Lüksemburg Vize İşlemleri

780

Lüksemburg Vize İşlemleri

Lüksemburg VizesiLüksemburg Vize İşlemleri bir tür evrak hazırlama sürecidir. Lüksemburg vize işlemleri bordo pasaportlu tüm T.C vatandaşları için uygulanırken yeşil, gri, kırmızı ve bordo pasaport sahipleri için Lüksemburg Vize İşlemleri için muafiyet uygulaması yapmaktadır. Fakat vize muafiyeti ancak kıs yapılması planlanan seyahatler için uygulanmaktadır. Lüksemburg vize işlemleri iki şekilde yapılmaktadır. Lüksemburg Aile / Akraba ziyareti, Lüksemburg turizm vizesi ve Lüksemburg ticari vize uygulamaları kısa süreli olan seyahatler için Lüksemburg Schengen vize uygulaması yapılırken aile birleşimi, hizmet ya da eğitim gibi uzun süreli seyahatler için de Lüksemburg vize işlemleri uygulanmaktadır.

Lüksemburg Vize İşlemleri sonrasında yapılacak başvurular Lüksemburg Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne şahsen yapılabilmektedir. İkinci alternatif olarak da Lüksemburg Konsolosluğu / Büyükelçilik ile işbirliği içinde Lüksemburg vize işlemlerini yürütmekle yetkili olan akrediteli seyahat acenteleri ile vize merkezleri aracılığı ile de yapılabilmektedir. Lüksemburg Schengen vizesi için Schengen vize uygulaması yapılmaktadır. Bu nedenle de yapılacak olan başvuruların sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için gerekli olan danışmanlık hizmeti almak çok doğru olacaktır.

Lüksemburg Vize İşlemleri için tüm işlemlerin yürütülmesi ve aracı olarak başvuru yapmakla yükümlü olan akrediteli acenteler ile vize merkezleri gerekli olan tüm evrakların hazırlanması ve incelenmesi konusunda da hizmet vermektedir. Lüksemburg vize başvuru süreci ve sonuçları ile ilgili herhangi bir yetki sahibi olmayan  acenteler ve vize başvuru merkezleri Lüksemburg vize işlemleri sürecinin daha sağlıklı geçmesine yardımcı olmaktadır.

Lüksemburg vize işlemleri genelde turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti amaçlarıyla gerçekleştirilen vize işlemleridir. Lüksemburg’da 60’larda ki işçi göçlerinin arkasından gelen Avrupa içi göçler ve direk Türkiye’den yapılan göçler neticesinde ve zaman geçtikçe Türklerin Avrupa’ya yayılması sayesinde oluşan bir Türk nüfus vardır. Bu Türk nüfusun halen Türkiye’de bulunan akraba ve aile bireylerinin ziyaretleri için vize ihtiyacı doğmaktadır. Bunun yanında Lüksemburg’un kültür, sanat ve tarihi eserler bakımından turistlerin dikkatini çeken birçok özelliği vardır. Ayrıca iki ülke arasında her yıl belirli miktarlarda gerçekleşen ithalat – ihracat faaliyetleri de aktif olarak devam etmektedir. Bu sebeplerin hepsini toplayınca Lüksemburg vize işlemleri için ihtiyaç oluşan 3 vize türü turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti olarak sıralanabilir. Lüksemburg vize işlemleri esnasında ve öncesinde en önemli nokta bu üç vize türünden hangisine uygun bir seyahat amacınız olduğunu belirlemektir. Çünkü Lüksemburg vize başvurusu sürecinden itibaren her adımda Lüksemburg ziyaretinizin amacı önem arz edecektir. Lüksemburg vize işlemleri için hazırlanacak vize başvuru dosyası bu amaca paralel olarak düzenlenmelidir. Bunun yanında Lüksemburg vize işlemleri için başvuru aşamasında Lüksemburg Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile bir bağınız yoktur. Lüksemburg vize başvuruları VFS Global Lüksemburg vize başvuru merkezlerince kabul edilir. Lüksemburg vize işlemleri ve sürecin sağlıklı yürütülmesi için detaylı bilgi, rehberlik & danışmanlık hizmeti almak için ; 0 312 426 03 25 .

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin