Malta Vize İşlemleri

537

Malta Vize İşlemleri

Malta VizesiMalta Vize İşlemleri ile yükümlü olan bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının Malta Schengen vizesi yönetmeliğine göre hareket etmeleri gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ile Malta Devleti arasındaki vize anlaşmasına göre 180 gün içinde 90 günle sınırlandırılmış olan Malta Aile/Akraba Ziyareti, Malta Turistik Vize ve Malta Ticari Vize türleri için Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi T.C. vatandaşları Malta vize işlemleri uygulamasından muaf tutulmaktadır.

Malta Konsolosluğu / Büyükelçiliği kısa süreli olan Malta Aile/Akraba Ziyareti, Malta Turistik Vize ve Malta Ticari Vize vb. gibi başvurularını direk olarak kabul etmemektedir. Bu nedenle kısa süreli seyahat etmeyi planlayan bordo pasaportlu T.C. vatandaşları aracı kurumlar ile Malta vize işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Malta Aile/Akraba Ziyareti, Malta Turistik Vize ve Malta Ticari Vize vb. seyahatler için yapılacak Malta vize işlemleri için akrediteli seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezleri ile irtibata geçilmelidir. Malta vize işlemlerinde yapılması gereken öncelikli işlem evrakların tam ve doğru bir şekilde hazırlanmasıdır. Yapılacak olan seyahatin amacına, süresine ve Malta vizesi başvurusu yapacak olan kişinin işine göre farklılık gösteren gerekli olan evrakların ön hazırlık sürecinin doğru bir şekilde planlanması gerekmektedir.

Malta vizesi işlemlerinde gerekli tüm danışmalık hizmetini veren akrediteli seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri Malta vize işlemleri için gerekli olan evraklar için destek vermek, yapılan başvuruların gerekli mercilere iletmekle yükümlüdür. Malta vize işlemleri sürecinin hızlanması ya da sonuçları konusunda karar veren tek yetkili merci Malta Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin