Nijerya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

793

Nijerya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Nijerya VizesiNijerya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yapılması düşünülen Nijerya ziyaretinin ne amaçla ve ne kadar süreyle yapılacağına göre de farklılık görülebilmektedir. Bu nedenle ilk olarak kısa yapılacak seyahat türleri içinde yer alan Nijerya Aile/Akraba Ziyareti, Nijerya Turistik Vize ve Nijerya Ticari Vize türlerinden hangisinin yapılacağı belirlenmelidir. Bordo, gri ve yeşil pasaportu olanların Nijerya vize işlemleri için Nijerya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hakkında alınacak bilgiler doğrultusunda belgelerin düzenlemesi yapılmalıdır. Ancak Nijerya seyahat amacı, süresi, başvuranın mesleği ya da yaşı ne olursa olsun Nijerya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde herkesçe hazırlanması zorunlu olan bazı evrakların olması gerekmektedir.

Herkesçe hazırlanması zorunlu olan Nijerya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içindeki ana evraklar şöyledir:

  • Nijerya vize başvuru formunda yer alan tüm sorulara tek tek atlamadan doğru cevap verilerek doldurulması gerekmektedir.
  • Geçerlilik özelliklerine göre 10 yıl içinde alınan, Nijerya seyahat dönüşünden sonra da 180 gün geçerliliği devam edecek, kullanılabilir durumda olan ve en az boş iki sayfası bulunan pasaportu olması gerekmektedir.
  • Biyometrik özellikte son 6 ay içinde çekilmiş ve ilk defa Nijerya vizesi başvurusunda kullanılan vesikalık 2 fotoğraf başvuru yapan kişinin görünümünü net olarak vermiş olmalıdır.
  • Zorunlu olarak herkesin her yurt dışı seyahatlerinde zorunlu olarak yaptırması gereken seyahat sağlık sigorta poliçesinin aslı evrak listeleri içinde bulunan temel evraklardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin