Malta Vize Randevusu

619

Malta Vize Randevusu

Malta Vizesi

Malta Vize Randevusu Malta Schengen vizesi başvurusunun yapılması için alınmalıdır. Malta vizesi başvuruları Malta Konsolosluğu / Büyükelçiliği kısa süreli olarak gerçekleştirilmek istenen Malta Aile/Akraba Ziyareti, Malta Turistik Vize ve Malta Ticari Vize başvurularını Malta Schengen vizesi yönetmeliğine göre değerlendirmektedir. Ancak bu tür kısa süreli 180 gün içinde yapılması düşünülen 90 günle sınırlandırılmış seyahatler için direk başvuru kabul etmeyen Malta Konsolosluğu / Büyükelçiliği aracı kurumlarla vize başvurularını değerlendirmektedir.

Malta Schengen vizesi için yapılacak olan başvurular akrediteli seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezleri danışmanlığında yapılmaktadır. Akrediteli seyahat acenteleri ile vize başvuru merkezleri Malta vizesi randevusu ile hizmet vermektedir. Malta vizesi randevusu alınmadan işlemler yapılamamaktadır. Ancak randevu alınabilmesi için öncelikle Malta Schengen vizesi için istenen evrakların prosedüre uygun olarak hazırlanabilmesi için doğru bir planlama yapılması gerekmektedir.

Malta vize randevusu sırasında istenen tüm evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmış olan evrakların dosya halinde teslim edilmesi gerekmektedir. Dosyanın eksik çıkması durumunda tamlanması için geri çevrilen başvuru sonrasında tamamlanan dosyanın teslim edilmesi için tekrar Malta vize randevusu alınması gerekecektir. Bu durumda da Malta Schengen vizesi için gerekli olan evrakların listesinin doğru alınması, nereden ve nasıl temin edilmesi gerektiği konusunda yasal olarak yetkili seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile evrakların hazırlığı yapılması Malta vize randevu sırasında işlemlerin tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin