Nijer Vize Çeşitleri

621

Nijer Vize Çeşitleri

Nijer Aile/Akraba Ziyareti

Nijer VizesiNijer Vize Çeşitleri içinde yer almakta olan Nijer Aile/Akraba Ziyareti için yapılması gerekli olan işlemlerin Nijer Konsolosluğunun belirlediği prosedür kurallarına göre yapılmalıdır. Nijer Konsolosluğu gerekli olan evrakların belirlenen kriterlerde olması konusunda çok titiz davranmaktadır. Bu nedenle de evrakların seyahat tarihine en yakın zamanda alınmış olması ve resmi bir şekilde hazırlanması oldukça önemlidir. Nijer Aile/Akraba Ziyareti için istenen evrakların yanında sağlık kontrolü de yapılmış olması gerekmektedir. Nijer seyahati öncesi zorunlu olarak yapılması gereken sağlık kontrolünde zorunlu olarak yapılması gereken aşılarında yaptırılması gerekmektedir. Kısa süreli yapılmak istenen Nijer Aile/Akraba Ziyareti için yalnızca önleyici olarak sıtma ilacı kullanılmalıdır.

Nijer Aile/Akraba Ziyareti yapmak isteyen T.C. vatandaşlarının dikkat etmesi gereken başka bir nokta Nijer’de hastanelerinin verdiği sağlık hizmeti oldukça yetersiz kalmaktadır. Nijer’de bulunan tek hastane Niamey’dedir. Bu hastane de personel ve sağlık teçhizatı açısından fazla yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle de yapılacak sağlık kontrolü de havalananının bulunduğu yol üzerinde Magori PolyClinique tercih edilmesi daha uygun olacaktır.  Nijer Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evrakları şöyle sıralayabiliriz:

 • Gerekli şartları taşıyan Nijer vize başvuru formunun doğru bir şekilde doldurulup imzalanmalıdır.
 • Geçerliliği olan pasaportun aslı yoksa da yenisinin çıkarılması gerekmektedir.
 • İki adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf,
 • Nijer seyahatinin yapılacağının belgelenebileceği uçak ve otel rezervasyonları,
 • Nijer Aile/Akraba Ziyareti için yatırılması gereken vize ücretinin yapılması gerekmektedir.

Nijer’de daha çok ticari faaliyetler aracılığıyla uzun süre ikamet etmek durumunda olan Türklerin, Türkiye’de bulunan yakınlarına Nijer ziyareti imkanı sağlayan vize Nijer aile/akraba ziyareti vizesi olarak belirlenmiştir. Nijer Konsolosluğu / Büyükelçiliğine teslim edilecek olan vize başvuru dosyasına Nijer’de ikamet eden kişinin göndereceği belli başlı belgelerin eklenmesi ile alınabilecek bu vizenin işlemleri yine Ankara Nijer Konsolosluk / Büyükelçiliğinde gerçekleşmektedir.

Nijer Turistik Vize

Nijer Turistik Vize Nijer vize çeşitleri içinde yer almaktadır. Nijer dünyanın en yoksul ülkesinden biridir. Oldukça yoksul olan ülkenin sağlık koşulları da çok yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle de Nijer Turistik Vize başvurusu yapacak olan kişilerin seyahati gerçekleştirmeden önce menenjit, hepatit, sarı humma ve çocuk felci aşılarını yapmaları oldukça büyük önem arz etmektedir. Ancak kısa süreli yapılacak olan Nijer Turistik Vize talebinde bulunan kişilerin önleyici olarak kullanılabilecek sıtma ilacı almaları yeterli olabilecektir. Nijer Turistik Vize talebi olan kişilerin alınması gereken sağlık önlemleri ile yapılması zorunlu olan aşılar için Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün yaptıkları tavsiyelerin yapılması gerekmektedir.

Sağlık koşulları oldukça kötü olan, yeterli sağlık personeli olmayan dolayısıyla da yeterli hastane teçhizatı bulunmadığından olası soğuk algınlığı, sıtma vb. sağlık kontrolleri için tek hastane olan havalananına yolu üzerinde bulunan Magori PolyClinique’ye gidilmesi en doğru karar olacaktır.

Nijer Turistik Vize için hazırlanması gereken evraklar şunlardır:

 • Yırtık ya da yıpranmamış, dönüş tarihi ile birlikte 180 gün geçerliliği olan gidiş-dönüş Nijer vize işlemlerinin yapılabileceği iki sayfası olan pasaport,
 • Nijer seyahat tarihine en yakın zamanda çekilmiş 2 fotoğraf,
 • Nijer Turistik Vize için doğru bir şeklide doldurulmuş Nijer vize başvuru formu,
 • Nijer Turistik Vize için hazırlanmış vize talep dilekçesi,
 • Nijer Turistik seyahatin yapılacağına dair gidiş – dönüş uçak ve otel rezervasyonu beyan edilmesi zorunludur.

Türkiye ile Nijer arasında kurulan köprülerin her geçen gün sağlamlaşmasının bir ürünü olarak iki ülke arasındaki turistik faaliyetler de hız kazanmıştır. Nijer’in Türkiye’de bulunan fahri ve resmi konsoloslukları aracılığıyla yaptığı ülke tanıtımları neticesinde Türkiye’de daha çok tanınan bir ülke haline gelen Nijer’e, Türkiye’den yapılan turistik ziyaretler artış göstermektedir. Nijer’e yapılacak bu turistik amaçlı ziyaretlerin gerçekleşmesi için ihtiyaç duyulan vize türü Nijer Turistik vizesi olup, vize başvuru dosyasında Nijer’e ulaşım ve Nijer’de konaklama ile ilgili belgelerin ibraz edilmesi gerekir.

Nijer Ticari Vize

Nijer ticari vize de Nijer vize çeşitleri içinde yer almaktadır. Nijer seyahati yapmayı düşünen T.C vatandaşlarının her açıdan dikkatli olması gerekmektedir. Oldukça yoksul ve sağlık koşullarının çok elverişsiz olduğu Nijer ülkesi sınırlarından geçmeden önce gerekli olan sağlık kontrolünden mutlaka geçilmesi gerekmektedir. Bu sağlık kontrolü sırasında sarı humma, çocuk felci, hepatit ve menenjit gibi aşıların da seyahat öncesinde yapılması gerekmektedir. Bunun yanında ise çok kısa yapılması düşünülen seyahatlerde ise önleyici özelliği olan sıtma ilacı da kullanılabilmektedir. Nijer ticari vize için alınması gereken sağlık önlemleri ile yapılması gereken aşılar hususu ile ilgili Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak önerilerin dikkate alınması çok önemlidir.

Nijer ticari vize için başvuru sahiplerinin dikkat etmesi gereken nokta Nijer ile ticari anlamda ilişkiler kurmak isteyen kişi ya da kişilerin Türkiye Büyükelçilikler ile irtibat halinde olması, oldukça güvenilir olan hukuk danışmanları ile avukatlarla iş birliği içinde olunmalıdır. Nijer ticari vize başvuru sahiplerinin hazırlaması gereken evraklar şunlardır:

 • Pasaport sahibinin imzasının olduğu, yırtık, yıpranmış olmayan pasaportun seyahat bitimi ile birlikte 180 gün geçerliliği devam edecek pasaportun beyan edilmesi gerekir.
 • Nijer ticari vize başvuru yapılması düşünülen tarihe en yakın zamanda çekilmiş 2 adet fotoğraf,
 • Nijer ticari vize başvuru formunun tam ve eksiksiz doldurulup imza atılması suretiyle hazırlanmalıdır.
 • Nijer ticari vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.
 • Nijer ticari vize için Nijer’de bulunan şirket / firma tarafından yollanmış davetiye,
 • Nijer ticari seyahat için gidiş – dönüş uçak ve otel rezervasyonu,
 • Seyahat sağlık sigortasının poliçesinin aslı mutlaka olmalıdır.

Nijer ticari vizesi Türk yatırımcıların Nijer’e yaptıkları yatırımların ve Nijer’de faaliyet gösteren bir takım şirketlerin çalışanlarını Nijer’e gönderebilmesi adına gerekli bir vizedir. Nijer ticari vizesi almak için Nijer Devleti tarafından tanınmış resmi bir ticari faaliyet belgesinin vize başvuru dosyasında diğer evraklarla beraber sunulması gerekir. Nijer ticari vizesi hakkında detaylı bilgi almak için ; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin