21.9 C
Ankara, TR
Pazar, Temmuz 12, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

kanada-vize-islemleri
Başkent:Ottawa
Telefon:+1
Alan:9.984.675 km2
Nüfus:35,540,419
Para Birimi:Kanada Doları ($)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Kanada Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Kanada Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Kanada Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Canada Visa Information

Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

Kanada Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Kanada Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiKanada Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Kanada Vize Başvurusu

Kanada Vize Başvurusu, seyahat amacına göre çocuk-torun ziyareti, transit geçiş, turistik gezi, akademik araştırma, ticari faaliyet vb. sebepler Kanada Vize Başvurusu yapmayı gerektirmektedir. Kanada Vize Başvurusu yapacak kişilerin öncelikle dikkat etmeleri gereken nokta sahip olunan pasaportun geçerlilik süreleri seyahat bitiminde de en az 6 ay geçerliğini devam ettirmelidir. Kanada Vize Başvurusu 90 gün süreli olan kısa süreli vizeler için başvuru yapılacak olan Kanada iş ziyareti vizesi, Kanada Akraba Ziyareti vizesi, Kanada Dil Kursu Öğrenci Vizesi gibi başvurular Kanada Vize merkezleri ile firmamız Long Vize aracılığı ile yapılmaktadır. Kanada Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgi için arayınız 0312 426 03 25.

 

Kanada Vize Randevusu

Kanada Vize Randevusu yapılması gereken başvurular ve gerekli evrakların prosedüre uygun bir şekilde hazırlandıktan sonra yapılması gerekmektedir. Kanada Vize Başvurusu merkezine başvuru yapılmadan önce Kanada Vizesi ücretinin belirtilen banka hesabına yatırılmalıdır. Resmi olan hesaba yapılan havale sonrasında ödemenin yapıldığına dair banka dekontu, online olarak doldurulan Kanada Vizesi başvuru formu, pasaport, fotoğraf, kontrol listesi aile bilgi formu ile yapılacak olan seyahatin amacının belirtildiği evraklar dosya haline getirilerek başvuru merkezlerine beyan edilmelidir.

 

Kanada Vize İşlemleri

Kanada Vize İşlemleri Kanada seyahati yapmak isteyen vatandaşların Kanada Konsolosluğu’nun belirlediği yönetmelik gereğince yapılması gerekmektedir. Kanada Vize İşlemlerinde öncelikle dikkat edilmesi gereken önemli hususlar başvuru yapılmadan önce doldurulması gereken Kanada Vizesi başvuru formu Konsolosluğu’nun resmi web sitesi olan CIC üzerinden online olarak yapılması gerektiğidir. Ayrıca bu form için dikkat edilmesi gereken diğer bir husus başvuru formunda yer alan soruların asla Türkçe olarak cevaplanmaması gerektiğidir. Ayrıca Kanada Vize İşlemleri sürecini çok fazla etkileyen Kanada başvuru formu doldurulurken bilgilerin İngilizce ya da Fransızca olarak yapılması, formda sorulara verilen cevapların diğer evraklardaki bilgilerle çelişmemesi ve dosyanın da eksiksiz bir şekilde hazırlanabilmesi için Kanada Vize İşlemlerinin doğru bir şekilde planlanmasını gerekmektedir. Kanada Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Kanada Vize Çeşitleri

Kanada Vize Çeşitleri içinde yer alan Kanada Aile/Akraba Ziyareti vizesi için gerekli olan işlem ve evraklar şunlardır:

  • Kanada Konsolosluğu web sitesinde yer alan online vize başvuru formu ile Aile bilgi formunun doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde ıslak imzalı olarak doldurulması,
  • Son 10 yıl içinde alınmış olan seyahat sonrasında da 6 ay geçerliliği devam edecek pasaportun aslı,

 

Kanada Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Kanada Gerekli Belge ve Evrak Listeleri şöyledir:

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Kanada Vizesi Başvuru İşlemleri

Kanada Vize Başvurusu yapacak olan T.C vatandaşlarının dikkat edilmesi gereken önemli bir husus Kanada Vize merkezi 19 Kasım 2016 tarihi itibari ile 2010 ve öncesinde yapılmış olan başvuru formları kabul edilmemektedir.

 

Kanada Vizesi Danışmanlık

Kanada’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Kanada Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne veya firmamız Long Vize aracılığı ile müracaat edilerek yapılmalıdır. Kanada Vize Başvurusunda bulunmak ve Kanada Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Kanada Vize İşlemleri yürütülmektedir. Hızlı ve Sorunsuz Kanada Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Kanada Vize Başvurusu yapın, Kanada Vize Randevusu alın!

 

KANADA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Kanada her geçen yıl Dünya’nın çeşitli ülke vatandaşları tarafından ziyaret edilen ve göçmenlik başvurularını yoğun olarak alan bir ülke olarak dikkat çekiyor. Güney’inde ABD ile sınır komşusu olan Kanada’ya ABD vatandaşlarının vizesiz geçiş hakkı bulunurken Kanada dünyanın birçok ülke vatandaşına vize uygulamasında bulunuyor. Türkiye’den de diplomatik pasaport sahipleri hariç her vatandaş için vize talep eden Kanada’ya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından gelen vize ve ziyaret talepleri de sürekli devam etmekte. Kanada kış turizmi olanakları bakımından göz alıcı doğal güzelliklere sahip olmasının yanında eğitim alanında da faal bir ülke olarak özellikle dil eğitimi için Türk vatandaşlarının tercihi. Kanada’da ülkenin bir kısmının resmi dilinin Fransızca olduğunu hatırlatırken Türkiye’den Kanada’ya gerçekleştirilen dil eğitimi seyahatlerinin genelde İngilizce öğrenme amaçlı olduğunu söyleyelim. Bunun yanında Kanada’nın lisansa, yüksel lisans ve doktora düzeyindeki ve üstündeki eğitim kurumları da dünyaca ünlü ve kaliteli eğitim kurumları olarak dikkat çekiyor.

Ayrıca Kanada bir Yeni Dünya ülkesi olarak yıllardır en çok ihtiyaç duyduğu ara eleman meslek gruplarına dolgun maaşlar ve makul çalışma saatleri ile iş imkanları sunuyor. Dünya’nın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden olan Kanada’ya tabiri caizse her gün yağan göçmenlik taleplerinin ilk adımları Türkiye’den alınacak vizeler ile başlıyor. Kanada’ya turistik, ticari veya aile/akraba ziyareti amacıyla giden Türklerden bazıları Kanada’da kalıcı olmanın yollarını arıyor.

 

KANADA VİZESİ BAŞVURUSU

Kanada Vizesi Başvurusu Seyahat amacına göre çocuk-torun ziyareti, transit geçiş, turistik gezi, akademik araştırma, ticari faaliyet vb. sebepler Kanada vize başvurusu yapmayı gerektirmektedir. Kanada vize başvurusu yapacak kişilerin öncelikle dikkat etmeleri gereken nokta sahip olunan pasaportun geçerlilik süreleri seyahat bitiminde de en az 6 ay geçerliğini devam ettirmelidir. Vize başvurusu 90 gün süreli olan kısa süreli vizeler için başvuru yapılacak olan Kanada iş ziyareti vizesi, Kanada Akraba Ziyareti vizesi, Kanada Dil Kursu Öğrenci Vizesi gibi başvurular Kanada vize merkezleri ile akredite seyahat acenteleri tarafından kabul edilmektedir.

Kanada vizesi başvurusu Kanada Konsolosluğu resmi web sitesi olan CIC üzerinden yapılma istenen seyahat türüne göre hazırlanmış olan Kanada Vize Başvuru Formu elektronik ortamda doldurulduğunda Kanada vize başvuru işlemlerine başlatılmış olacaktır. Elektronik ortamda doldurulacak olan Kanada Vize başvuru formunda başvuru yapan kişinin kimlik, aile ve seyahat bilgileri ile ilgili bölümler ve ekte bulunan gizlilik politikası belgelerinin onay verilmesinden sonra Kanada Konsolosluğu yapılan başvuruyu değerlendirmeye almaktadır.

Ayrıca site üzerinde bulunan kategoriler kısmında gerekli olan evraklarla ilgili oluşturulması gereken dosya için detaylı bilgi de bulunmaktadır. Vize başvurusu CIC resmi sitesinden online olarak İngilizce ya da Fransızca olarak soruların yanıtsız bırakılmadan doldurulması zorunludur. Kanada vizesi başvurusu esnasında hazırlanan bilgilerle başvuru formundaki bilgilerin örtüşmesi büyük önem taşımaktadır.

Kanada vizesi başvurusu taleplerinin son yıllarda artış göstermesiyle Kanada günümüzde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından gelen vize taleplerini ilk olarak  Kanada vize başvuru merkezlerinden kabul etmektedir. Kanada vizesi başvurusu için atılacak ilk adım Vize başvuru merkezi dosya teslimini yapmak olacaktır. Dünya genelinde her sene 40 milyon dolaylarında bir ziyaretçi seliyle karşı karşıya kalan Kanada’ya Türkiye’den de ziyaret amaçlı gitmek isteyenlerin sayısı her yıl yüz binlere ulaşmaktadır. Bu nedenle Kanada Konsolosluk / Büyükelçiliklerinde vize başvuruları esnasında oluşabilecek yoğunluktan doğacak olumsuzlukları gidermek için Kanada Devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurularının ön kabulünü vize başvuru merkezlerinden gerçekleştirmek için Vize başvuru merkezi vize asistan şirketini görevlendirmiştir. Kanada’ya yapılan vize başvuruları esnasında sizin önceden hazırlamış olduğunuz, doğru ve eksiksiz tasnif edilmiş dosyanızı ön kontrollere tabi tutan vize  başvuru merkezi sizden (Kanada Devleti’nin verdiği yetkiye dayanarak) biyometrik verilerinizi de alabilir. Bu nedenle Kanada vizesi başvurusu için gittiğiniz Vize başvuru merkezi merkezinde dosyanızın eksiksiz bir şekilde yanınızda olduğundan emin olmalısınız. Her istenen evrakın aslı ve fotokopisinin yanınızda bulunması tavsiye edilir. Zira Vize başvuru merkezi dosyanızı teslim alırken gerekli olmayan evrakları zaten size iade etme yetkisine sahiptir. Önemli olan herhangi bir eksikle karşılaşmamaktır.  vize başvuru merkezlerinde yürüteceğiniz işlemler silsilesinin sonunda eğer dosyanızda bir problem görülmezse Vize başvuru merkezi tarafından teslim alınacak ve Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliğine transferi gerçekleşecektir.

 

KANADA VİZESİ ÇEŞİTLERİ

Kanada Aile/Akraba Ziyareti

Kanada Vizesi Çeşitleri içinde yer alan Kanada Aile/Akraba Ziyareti vizesi için gerekli olan işlem ve evraklar şunlardır:

  • Kanada Konsolosluğu web sitesinde yer alan online vize başvuru formu ile Aile bilgi formunun doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde ıslak imzalı olarak doldurulması,
  • Son 10 yıl içinde alınmış olan seyahat sonrasında da 6 ay geçerliliği devam edecek pasaportun aslı,
  • Biometrik özellikte ve gerekli boyutlardaki 2 tane fotoğraf ile kimlik fotokopisi
  • Kaşeli ve ıslak imzalı bağlı olunan iş yerinin antetli kağıtları kullanılarak Kanada Konsolosluğu’na hitaben yazılmış seyahat amacının ve gidiş-dönüş tarihlerinin belirtildiği dilekçe,
  • Kanada seyahati yapacak olan kişiye ait kaşeli ve imzalı SGK hizmet dökümü ya da Bağkur prim dökümü,

Kanada Turistik Vize

Kanada Vize Çeşitleri içinde bulunana Kanada Turistik Vize için gerekli olan evraklar:

  • Kanada Turistik vize başvurularında geçerli sayılabilecek özelliğe sahip pasaportların aslı ile birlikte varsa önceden alınmış Schengen, İngiltere, İsviçre, ABD vizelerinin işlem görmüş sayfaları ile resimli olan sayfaların fotokopisi de beyan edilmelidir. Ayrıca var olan pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması ve seyahat için yapılan başvuru tarihinden itibaren 6 ay geçerliliğini devam ettirmesi gerekmektedir.
  • Kanada Konsolosluğunun web sitesi üzerinden yapılan vize başvuru formu ile aile bilgi formunun online bir şekilde doğru bilgilerle birlikte tüm soruların eksiksiz bir şekilde İngilizce ya da Fransızca olarak cevaplanması gerekmektedir. Ayrıca başvuran kişinin site üzerinden onay verip imzalanarak çıktısının alınması ile birlikte Kanada Vize harcının ödenmiş olması gerekmektedir.

Kanada’ya yapmak istediğiniz ziyarette eğer planlarınız turistik amaçlı faaliyetler yürütmek ise almanız geren en doğru vize Kanada Turistik Vizesidir. Kanada Turistik Vizesi alırken özellikle belirtmeniz gereken evraklar seyahatinin başlangıç bitiş tarihleriyle örtüşen ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınız olacaktır. Kış turizmi için biçilmiş kaftan olan Kanada her yıl milyonlarca turisti ağırladığından her ülkede en çok talep gören vizelerden biri de Kanada Turistik Vizesi olarak öne çıkar.

Kanada Ticari Vize

Kanada Ticari vize işlemleri için öncelikle olarak online vize başvuru formu ile aile bilgi formunun doldurulması gerekmektedir. Kanada Konsolosluğu’na ait olan resmi web sitesi CIC üzerinden Kanada Ticari Ziyareti amacına göre hazırlanan Online Kanada Vize Başvuru formuna vize başvuru bilgileriyle aile bilgileri kısmının kesiksiz olarak doldurulması ve ekte bulunan gizlilik politikasının da onaylanması ile yapılan başvuru geçerliliğini kazanır.

Kanada Ticari vize formu İngilizce ya da Fransızca olarak doldurulması gereken formda yer alan sorulara verilecek cevaplar eksiksiz olarak doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Tüm işlemler bittikten sonra formun çıktısının alınıp dosyaya koyulması gerekmektedir. Kanada vize başvuru formunda beyan edilen telefon, e-mail, adres bilgilerin doğru ve detaylı bir şekilde doldurulması Kanada Konsolosluğu için oldukça önemlidir. Kanada Ticari vize için yapılacak olan değerlendirme ile karar aşamasında Kanada Konsolosluğu’nun gerekli görmesi durumunda mülakat ya da ek evrak talebi için başvuru yapan kişi ile iletişime geçilebilmektedir.

Kanada Ticari vize ücreti Kanada Konsolosluğu’nun resmi web sitesi üzerinden yapılan online başvuru formunun doldurulması ile yine resmi web sitesi üzerinden Kanada Ticari vize ücretinin ödemesi yapılmaktadır. Kanada Ticari vize ödemesi için banka ödeme emri ya da Kanada Büyükelçiliği’nin Garanti Bankası dolar hesabına yatırılarak yapılabilmektedir.

Kanada Ticari vize için gerekli olan evraklar:  pasaport, biyometrik 2 adet fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kaydı örneği ile kimlik fotokopisi, Kanada Ticari vize talep dilekçesi, Kanada ticari vize davetiyesi, iş ya da mesleğe  ilişkin belgeler, çalışılan bağlı olunan şirkete bağlı resmi evraklar, Kanada Ticari vize başvurusu yapacak kişinin finansal durumunu belgeleyen evraklar, seyahat planını destekleyecek belgeler ile seyahat sağlık sigortasıdır.

Kanada ile Türkiye arasında coğrafi uzaklıklar bulunmasına rağmen ortak sermayeli birçok iş hayata geçmektedir. Özellikle Kanada’da yaşayan ver şirket sahibi olmuş Türk iş adamları sayesinde pekişen ekonomik ilişkiler neticesinde ve bazı Türk firmalarının anlaşmalı Kanada firmalarına çalışanlarını meslek içi eğitim ve ya iş sözleşmesi, toplantısı gibi sebeplerle göndermeleri gibi sebeplerden oluşan Kanada Ticari Vize talepleri her geçen gün artmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta Kanada Ticari Vizesinin herhangi bir şekilde çalışma izni yerine geçmeyeceğidir.

 

KANADA VİZESİ İŞLEMLERİ

Kanada Vizesi İşlemleri Kanada seyahati yapmak isteyen vatandaşların Kanada Konsolosluğu’nun belirlediği yönetmelik gereğince yapılması gerekmektedir. Kanada vize işlemlerinde öncelikle dikkat edilmesi gereken önemli hususlar başvuru yapılmadan önce doldurulması gereken Kanada vize başvuru formu Konsolosluğu’nun resmi web sitesi olan CIC üzerinden online olarak yapılması gerektiğidir. Ayrıca bu form için dikkat edilmesi gereken diğer bir husus başvuru formunda yer alan soruların asla Türkçe olarak cevaplanmaması gerektiğidir. Ayrıca Kanada vizesi işlemleri sürecini çok fazla etkileyen Kanada başvuru formu doldurulurken bilgilerin İngilizce ya da Fransızca olarak yapılması, formda sorulara verilen cevapların diğer evraklardaki bilgilerle çelişmemesi ve dosyanın da eksiksiz bir şekilde hazırlanabilmesi için Kanada vize işlemlerinin doğru bir şekilde planlanmasını gerekmektedir.
Kanada vize işlemlerinin yürütülmesi için yetkilendirilmiş Kanada vize başvuru merkezleri ile akredite olan seyahat acenteleri tarafından yapılmaktadır. Yapılan başvurular sırasında temin edilmesi gereken evraklar yapılacak olan seyahatin amacına göre alınacak vize türüne göre yönlendirilme yapılmaktadır. Ayrıca Kanada vize işlemlerinde yapılacak olan başvurunun İngilizce ya da Fransızca yapılması gerektiğinden vize danışma merkezleri tercüme edilmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Bu nedenle de Kanada vize işlemleri için bu merkezlerle ya da seyahat acenteleriyle iletişime geçilmesi Kanada Vizesi başvurusunda gecikme olmasını engelleyecektir. Alınacak vize türüne göre yapılaması gereken Kanada vize işlemleri için hazırlanan dosyanın gerektiği bir şekilde hazırlanması için de katkı sağlamaktadırlar.

Kanada vizesi işlemleri her ülke vizesinde olduğu üzere belli evrak toplama ve dosyalama süreçleriyle başlayan işlemler dizisidir. Kanada vize işlemleri ile ilgili hatırlatılması gereken en önemli bilgi ise Kanada Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından hiçbir şekilde vize başvurusu için kabul yapılmamakta ve randevu verilmemektedir. Kanada vizesi işlemleri için randevu alıp başvuru formunuz ile beraber dosyanızı verebileceğiniz ilk ve tek adres Vize başvuru merkezi vize başvuru merkezleridir.  Ayrıca Kanada vizesi işlemleri esnasında bazı vatandaşların işini kolaylaştıracak CAN Plus adlı bir program Nisan 2016 itibariyle uygulamaya konmuş durumdadır. CAN Plus adlı programdan yararlanmak için gerekenler:

Yapılan başvuru geçici turistik ya da aile akraba ziyareti vizesi içinse ve başvuru hamili Türk pasaportu taşıyorsa, son 10 yıllık süre çerçevesinde legal yollarla Kanada’ya seyahat ettiyse ve bu seyahatini kanıtlayan Kanada vizesini ve Kanada’ya giriş damgasını pasaportunda barındırıyorsa bu program için elverişlidir. Ayrıca son yıl içinde seyahat gerçekleşmemiş olsa dahi ABD için geçerli bir vize pasaportta mevcutsa yine bu programdan yararlanılabilir. Bu programın avantajı ise özellikle evrak toplama sürecindeki yükünüzün hafiflemesi ve diğer tür vize başvurularına göre çok daha az sayıda evrakla Kanada vizesi için bir adım önde olmanızdır.

Vize başvuru merkezi Kanada vize işlemlerinin gerçekleştiği merkezlerde yine CAN Plus programına uygun olup olmadığınız kontrol edilip hazırlamış olduğunuz dosya aynı şekilde Kanada Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne Vize başvuru merkezi tarafından sevk edilecektir.

 

KANADA VİZESİ RANDEVUSU

Kanada vizesi randevusu yapılması gereken başvurular ve gerekli evrakların prosedüre uygun bir şekilde hazırlandıktan sonra yapılması gerekmektedir. Kanada vize başvurusu merkezine başvuru yapılmadan önce Kanada vize ücretinin belirtilen banka hesabına yatırılmalıdır. Resmi olan hesaba yapılan havale sonrasında ödemenin yapıldığına dair banka dekontu, online olarak doldurulan Kanada vizesi başvuru formu, pasaport, fotoğraf, kontrol listesi aile bilgi formu ile yapılacak olan seyahatin amacının belirtildiği evraklar dosya haline getirilerek başvuru merkezlerine beyan edilmelidir.

Kanada vizesi randevusu gerekli olan evrakların temin edildikten sonra oluşturulan dosyanın teslim edilmesi için alınmaktadır. Kanada vize başvurusu esnasında yapılacak olan diğer işlemler biyometrik bilgi uygulamasıdır. Kanada Konsolosluğu’na yapılan vize başvuruları sırasında 4 Eylül tarihi itibari ile parmak izi alınması ve gerekli özelliklere sahip fotoğraf çekimi uygulaması zorunlu hale getirilmiştir. Bu nedenle de Türkiye vatandaşları ile birlikte yabancı uyruklu diğer vatandaşlar da biyometrik uygulama zorunlu hale getirilmiştir. Bu nedenle de Kanada Konsolosluğu’na yapılacak olan tüm başvuruların şahsen yapılması şartı getirilmiştir.

Kanada Konsolosluğu’na yapılacak olan Kanada vize başvurularının şahsen yapılmasının yanında başvuru için Kanada vizesi randevusu alma zorunluluğu yoktur. Kanada Konsolosluğu veya Elçiliği’ne yapılacak olan başvurular için kurumun çalışma saatleri ve tatil günlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kanada Konsolosluğu veya Elçiliği hafta içi sabah 9.30 ile öğlen 12.00 arasında hizmet vermektedir. Başvuruların çalışma saatlerine göre yapılması zaman kazanma bakımında fayda sağlayacaktır.

Kanada’nın sadece turistik ve eğitim amaçlarıyla değil aynı zamanda göçmenliğe ilk adım olarak da birçok vize talebi aldığı malum. Bu nedenle Kanada’nın Vize başvuru merkezi ile olan vize başvuru kabul anlaşması dolayısıyla Vize başvuru merkezi merkezlerinde bile yoğunluklar meydana geldiğinden dosya kabul işlemleri randevulu sistemle yapılmaktadır. Vize başvuru merkezi firmasıyla irtibata geçerek aldığınız randevu saatinde ilgili merkezde dosyanız ile beraber hazır bulunmanız ve başvuru sürecini buradan başlatmanız gerekecektir.

Kanada vizesi randevusu esnasında Kanada Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş olan Vize başvuru merkezi vize başvuru merkezleri sizden dosyanızı eksiksiz olarak yanınızda bulundurmanızı talep edeceklerdir. Çünkü  Kanada vizesi randevusu esnasında dosyanız ön incelemeye tabi olacak ve bu incelemelerde bir sorun görülmezse Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne transferi gerçekleşecektir.

Kanada vizesi randevusu için gidebileceğiniz tek yer Vize başvuru merkezleridir. Ayrıca 19 Kasım 2016 tarihli karar neticesinde vize başvuru merkezleri Kanada vize randevusu sırasında sunulacak Kanada vize başvuru formlarının 2010 tarihinden yeni olmasını talep etmektedir. Aksi takdirde randevu esnasında herhangi bir başvuru işlemi başlatılmayacaktır. Bununla beraber Kanada vizesi randevusu esnasında Kanada vize başvuru ücreti ve vize harcı da yine vize başvuru merkezleri tarafından tahsil edilmektedir.