Malta Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

532

Malta Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Malta VizesiMalta Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yapılacak olan ziyaretin amacına ve ziyaret süresine göre farklılık göstermektedir. Malta Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen Malta vize prosedürüne göre hazırlanması gereken Malta Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yaklaşık olarak diğer Schengen ülkelerinin uyguladığı prosedürlerle yanıdır. Malta ziyaretinin amacı ve ziyaret süresine göre değişiklik gösterse de evrak listeleri içinde yer alan ayrım yapılmadan herkesten istenen ana evraklar yer almaktadır. Malta Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde ayrım yapılmaksızın istenen ana evraklar şöyledir:

  • Malta Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne beyan edilmesi gereken pasaportun son 10 yıl içinde alınmış, yıpranmamış, kullanılabilir durumda, Malta vize işlemlerinin yapılabileceği 2 boş sayfası olan ve ziyaret sonrasında da 3 ay geçerliliğini devam ettirecek özelliğe sahip pasaportun beyan edilmesi gerekmektedir.
  • Malta Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde yer alan Malta Schengen vize başvuru formunun içinde yer alan sorulara verilen cevapların gerçeğe uygun olması, beyan edilecek olan diğer belgelerdeki bilgilerle tutarlı olması Malta Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından üzerinde hassasiyetle yaklaştıkları bir konudur. Malta Schengen vize başvuru formu doğru bir şekilde doldurulduktan sonra çıktısı alınarak başvuru yapacak olan kişinin ıslak imzası da olmalıdır.
  • Biyometrik özelliklere sahip kişinin son halini yansıtan iki adet vesikalık fotoğraf mutlaka olmalıdır.
  • 30 000 Euro değerinde seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası evrak listeleri içinde herkesten istenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin