Litvanya Vize Randevusu

893

Litvanya Vize Randevusu

Litvanya VizesiLitvanya vize randevusu alınmadan önce randevu sırasında teslim edilmesi gereken dosyanın yapılacak olan seyahatin amaç, süre, başvuru yapanın yaşı ve mesleğine göre değişmektedir. Bu nedenle öncelikle gerekli olan evrakların prosedür şartlarına uygun olarak dosya haline getirilip teslim edilmesi gerekmektedir.

Litvanya vize başvuruları için Litvanya’ya yapılması düşünülen tarihten en geç 15 gün önce başvuru yapılmalıdır. Litvanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Litvanya Schengen vize başvurularını yaklaşık olarak 9 ile 10 iş günü içinde sonuçlandırmaktadır. Litvanya vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar için planlanmanın doğru yapılması gerekmektedir. Bu işlemler içinde vize başvuru merkezleri aracılığı ya da akrediteli acentelerin danışmanlığında yapılması evraklar hakkında doğru bilgi alınmasına dolayısıyla da doğru hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Vize randevusu sırasında alınması gereken biyometrik bilgi beyanı da verilmesi gerekmektedir.

Litvanya vize randevusu sırasında biyometrik bilgi beyanı içinde yer alan 10 parmak izi uygulaması yapılması zorunludur. Bu nedenle Litvanya vize randevusu verilen tarih ve yarım saat öncesinde gidilmesi biyometrik bilgi beyanın işlemlerinin tamamlanabilmesi için de önemlidir. Vize randevusu Litvanya vize başvurusunun evrakların tam bir şekilde olması şartı ile işleme alınmaktadır.

Vize randevusu olmadan da başvurular kabul edilebilmektedir. Ancak Litvanya vize başvurusu için Litvanya vize randevusu alan kişilere öncelik tanınmaktadır. Bu nedenle de vize randevusu alınması işlemlerin daha hızlı ve kolay yapılmasını sağlayacaktır.

Litvanya ile Türkiye arasındaki dostluk köprülerinin her geçen gün pekişmesi ve buna bağlı olarak artan Türkiye – Litvanya arası ziyaret trafiğinin konsolosluklarda yaratabileceği yoğunluk öngörülerek, Litvanya Devleti tarafından, Türkiye’den gelecek vize başvurularının kabulü için bir vize başvuru asistan firmasıyla anlaşma kararı alınmıştır. Litvanya Konsolosluk / Büyükelçilikleriyle koordinasyon içinde çalışan bu firmanın adı VFS Global’dir. VFS Global, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Litvanya ziyareti için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin vize başvurularını ilk karşılayan yerdir. VFS Global bu işi Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan VFS Global Litvanya vize başvuru merkezleri aracılığıyla ve randevu usulüne göre yapar. VFS Global firmasının Litvanya vize başvuru merkezlerinde işlemlerinizi başlatabilmek için ilk olarak Litvanya vize randevusunun başvuru sahipleri tarafından alınması gerekir. Litvanya vize randevusu için müracaat edilecek yerler Litvanya Konsolosluk / Büyükelçiliği değil, VFS Global Litvanya vize başvuru merkezleri olmalıdır. Türkiye’den, Litvanya ‘ya yapılacak seyahatler için alınması gereken vizelerin randevusunu VFS Global Litvanya vize başvuru merkezleri hariç bir kurum ya da kuruluşun verme yetkisi yoktur. Litvanya vize randevusu almak için Litvanya Konsolosluk / Büyükelçiliklerinin de herhangi bir ilgili birimi bulunmamaktadır. Litvanya vize randevusu sadece ve sadece VFS Global Litvanya vize başvuru merkezlerinden alınabilir. Bu randevunun amacı önceden hazırlamış olduğunuz Litvanya vize başvuru dosyanızın yetkili kişilerce ön incelemeye tabi tutulmasıdır.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin