Malta Vize Başvurusu

559

Malta Vize Başvurusu

Malta VizesiMalta Vize Başvurusu Malta Devleti’ne ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarının Malta Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından uygulanan bir prosedürdür. Schengen üyesi olan Malta Devleti kısa süreli yapılması düşünülen Malta seyahati için Schengen yönetmeliğini uygulamaktadır. Kısa süreli seyahatler Malta Aile/Akraba Ziyareti, Malta Turistik Vize ve Malta Ticari Vize gibi vize başvuruları için Malta Konsolosluğu / Büyükelçiliğine direk yapılmamaktadır. Aracı resmi kurumlarla kabul edilen Malta vize başvurusu için akrediteli acentelere ya da vize başvuru merkezleri ile bağlantı kurulması gerekmektedir.

İstisnai bir durum olmadıkça akrediteleri seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezlerinin danışmanlığı ile yapılacak Malta vize başvurusu için gerekli olan evrakların prosedüre uygun olması gerekmektedir. İstenen evrakların ne olduğu, nasıl ve nereden temin edilmesi, vize başvurusu için Malta Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne iletmekle yükümlüdür.

Vize başvurusu için gerekli olan evrakların ön hazırlık süreci yapılması düşünülen Malta seyahat tarihinin aksamaması bakımından oldukça önemlidir. Eksik evrak ya da yanlış evrak söz konusu olduğu durumlarda yapılacak olan Malta vize başvurusu gerekli olan evrakların tamamlanabilmesi için geri çevrilmektedir. Bu durum da sürecin uzamasına ve yapılması planlanan Malta seyahat tarihine yetişmemesi söz konusu olabilmektedir. Ayrıca Malta Konsolosluğu / Büyükelçiliği gerek gördüğü durumlarda ek evrak talep ya da görüşme talebinde bulunması hakkına sahip olması vize başvurusu sonrasında değerlendirme sürecinin uzamasına da neden olabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin