29.8 C
Ankara, TR
Çarşamba, Temmuz 8, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

izlanda-vize-basvuru-islemleri
Başkent:Reykjavik
Telefon:
Alan:103.000 km²
Nüfus:334.252
Para Birimi:İzlanda kronası
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

İzlanda Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
İzlanda Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

İzlanda Vizesi Hakkında & Iceland Visa İnformation

İzlanda Vizesi

İzlanda Vizesi

İzlanda Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. İzlanda Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize Şirketiİzlanda Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

İzlanda Vize Başvurusu

İzlanda Vize Başvurusu, ilk defa yapılan İzlanda Vize Başvurusu şahsen veya yetkili seyahat acentalarıyla yapılmalıdır. Ancak son beş yıl içinde herhangi bir vize başvurusu yapıldı ise İzlanda Vize Başvurusu için vekalet ile firmamız aracılığıyla teslim edilebilmektedir. Son beş yıl içinde yapılan herhangi bir vize başvurusu sırasında parmak izi alınmadıysa parmak izinin alınması şartı olması nedeniyle İzlanda Vize Başvurusunun şahsen veya firmamız Long Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. İzlanda Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

İzlanda Vize Randevusu

İzlanda Vize Randevusu için İzlanda elçiliklerine yapılacak olan 90 gün veya daha fazla süreli vize başvurusu için İzlanda konsoloslukları tarafından yetki verilmiş acentalarla iletişime geçilmelidir. İzlanda Vize Randevusu için firmamız Long Vize ile önceden iletişime geçilmelidir. İzlanda Vize Randevusu bulunmayan bireylerin vize başvurusu kabul edilmemektedir.

 

İzlanda Vize İşlemleri

İzlanda Vize İşlemleri için Schengen vize uygulamaları için belirtilen yönetmelik doğrultusunda seyahat edilecek ya da seyahatin büyük bir kısmının geçirileceği ülke temsilciliğinden temin edilmesi gerekmektedir. Schengen ülkelerinde birkaçında seyahat planlanması söz konusu olduğunda İzlanda Vize İşlemleri için en uzun süreli konaklama yerinin belirlenmesi önem taşımaktadır. İzlanda Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

İzlanda Vize Çeşitleri

İzlanda Vize Çeşitleri, İzlanda Aile/Akraba Ziyareti, İzlanda Turistik Vize, İzlanda Ticari ve Fuar Vizeleri için İzlanda Schengen ziyaret vizesi işlemleri uygulanmaktadır. Bunun için seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İzlanda Konsolosluğunca belirlenmiş güncel ve orijinal olan evrakların temin edilmesi gerekmektedir.

 

İzlanda Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

İzlanda Gerekli Belge ve Evrak Listesi eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Önemli ölçüde yer alan eksiklikler sonucunda yapılan başvurular kabul edilmemektedir ya da kabul edilse de sonuç olumsuz olmaktadır. Bu nedenle tecrübe sahibi olmayanların bu detaylı bilgi edinmesi gerekmektedir. İzlanda Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

İzlanda Vizesi Başvuru İşlemleri

İzlanda Vize İşlemleri İzlanda elçiliklerine yapılacak olan en fazla 90 günlük Schengen vizesi ile 90 günden fazla sürecek İzlanda seyahatleri için alınacak İzlanda Ulusal vize başvurusu için gereken evrakları firmamız Long Vize ile irtibata geçerek hazırlayıp başvuru işlemlerine hazırlanmalıdır. Başvuruların randevu ile sağlandığı İzlanda Vizesi randevusuz hizmet vermemektedir. İzlanda Vizesi İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

İzlanda Vizesi Danışmanlık

İzlanda’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için İzlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne veya firmamız Long Vize aracılığı ile müracaat edilerek yapılmalıdır. İzlanda Vize Başvurusunda bulunmak ve İzlanda Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile İzlanda Vize İşlemleri yürütülmektedir. Hızlı ve Sorunsuz İzlanda Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay İzlanda Vize Başvurusu yapın, İzlanda Vize Randevusu alın!

 

 

İZLANDA VİZESİ HAKKINDA GENEL BELGE

Yeşil, gri ve siyah pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 180 günlük süre içerisinde 90 günlük süreyi aşmamak koşuluyla vize uygulamayan İzlanda, Bordo pasaporta sahip vatandaşlardan vize talep etmektedir. Avrupa Birliği’ne üye olmamış durumda olan İzlanda buna rağmen Schengen bölgesinin içine girmekte ve İzlanda vizesiyle Schengen ülkelerinde dolaşım imkanı doğmaktadır. Fakat Schengen üyesi ülkelerde dolaşabilme salahiyetini kazanmak için ilk önce İzlanda için çıkartılan vizeyle İzlanda sınırlarına giriş yapmak gerekmektedir. Bu işlem gerçekleştikten sonra Schengen’e üye diğer ülkelerde dolaşım hakkını kazanmış olursunuz.
İzlanda ve Türkiye arasında herhangi bir politik sorun bulunmamaktadır. İki ülke de NATO üyesi olduğundan aralarında bir işbirliği de söz konusudur. İki ülke arasında politik bir sorun yoktur fakat iki ülkenin birbirlerinin içinde dış temsilcilikleri bulunmamaktadır. Bunun yerine İzlanda’nın Türkiye’de olan dış temsilcilik faaliyetlerini (vize, göçmenlik, İzlanda vatandaşlarına hizmet) Danimarka Büyükelçiliği Ankara’da yürütmektedir. Türkiye ise İzlanda’da gereken dış temsilcilik hizmetlerini Norveç’in başkenti Oslo’dan yürütmektedir. Böylelikle birbirlerinin topraklarında dış temsilcilik bulundurmadan, gereken işleri halledilebilir.

Bu durumda İzlanda vizesi hakkında ilk söylenmesi gereken şey aslında vizeyi Ankara’daki Danimarka Büyükelçiliği’nden alma gerekliliğidir. Üçlü ilişkilerde de herhangi bir problem yaşamayan Türkiye, Danimarka ve İzlanda bu yöntemi seçerek Türkiye’de bulunan İzlanda vatandaşlarını ve Türkiye’den İzlanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını mağdur etmemek adına böyle bir yolu tercih etmiştir

 

İZLANDA VİZESİ BAŞVURUSU

İzlanda vizesi başvurusunda bulunurken müracaat edilecek merci olan Ankara İzlanda Büyükelçiliği’ne başvurulmalıdır. Bu başvuru esnasında Ankara İzlanda Büyükelçiliği’nin, İzlanda ile ilgili vize işlemleriyle ilgilenen birimine müracaat gerekir. İzlanda ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiler coğrafi uzaklık ve direk ulaşım yollarının azlığı nedeniyle mütevazi seviyelerde kalmış olsa da İzlanda vize başvurularında ticari vize uygulamasını da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunmaktadır. Bunun yanında İzlanda’ya Türkiye’den yapılmakta olan vize başvurularının çoğunluğunu Turistik Vizenin oluşturduğunu söyleyebiliriz.

İzlanda vizesi başvuru işlemleriyle alakalı herhangi bir yetkilendirmesi olmasa da İzlanda Devleti’nin Türkiye’de 3 adet Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Bu konsolosluklar Ankara, İstanbul ve İzmir’de yer alır. İzlanda ülkesi hakkında vize başvuru işlemlerinden önce bilgi almak için ziyaret edebileceğiniz fahri konsolosluklar aynı zamanda Türkiye’de seyahat yahut ikamet halindeki İzlanda vatandaşlarına hizmet etmek için hazır bulunurlar. Türkiye’nin de İzlanda’nın Reyjkjavik kentinde bir adet Fahri Konsolosluğu bulunmakla beraber kayıtlara göre İzlanda’da yaşayan 80 Türk vatandaşı olduğunu da söyleyelim.

Vize başvurularını karara bağlamakla İzlanda tarafından görevlendirilen Danimarka Büyükelçili’ğidir fakat vize başvuruları büyükelçiliğe bireysel olarak yapılamaz. Danimarka ve İzlanda’nın görevlendirdiği aracı bir kurum olan Vize Başvuru merkezi tarafından teslim alınan dosyalar gerekli ön incelemeler yapıldıktan sonra Büyükelçiliğe teslim edilir. Unutulmamalıdır ki Vize başvuru merkezi sadece bir aracı kurumdur, vizenizin karara bağlanması ile ilgili süreçte son söz İzlanda tarafından yetkilendirilmiş Danimarka Büyükelçiliği’ne ait olacaktır.

 

İZLANDA VİZESİ İŞLEMLERİ

İzlanda Vizesi İşlemleri için öncelikle gerekli olan şey seyahat edecek kişi tarafından hatasız ve eksiksiz şekilde doldurulmuş olması gereken bir başvuru formu. Başvuru formunun da bir tane olmadığını belirtmek isteriz. Çünkü İzlanda vizesi işlemleri için başvuru yapacağınızda amacınıza en uygun olarak hazırlanan başvuru formunu doldurup, buna mukabil müracaatı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bu formlar Schengen Formu (Aile ziyareti/Turistik/Ticari) Başvuru formu, Onaylı İşveren tarafından çalışma bildirimi için başvuru formu, AB vatandaşları için çalışma amacıyla Faroe Adalarında Oturma ve çalışma izni başvuru formu olarak 3 şekilde dizayn edilmiştir. Faroe Adaları’nın bu tarz bir işinin İzlanda vize başvuru formları arasında yer almasının sebebi İzlanda ve Faroe Adaları halklarının tarihsel çağlardan beri aynı kültürel, dini ve etnik yapıyı paylaşıyor olmalarının günümüze politik ilişkilerde iyi yansımasının bir ürünüdür.  Bunun yanında iki ülke arasında sıkı bir ticaret faaliyeti söz konusu olup, Türkiye’den Faroe Adaları için yapılacak çalışma izni başvurusunu da bu yüzden Danimarka Büyükelçiliği üzerinden çalışan İzlanda almaktadır. Yani özetlersek Faroe Adaları bu konuda İzlanda’yı yetkilendirdiği için İzlanda’nın Türkiye’deki yetkili temsilcisi olan İzlanda Büyükelçiliği yine bu başvuru formuyla yapılan başvuruları da değerlendirmekle görevlidir. İzlanda ve Faroe Adaları’nın 3 yıl önce yaptığı geniş kapsamlı serbest ticaret anlaşmasının da bu duruma etki ettiğini söylemek mümkün.

İZLANDA VİZESİ RANDEVUSU

İzlanda Vizesi Randevusu Ankara Danimarka Büyükelçiliği’nden değil, Vize başvuru merkezi Vize işlemleri merkezine başvurusu yapılması gereken randevudur. Vize başvuru merkezi’in Ankara’daki merkezinden alınması gereken randevu Vize başvuru merkezi sisteminden takip edilebilir. Randevu aldıktan sonra yapmanız gereken eksiksiz olarak tamamladığınız ve seyahat sahibi tarafından imzalanmış başvuru formu, 10 yıldan eski olmayan, üstünde damga bulunan sayfalarının renkli fotokopisi bulunan ve yeni vize için en az 2 adet boş sayfası bulunan pasaportunuzu, beyaz zemin üzerine çektirdiğiniz 6 aydan eski olmayan biyometrik  fotoğrafınızı  ve randevu için aldığınız sıra/belgeyi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Vize başvuru merkezlerinde randevular alındıktan sonra kapıda verilen numara vasıtasıyla kabul işlemi gerçekleşir Ayrıca sizin adınıza vize danışman firmanız ya da siz tarafından hazırlanan dosyanızın eksiksiz olması gerektiğini unutmayın. Bunun yanında Vize başvuru merkezi vize randevusu sadece dosyanızın eksiksiz olarak tasnif edilip edilmediğine bakıp gerekli mercilere iletmek için vardır. Vizenizi hangi amaçla almış olduğunuzu başvuru formlarında ve verdiğiniz belgelerde açıkça belirtiyor olmanız gerekmektedir Vize başvuru merkezi size hangi vize türünü seçmeniz gerektiği konusunda bir danışmanlık hizmetinde bulunmayacaktır. Ayrıca dosya konsolosluğa gittiğinde de bu hedeflerinizin açıkça anlaşılması, vizenizin sonuca bağlanmasındaki süreçleri rahatlatacak bir unsur olacaktır. Aksi takdir de ret yeme gibi istenmedik durumlarla karşılaşmanız mümkün ki Schengen üyesi bir ülkeden ret yemek sizin bir daha ki seyahatlerde de sıkıntı çekmenize neden olabilecektir.