Nijer Vize Başvurusu

598

Nijer Vize Başvurusu

Nijer VizesiNijer Vize Başvurusu öncesinde yapılması için öncelikli olarak yapılması gereken Nijer vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Nijer vizesi almak isteyenlerin Nijer Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen prosedüre göre yapılması önemlidir. Vize Başvurusu yapacak olan Diplomatik pasaport sahibi dışında tüm T.C. vatandaşlarının Nijer vize prosedürünü yerine getirmek zorundadır.

Vize başvurusu için gerekli olan Nijer vize prosedürünün uygulanması için vize  başvuru merkezlerinden danışmanlık hizmeti almak oldukça önemlidir. Gerekli olan her evrakta beyan edilen bilgilerin doğruluğuna oldukça titiz yaklaşan Nijer Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize başvurusu sonucunda karar veren tek yetkili mercidir. Vize merkezleri yalnızca Nijer işlemlerini yürütmek, vize başvurusu için gerekli olan tüm işlemleri yapmakla yükümlüdür.

Vize Başvurusu yapılacağı sırasında dosya haline getirilmiş olan evraklardan oluşturulmuş doyanın tam ve en doğru şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir.  Nijer Vize Başvurusu yapılabilmesi için Nijer Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin hizmet verdiği ve saatlerin öğrenilmesi planlanan tarihte Nijerya seyahatinin gerçekleştirilebilmesi için önemlidir. Vize Başvurusu için Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri verilen hizmet sabah saat 9.30 ile 12.00 arasındadır.

Vize başvurusu sonuçları ortalama olarak 2 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Nijer Vize Başvurusu sonuçları ise Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri öğleden sonra 15.00 ile 16.30 arsında teslim edilmektedir. Bu nedenle yapılması düşünülen Nijer Vize Başvurusu için Nijer Konsolosluğunun hizmet verilen saatlerine ve günlerine göre yapılması zaman kaybını önüne geçebilmektedir.

Nijer vize başvurusundan önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Nijer’in gümrük ve sınır kurallarından haberdar olması gerekmektedir. Afrika ülkelerinin birçoğunda gerçekleşen farklı ve garip uygulamalar Nijer’de de karşınıza çıkabileceğinden Nijer vize başvurusu konusunda bir profesyonelden yardım almayı da düşünebilirsiniz. Genel hatlarıyla vize başvurusu, Nijer Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından baştan sona kadar yürütülen bir başvuru sürecidir. Nijer vize başvurusu için Nijer Konsolosluğu / Büyükelçiliği haricinde Türkiye’de yetkilendirilmiş bir kurum, kuruluş veya özel vize başvuru asistan firması bulunmamaktadır. Bu bağlamda Nijer vize başvurusu için harekete geçmek isteyen kişilerin öncelikle Nijer ile ilgili seyahat, gümrük ve sınır kontrolleri gibi mevduatlardan haberdar olmaları faydalı olacaktır. Nijer vize başvurusu için gidilecek adres olan Nijer Konsolosluğu / Büyükelçiliği belirli gün ve saatlerde vize başvuru dosyalarını teslim almaktadır. Bu gün ve saatler dışında Nijer vize başvuru işlemi gerçekleştirilmemektedir. Nijer’in kısa süreli vizeler için (max. 1 ay) talep ettiği vize ücreti son rakamlara göre 60 Euro iken uzun süreli vizeler (3 aylık vize) için belirlenen vize ücreti 105 Euro olmuştur. Vize başvurusu esnasında Nijer Konsolosluğu / Büyükelçiliği bu ücretleri başvuru sahiplerinden tahsil eder. Vize başvurusu bireysel olarak veya seyahat acenteleri tarafından gerçekleştirilebilir. Burada önemli husus Nijer Konsolosluğu / Büyükelçiliği çalışma saatlerine riayet etmektir. Nijer vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin