Litvanya Vize İşlemleri

772

Litvanya Vize İşlemleri

Litvanya VizesiLitvanya vize işlemleri Litvanya ziyareti yapmayı düşünen bordo pasaportlu T.C. vatandaşları tarafından yapılması gerekmektedir. Litvanya vize işlemleri yapılması planlanan seyahatin ne amaçla yapılacağı, ne kadar süreceği ve başvuru yapan kişinin işi ve yaşına bağlı olarak yapılmaktadır. Kısa süreli seyahatler olan Litvanya Schengen vizesi Litvanya Aile/Akraba Ziyareti, Litvanya Turistik Vize ve Litvanya Ticari Vize başvuruları için verilmektedir. Kısa süreli seyahatler için yapılan kısıtlama ise seyahatin 180 günde yapılabilecek seyahat süresi ise en çok 90 gündür.

Litvanya vize işlemleri için yapılacak başvurular Litvanya Konsolosluğu / Büyükelçiliğe ya da Litvanya vize işlemlerini yürütmekle olan akrediteli acenteler ile vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Gerekli olan evrakların hazırlanması için danışmalık hizmeti almak ve evrakların nereden, nasıl alması gerektiğinin öğrenilmesi gerekmektedir.

Litvanya vize işlemleri Litvanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin ve Türkiye’nin resmi tatil günleri de düşünülerek başvuru yapılmalıdır. Tatil günleri de hesaba katılarak seyahat tarihinden yaklaşık olarak 15 iş günü öncesinde Litvanya vize işlemleri için başvuru yapılması gerekmektedir. Litvanya vize işlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesinden 9 – 10 sonrasında da sonuçlanabilmektedir.

Litvanya vize işlemleri sırasında alınan biyometrik bilgi beyanı da verilmesi zorunludur. Biyometrik bilgi beyanı içinde yer alan 10 parmak izi alımının da kaliteli yapılabilmesi için parmaklarda kesik, yarık ya da kına gibi kaliteli iz alımını engelleyecek şekilde olmamalıdır.

Litvanya ile Türkiye’nin ikili seyahat trafiğini daha çok turistik faaliyetler ve sonrasında ticari faaliyetlerin oluşturduğunu söylemek mümkün. Özellikle Türkiye’de pahalı olan gece hayatı dünyasının Litvanya’da oldukça ucuz olması gece hayatı seven Türk turistler için ülkeyi cazibeli hale getiriyor. Bunun yanında ülkede yürütülen aktif kış turizmi faaliyetleri de yine Türk turistlerin ilgisini çekmekte. İki ülke arasındaki ithalat – ihracat ilişkilerinin 100 milyonlarca Amerikan dolarıyla ifade edilmesi vesilesiyle de her dönemde Türkiye – Litvanya arası gerçekleşen iş seyahatleri gündemde oluyor. Litvanya vize işlemleri de bu noktada devreye giriyor. Litvanya’ya yapılacak seyahatin amacına kesin olarak karar verip, buna yönelik Litvanya vize başvuru formu ve geri kalan resmi evrakları hazırlayan Türk vatandaşları genelde bu amaçlarla Litvanya vize işlemlerini yaptırmak istiyor. Litvanya vize işlemleri ilk olarak VFS Global Litvanya vize başvuru merkezlerindeki Litvanya vize başvuru süreçleri ile start alırken daha sonra VFS Global Litvanya vize başvuru merkezlerinden Litvanya Konsolosluğu / Büyükelçiliğine sevk edilen vize başvuru resmi işlemlere tabi tutulması ve karara bağlanması bekleniyor. Litvanya vize işlemleri sürecinde başvuru sahiplerinin en çok dikkat etmesi gereken husus ise doğru bilgilerle ve eksiksiz bir Litvanya vize başvuru dosyası hazırlamak oluyor. Litvanya vize başvuru dosyası, evrak listesi ve Litvanya vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için 0 312 426 03 25;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin