Mali Vize Randevusu

570

Mali Cumhuriyeti’nin Türkiye’de faaliyet göstermekte olan dış temsilcilikleri vize işlemleri öncesinde randevu gerekliliği istemez. Ankara Mali Büyükelçiliği’ne yahut İstanbul Mali Fahri Konsolosluğu’na mesai saatleri içinde gidip, gerekli birimlerle görüşüp gerekli ücretleri ödeyerek vize işlemlerinizi randevusuz olarak başlatabilirsiniz. Ayrıca sizin adınıza vize çıkartmak amacıyla anlaştığınız danışmanınız da yine aynı yollarla yetkililere ulaşıp, sizin işlemlerinizi başlatabilir. Her ne kadar Mali vize randevusu istemese de daha detaylı ve garanti bilgiler alabilmek için ; 0 312 426 03 25 numarayı arayıp, aklınızdaki soruları sorabilirsiniz.

Bunun yanında Mali dış temsilciliklerine müracaatınız esnasında Mali’ye ziyaretinizin amacını net olarak açıklayan belgeleri de eksiksiz olarak yanınızda götürdüğünüzden emin olmalısınız. Randevulu çalışmamaları Mali yetkililerinin işlerini öylesine yaptıkları anlamına gelmeyeceğinden, en ufak bir eksik veya anlaşılmaz belgede vizeniz ret yiyebilir ya da ek belgeler ve ek görüşme talebi gelebilir.

Mali’nin Türkiye’de aktif olarak çalışan dış temsilcilikleri konumundaki İstanbul Mali Fahri Konsolosluğu ve Ankara Mali Büyükelçiliği, vize başvuru türünüz hangisi için olursa olsun sizden randevu talep etmeyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta çalışma saatleri içerisinde bu kurumların binalarında olmak olmalıdır. Ayrıca Türkiye’deki milli ve dini bayramların olduğu günlerde Mali dış temsilciliklerinin de çalışmadıklarını hatırlatmakta fayda var. Yabancı bir ülkenin temsilciliği bizim bayramlarımızda tatil yapmaz düşüncesiyle işlerinizi böyle tarihlere sıkıştırmaya çalışmamanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin