelerdir. Bu belgelerin Türkiye’de gerçekleştirilen vize işlemleri için hazırlanan vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekir.

Nijerya Turistik Vize

Nijerya vize çeşitleri içinde yer alan Nijerya turistik vize için yapılması gerekenler Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen kriterlere göre yapılmalıdır. Nijerya vizesi için başvurular Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne ya da akrediteli acentelere ve vize merkezlerine yapılabilmektedir. Nijerya Turistik Vize için gerekli olan her evrak oldukça büyük önem taşımaktadır. Gerekli şartların yerine getirilmesi için acentelerden ve vize merkezlerinden danışmanlık hizmeti alınması gerekmektedir. Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği hazırlanan her evrakın gerçeği yansıtması ve eksiksiz olması hususunda oldukça titiz yaklaşmaktadır. Nijerya turistik vize için gerekli olan evraklar:

 • Nijerya vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmasına özen gösterilmelidir.
 • Geçerlilik özelliklerine sahip olunan pasaport,
 • 2 Adet biometrik özellikte fotoğraf,
 • Tam vukuatlı nüfus kaydı örneği ile kimli fotokopisi,
 • Gidiş / dönüş uçak bileti rezervasyonları,
 • Konaklama rezervasyonları,
 • Nijerya turistik vize talebinde bulunan kişi özel araçla seyahat edecekse araç ruhsatı ve uluslar arası ehliyet fotokopisi beyan edilmelidir.
 • Nijerya turistik vize başvuru sahibinin mesleki bilgilerinin resmi beyanı,
 • Nijerya turistik vize talebinde bulunan kişinin finansal durumunun belirtildiği belgeler,
 • Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne hitap edilerek yazılmış olan vize talep dilekçesi,
 • Nijerya turistik vize başvuru sahibinin bağlı olduğu şirketle ilgili resmi belgeler,
 • Nijerya turistik vize başvurusu yapan kişinin seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigorta poliçesinin aslı beyan edilmelidir.

Nijerya’nın terör ve suçlardan az etkilenen bölgelerindeki doğal güzelliklerin birçok ülkeden turist çektiği bir ortam Türkiye’den de Nijerya’ya gerçekleşen turistik faaliyetler her yıl artış gösterir. Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen ve Nijerya’ya turizm amacıyla giden kişiler için verilen vize türü Nijerya turistik vizesidir. Nijerya turistik vizesine sahip olmak için vize başvuru dosyasında ulaşım ve konaklama rezervasyonları bulunmalıdır.

Nijerya Ticari Vize

Nijerya ticari vize Nijerya’da bulunan şirket / firma / kurum gibi ticari anlamda faaliyet gösteren yerlerle ticari ilişkiler kurmak için alınan Nijerya vize çeşididir. Nijerya sınırlarından geçmenin ön koşulu olan Nijerya vizesi işlemleri bordo, gri ve yeşil pasaport sahibi olan tüm T.C. vatandaşları için uygulanması zorunlu olan bir işlemdir. Yalnızca siyah ile kırmızı pasaportu olanlar için muafiyet uygulaması yalnızca kısa süreli yapılacak olan seyahatlerde uygulanmaktadır. Nijerya ticari vize alınabilmesi Nijerya vizesi için gerekli olan şartların en doğru ve eksiksiz olarak yapılması ile sağlanabilmektedir. Nijerya ticari vize için başvurular Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne yapılabileceği gibi akrediteli seyahat acenteleri ile vize merkezlerinin aracılığı ile de Nijerya ticari vize işlemleri ve başvurular yapılabilmektedir.

Nijerya ticari vize için gerekli olan evraklar genel olarak şunlardır:

 • Nijerya ticari vize başvuru formunun içinde yer alan her sorunun atlanmadan teke tek doğru bir şekilde cevaplanması gerekmektedir.
 • Beyan edilmesi gereken pasaportun 10 yıldan fazla eski olmaması, seyahat bitiminden sonra 180 gün geçerliliğini koruması ve kullanılabilecek 2 boş sayfasının olması oldukça önemlidir.
 • 2 tane Nijerya ticari vize başvuru tarihine en yalın bir zamanda çekilmiş, ve hiç kullanılmamış biyometrik özellikte fotoğraf,
 • Nijerya’da ticari ilişkiler kurulacak şirket ya da firma tarafından yollanmış davetiye,
 • Nijerya ticari seyahatin belirtilen tarihlerde yapılıp geri dönüleceğini kanıtlayan gidiş / dönüş uçak bileti,
 • Nijerya seyahati sırasında yapılacak konaklama ile ilgili otel rezervasyonu,
 • Nijerya ticari ziyareti gidiş ve dönüş tarihlerini kapsayacak şekilde hazırlanmış seyahat sağlık sigorta poliçesinin aslı beyanı zorunludur.
 • Nijerya ticari vizesi, Türkiye ile Nijerya arasında hız kazanan ikili ticari faaliyetler neticesinde gerçekleşen iş seyahatlerine zemin hazırlayan vize türüdür. Bu vizeyi almak için Nijerya’da ticari faaliyet yapabildiğinizi kanıtlayan birtakım belgelere ihtiyacınız vardır.
  Nijerya ticari vizesi hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin