Letonya Vize Randevusu

738

Letonya Vize Randevusu

Letonya VizesiLetonya Vize Randevusu Letonya seyahati yapmayı düşünen T.C. vatandaşlarının Letonya vize başvurusu yapabilmesi için zorunludur. Letonya’nın Türkiye Cumhuriyeti’nde tek bir temsilcisi bulunmaktadır. Ankara’da bulunan Letonya Konsolosluğu Letonya vizesi için tek yetkili kurumdur. Letonya vize başvuruları Ankara Letonya Konsolosluğu’na yapılabilmektedir. Ayrıca Letonya vize başvuruları için akrediteli seyahat / turizm acenteleri veya vize başvuru merkezlerinden alınacak danışmalık desteği ile de yapılabilmektedir.

Vize randevusu sırasında yapılması planlanan seyahat amacı, süresi ve başvuru yapa kişinin mesleki durumuna göre hazırlanmış olan evrakların dosya halinde eksiksiz ve Letonya Konsolosluğunca belirlenen kriterlere göre teslim edilmesi gerekmektedir. Letonya Konsolosluğu başvuru sırasında beyan edilen belgeler arsında bilgi tutarlılığının olup olmamasına hassasiyetle yaklaşmaktadır. Bu nedenle evrakların istenilen kriterlerde eksiksiz bir şeklide hazırlandıktan sonra Letonya vize randevusu talebinde bulunulmalıdır.

Randevusuz işlem yapmayan Letonya Konsolosluğu ile Letonya vize işlemlerini yürütmekle resmi olarak yetkili olan acenteler ya da vize başvuru merkezlerinden Letonya vize randevusu alınması zorunludur. Letonya vize randevusu için verilen tarih ve saate hazır bulunulması gerekmektedir. Ayrıca Letonya vize randevusuna yarım saat erken gidilmesi vize işlemeleri sırasında yapılacak işlemlerin de da erken yapılmasına dolayısıyla da Letonya vize işlemlerinin aksamamasına yardımcı olacaktır. Özellikle bilinmesi gereken bir nokta ise yanlış, eksik ya da ek evrak durumları söz konusu olduğunda tekrardan vize randevusu alınması gerekmektedir. Bu nedenle de evrakların eksiksiz hazırlanmasına dikkat edilmelidir.

Letonya vize başvuruları için ilk olarak gidilmesi gereken adres Letonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği gibi görünse de aslında bam başka bir adresten bu başvurular teslim ediliyor. Bu adres birçok ülkenin vize başvuruları aşamasında aracılık ve yardımcılık görevini üstlenen VFS Global vize başvuru merkezleri. Letonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile resmi kanallarla anlaşma sağlamış olan VFS Global vize başvuru merkezleri Letonya vizesi için başvuruların ilk sunulacağı yer. Letonya vize randevusu alınırken de gidilecek yer yine VFS Global Letonya vize başvuru merkezleri. VFS Global Letonya başvuru merkezleri İzmir, İstanbul, Trabzon, Bodrum, Gaziantep, Antalya ve Ankara’da faaliyet göstermekte olup, ikamet ettiğiniz ile en yakın VFS Global Letonya vize başvuru merkezinden alacağınız Letonya vize randevusuyla bu firmada Letonya vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Letonya vize randevusu ve süreçleri hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
VFS Global Letonya vize başvuru merkezleri Letonya vize randevusu verme yetkisini Letonya Konsolosluğu / Büyükelçiliğinden almış bir firmadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde Letonya vizesi için başvuruları kabul etmekle yetkilendirilmiş başka bir firma ya da Konsolosluk / Büyükelçilik bulunmamaktadır. Bu neden Letonya vize randevusu almak için müracaat edilmesi gereken yer yine VFS Global Letonya vize başvuru merkezleri olmalıdır. Letonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için randevu vermemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin