Nijerya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri

621

Nijerya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Nijerya VizesiNijerya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri için Nijerya ziyareti yapmak isteyen T.C. vatandaşlarına uygulanan Nijerya vize işlemlerinin yapılması zorunludur. Gri, yeşil ve bordo pasaport sahibi olan tüm T.C. vatandaşları yapılması istenen Nijerya seyahati için Nijerya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne müracaat etmelidirler. Yalnızca siyah ve kırmızı diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin 6 ayda en fazla 90 gün yapmak koşulu ile kısa seyahatlerde Nijerya vize işlemleri uygulamalarından muaf tutulabilmektedir.

Nijerya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri yapılacak olan Nijerya vize başvurularının yapılabileceği Türkiye temsilcilikleridir. Ancak Nijerya vize başvuruları Nijerya Vize İşlemleri için yetkilendirdiği akrediteli seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezleri ile de yapılabilmektedir. Acenteler veya vize başvuru merkezleri ile yapılacak Nijerya vize işlemlerinde danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Nijerya seyahatinin neden ve ne kadar süreyle yapılacağının belirlenmesinden sonra seyahatin amacına ve başvuru yapanın mesleğine göre değişiklik gösteren evrak listeleri hakkında gerekli tüm desteği sununa acenteler ve vize merkezleri yardımı ile evrakların düzenlenmesi çok daha kolay olacaktır.

Nijerya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri için yapılması düşünülen seyahatin tarihi ve Nijerya vize başvurusu için öncelikle temsilciliğin vatandaşlara sundukları hizmet günleri ve saatleri hakkında bilgi edinilmelidir. Türkiye ve Nijerya’da resmi tatil günlerinde Nijerya Vize İşlemleri bölümü de tatil edilmektedir. Dolayısıyla da yapılacak Nijerya başvuru tarihleri tüm bu bilgiler doğrultusunda yapılmalıdır.

Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için yapılması gereken birtakım hazırlıklar bulunmaktadır. Bu hazırlıklar Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesine teslim edilecek olan vize başvuru dosyası ile alakalıdır. Bu kapsamda Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından vize işlemleri için uygun şartlar daha önceden duyurulmuş ve teslim edilecek vize başvuru dosyalarının buna göre hazırlanması istenmiştir. Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri ile ilgili Nijerya’nın, Türkiye’de faaliyet gösteren tek temsilcisi olup, herhangi başka bir ülke veya kurum tarafından vize işlemi gerçekleştirilmesi söz konusu değildir. Ayrıca Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri turistik, ticari ve aile / akraba ziyaretleri vizelerinin hepsi için geçerli işlemler olup, Nijerya’nın “kapıda vize” uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle Türkiye’den, Nijerya’ya seyahat planlayan (diplomatik pasaportlar hariç) tüm pasaport sahiplerinin Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri sürecinden geçmesi gerekir. Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri esnasında daha önceden eksiksiz ve doğru bilgilerle, ziyaret amacınız açıkladığınız ve bu amaca yönelik belgelerle desteklediğini vize başvuru dosyanızı teslim alır. Ayrıca Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri esnasında biyometrik verileri toplama hakkına da sahiptir. Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri 1-2 hafta içinde sonuca bağlanır. Bu süre iş yoğunluğu, tatil günleri gibi sebeplerle değişkenlik arz edebilir. Nijerya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için ; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin