28.8 C
Ankara, TR
Cuma, Ağustos 14, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

isvec-vize-islemleri
Başkent:Stockholm
Telefon:+46
Alan:450,295 km2
Nüfus:9.784.445
Para Birimi:İsveç Kronu (SEK)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

İsveç Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
İsveç Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

İsveç Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Swedish Visa Information

İsveç Vizesi

İsveç Vizesi

İsveç Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. İsveç Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize Şirketiİsveç Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

İsveç Vize Başvurusu

İsveç Vize Başvurusu, İsveç seyahatin amacına ve vize türüne göre gerekli olan hazırlık sürecin tamamlanmasından sonra yapılmaktadır. İsveç Vizesi başvurusu kısa süreli olan Schengen vize başvurusu için İsveç Konsolosluğu’nun resmi temsilci olarak kabul ettikleri İsveç Vizesi başvuru merkezleri ile akrediteli seyahat acenteleri aracılığı ile kabul etmektedir. İsveç’e seyahat edecek olan T.C. vatandaşları İsveç üzerine yapacakları seyahat için İsveç Vizesi uygulaması zorunludur. Bu nedenle de yapılacak olan seyahat amacı ve vize türüne göre yapılacak olan işlemler için gerekli ve planlı bir hazırlık süreci oluşturmaları gerekmektedir. İsveç Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

İsveç Vize Randevusu

İsveç Vize Randevusu, öncesinde yapılması gereken İsveç seyahati yapan kişinin başvuruda beyan edilecek olan belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde beyan etmesi ön hazırlık aşamasının doğru planlanmasına dikkat edilmesi gerektiğidir. İsveç seyahati için yetki verilen aracı kurumlar olan vize danışma merkezleri ile firmamız Long Vize aracılığı ile randevu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

İsveç Vize İşlemleri

İsveç Vize İşlemleri, İsveç Konsolosluğu İsveç Vize İşlemleri olarak aracı olarak kabul ettiği vize başvuru merkezleri ile firmamız Long Vize aracılığı ile İsveç vize işlemleri yapılmaktadır. İsveç Schengen Ülkesi üyesi olması sebebi ile diğer Schengen ülkeleri gibi üzerinde önemle durulan pasaport süresinin geçerliliğidir. İsveç Vizesi işlemleri için kullanılacak olan pasaport en son 10 yıl önce alınmış olmalıdır.  Ayrıca pasaportta vize işlemlerinin uygulanabileceği en az iki boş sayfasının bulunması ve yıpranmamış olması ve seyahat sonrasında da 3 ay geçerliliğinin olması İsveç Vize İşlemleri sırasında ilk dikkat edilmesi gereken husustur. Ayrıca önceden kullanılmış pasaport varsa bunların da fotokopisinin beyan edilmesi gerekmektedir.

 

İsveç Vize Çeşitleri

İsveç Vize Çeşitleri, İsveç Vizesi türleri içinde yer alan İsveç Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şöyle; Başvuru yapan kişi ya da kişilere ait ayrı ayrı tam vukuatlı nüfus kaydının aslı, İsveç Aile/Akraba Ziyareti yapan kişi 18 yaş altında ise ve tek başına İsveç seyahati yapacaksa veya ebeveynlerden biri tarafından ya da yasal vasiyle birlikte seyahate çıkılacaksa noter tasdikli muvafakatname olması zorunludur.

 

İsveç Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

İsveç Gerekli Belge ve Evrak Listeleri, İsveç seyahati gerçekleştirmek isteyen kişilerin vize seyahati amacı, vize türü ne olursa olsun herkesin hazırlaması gereken İsveç Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

İsveç Vizesi Başvuru İşlemleri

Firmamız Long Vize aracılığı ile yetkili mercilere başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız yurt dışı pasaport işlemleri için gerekli olan evrakların ne olduğu ve nasıl hazırlanması gerektiği konusunda yapılması gereken tüm işlemlerin istenilen dille çevrilerek işlemlerin tüm aşamalarında büyük katkı sağlamaktadır. İsveç Vizesi Başvuru İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

İsveç Vizesi Danışmanlık

İsveç’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için İsveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne müracaat edilerek yapılmalıdır. İsveç Vize Başvurusunda bulunmak ve İsveç Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile İsveç Vize İşlemleri yürütülmektedir. Hızlı ve Sorunsuz İsveç Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay İsveç Vize Başvurusu yapın, İsveç Vize Randevusu alın!

 

İSVEÇ VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

İsveç, İskandinavya coğrafyasının refah, özgürlük ve demokrasi seviyesi en yüksek ülkelerinden biridir. İsveç’in eğitim, kültür ve sosyal faaliyetlerde her zaman zirveye oynayan bir kültürü ve sosyal yapısı vardır. Bu nedenle özellikle göçmenlik amaçlı olarak İsveç’in yolunu tutan dünya vatandaşlarının sayısı artık milyonlarla ifade edilmektedir. İsveç hem Avrupa Birliği hem de Schengen bölgesine üye bir ülkedir. İsveç’in dünya genelinde aldığı vize taleplerinin bir kısmı da kuşkusuz Türkiye’den gerçekleşmektedir. İsveç Devleti diplomatik, hizmet ve hususi pasaport taşıyan Türk vatandaşlarına vize uygulamazken, Umuma Mahsus pasaport sahipleri İsveç’e girişte vizeye rejimine tabi olur. İsveç’in siyah, gri ve yeşil pasaportlulara vizesiz giriş için tanıdığı hak 180 gün içinde 90 günlük süreyi aşmamak şartı vardır. Bunun dışında uzun süreli İsveç ziyaretleri için bu pasaportlarda vizeye tabidir. İsveç’in sağladığı vizeler (türlerine göre) Schengen vizesi yerine geçtiği için İsveç dışındaki 25 Schengen üye ülkesine İsveç vizesiyle ziyaret yapmak mümkündür.

İsveç sınırları ve sınır kapılarında Avrupa Gümrük mevduatı geçerliliğini korumaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından İsveç’e yapılan vize başvuruları genelde aile / akraba ziyareti, turistik ziyaret ve ticari faaliyetler için yapılacak ziyaretlerin yanında değişim programları kapsamında eğitim amaçlı olarak gerçekleşmektedir. İsveç’e eğitim faaliyetleri amacıyla gitmek isteyen kişilerin İsveç vizesine başvurmadan önce eğitim görecekleri okuldan kabul belgelerini istemeleri ve vize başvuru dosyasında bu belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir.

 

İSVEÇ VİZESİ BAŞVURUSU

İsveç Vizesi Başvurusu İsveç seyahatin amacına ve vize türüne göre gerekli olan hazırlık sürecin tamamlanmasından sonra yapılmaktadır. İsveç vizesi başvurusu kısa süreli olan Schengen vize başvurusu için İsveç Konsolosluğu’nun resmi temsilci olarak kabul ettikleri İsveç vize başvuru merkezleri ile akrediteli seyahat acenteleri aracılığı ile kabul etmektedir. İsveç’e seyahat edecek olan T.C. vatandaşları İsveç üzerine yapacakları seyahat için İsveç vizesi uygulaması zorunludur. Bu nedenle de yapılacak olan seyahat amacı ve vize türüne göre yapılacak olan işlemler için gerekli ve planlı bir hazırlık süreci oluşturmaları gerekmektedir.

İstenilen tarihte İsveç seyahatinin yapılabilmesi için İsveç vize başvurusu için planlama konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. İsveç vizesi için gerekli olan evrakların İsveç Konsolosluğu’nun istediği prosedüre göre hazırlanmış olması İsveç vize başvurusu sonucunun olumlu yönde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Bu nedenle de İsveç vizesi başvurusu sırasında teslim edilecek evrakların hazırlanmasına bir ay önce başlanması ve bu süreç içinde vize danışma merkezleri ile iletişimde bulunulması zaman kazanmaya yardımcı olacaktır.

İsveç vizesi başvurusu için gerekli olan evrakların hazırlanması ve pasaportun prosedüre göre teslim edilmesi sonrasında İsveç başvuru merkezinin yapacağı ön inceleme yapılması sırasında yapışacak diğer işlemler için zaman kazanılması açısından zorunlu olan parmak izi uygulaması bu işlem süreci içerisinde yapılmaktadır. Alınan parmak izi farklı Schengen vizeleri için beş yıl süreyle geçerli sayılmaktadır.

İsveç vizesi başvurusu için hazırlık yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ziyaret amaçlarına yönelik olarak gerekli evrakları doğru şekilde toplamakla mükelleftir. İsveç’in Türkiye’den kabul ettiği vize başvurularında en büyük  sorun başvuru sahiplerinin vize alma amaçlarına uygun belgelerle değil alakasız belgelerle dosya hazırlamalarıdır. İsveç vize başvurusu sürecinde vize başvuru merkezi olan Vize başvuru merkezin’den destek hizmeti aldığından bazı başvurular henüz Vize başvuru merkezi  ön kontroller sırasında daha ileriye geçemeyecek durumda oldukları için elenmektedir. Bu nedenle İsveç’e gitme planı yapan vatandaşların hangi amaçla İsveç ziyareti yapacaklarını iyi karar verip vize başvurularını bu doğrultuda yapmaları önemlidir. İsveç’e 180 gün içinde 90 günlük süreyi aşmamak kaydıyla ziyaret planlayan siyah, gri ve yeşil pasaport sahiplerinin vize başvuru işlemlerine katılmadan da İsveç’e giriş yapabileceklerini bilmeleri gereksiz başvuruların oluşmaması adına önem arz etmektedir. Fakat bunu dışında kalan umuma mahsus pasaport taşıyanların her türlü ziyaret amacı için İsveç vize başvurusunda bulunması ve vize başvurusunun karara bağlanmasını Türkiye’de beklemesi gerekir.  İsveç vize başvuru merkezleri İsveç Devleti tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların İsveç Vize başvuru işlemlerindeki ilk ayak olan dosya teslim sürecini yönetmekle görevlendirilmiştir.  vize başvuru merkezlerinde vizenizin amacına ve içeriğine yönelik bir danışmanlık hizmeti sunulmaz.

İsveç vize başvurusu süreçleri hakkında genel ve detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

 

İSVEÇ VİZESİ ÇEŞİTLERİ

İsveç Aile/Akraba Ziyareti

İsveç Vize Çeşitleri türleri içinde yer alan İsveç Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şöyle:

 • Başvuru yapan kişi ya da kişilere ait ayrı ayrı tam vukuatlı nüfus kaydının aslı,
 • İsveç Vize Çeşitleri, İsveç Aile/Akraba Ziyareti yapan kişi 18 yaş altında ise ve tek başına İsveç seyahati yapacaksa veya ebeveynlerden biri tarafından ya da yasal vasiyle birlikte seyahate çıkılacaksa noter tasdikli muvafakatname olması zorunludur.
 • İsveç Aile/Akraba Ziyareti yapacak kişinin adına düzenlenmiş olan gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu ya da hangi ulaşım aracı kullanılacaksa bunu kanıtlayan belgelerin beyanı,
 • İsveç Aile/Akraba Ziyareti yapan kişi öğrenciyse orijinal öğrenci belgesi göstermesi zorunludur.

İsveç, özellikle Türkiye’den Almanya’ya yapılan göç dalgasının ardından birçok Türk vatandaşını göçmen olarak barındırmaya başlamış bir ülke. Bu Türk vatandaşlarının ya da Türk asıllı İsveç vatandaşlarının Türkiye’de bulunan aile bireyleri ve akrabalarının İsveç’teki tanıdıklarını ziyaret amacıyla İsveç’e seyahat etmesine olanak tanıyan vize İsveç Aile/Akraba ziyareti vizesi. Bu vizeden faydalanabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İsveç’te ikamet eden tanıdıklarından davetiye yerine geçen bazı evrakların gönderilmesi gerekiyor.

İsveç Turistik Vize

İsveç Vizesi Çeşitlerinin başvuru türleri içinde İsveç Turistik Vize için gerekli olan evraklar:

 • İsveç Turistik Vize başvuru formunun büyük harfler kullanılarak en güncel, doğru ve eksiksiz bilgilerle İngilizce doldurulmuş olması (tarih ve imzalı olması gerekmektedir)
 • İsveç Turistik seyahat amacına göre seyahatin ayrıntılı bir şekilde gösteren belge (Gidiş – dönüş uçak ve otel rezervasyonu)
 • İsveç Turistik Vize seyahat yapacak kişi ya da kişilere ait olan herkesin ayrı ayır tam vukuatlı nüfus kaydının aslı,
 • Başvuru yapan kişi çalışan ise bağlı olduğu kurum / şirkete ait iş veren mektubu ya da izin onayı, SGK işe giriş bildirgesi ile SGK hizmet dökümü, şirket / kuruma ait ticaret odası kaydıyla ticaret sicil gazetesinin fotokopisi, imza sirküleri ile vergi levhası,

İsveç, İskandinav tarihi, kültürü ve kış turizmi olanaklarıyla yılın her dönemi turist ağırlayan bir ülke. Ayrıca son yıllarda İsveç’in özgürlükçü sosyal yapısı ve ülkedeki düzen de artık turistler için ilgi çeken bir faktör olmuş durumda. Türkiye’de de yayılan bu sosyal ve kültürel şöhret sayesinde Türk vatandaşlarının turizm amaçlı ziyaret ettiği destinasyonlar arasında İsveç de bulunuyor. Konaklama ve ulaşım rezervasyonlarını dosyada standart belgelerin yanında bulundurarak turizm amaçlı ziyaret için alınması gereken vize İsveç Turistik Vizesi.

İsveç Ticari Vize

İsveç Vizesi Çeşitleri başvuru türlerinden olan İsveç Ticari Vize için gerekli olan evraklar:

 • İsveç Ticari Vize başvurusu yapan kişiye ait olan 10 yıldan fazla olmayan, minimum iki boş sayfası bulunan, seyahat sonrasında da 3 ay geçerliliğinin olduğu hasar görmemiş pasaport ile varsa önceden kullanılmış pasaportların fotokopisi,
 • Büyük harflerle İngilizce olarak doldurulmuş İsveç Ticari Vize başvuru formu,
 • Biyometrik özelliklere ait olan iki adet fotoğraf,
 • İsveç Ticari Vize başvurusu yapan kişinin tam vukuatlı nüfus kaydının aslı
 • İsveç Ticari seyahati ile ilgili gidiş – dönüş uçak bileti ile otel rezervasyonu
 • İsveç seyahati masraflarının sponsoruna ait olan aktif banka hesap hareketlerinin son üç aya ait orijinal belgeleri,

 

İSVEÇ VİZESİ İŞLEMLERİ

İsveç Konsolosluğu İsveç vizesi işlemleri olarak aracı olarak kabul ettiği vize başvuru merkezleri ile akrediteli seyahat acenteleri ile İsveç vizesi işlemleri yapılmaktadır. İsveç Schengen Ülkesi üyesi olması sebebi ile diğer Schengen ülkeleri gibi üzerinde önemle durulan pasaport süresinin geçerliliğidir. İsveç vizesi işlemleri için kullanılacak olan pasaport en son 10 yıl önce alınmış olmalıdır. Ayrıca pasaportta vize işlemlerinin uygulanabileceği en az iki boş sayfasının bulunması ve yıpranmamış olması ve seyahat sonrasında da 3 ay geçerliliğinin olması İsveç Vizesi İşlemleri sırasında ilk dikkat edilmesi gereken husustur. Ayrıca önceden kullanılmış pasaport varsa bunların da fotokopisinin beyan edilmesi gerekmektedir.
İsveç vizesi işlemleri sırasında doldurulması zorunlu olan İsveç başvuru formunun İngilizce doldurulması gerekmektedir. İsveç başvuru formu doldurulurken kullanılan harflerin büyük olması, doğru ve eksiksiz bilgiler beyan edilmesine dikkat edilmelidir. Ayrıca İsveç başvurusunda kullanılacak olan en güncel fotoğrafların biyometrik özelliğe sahip olması gerekmektedir.
İsveç Vizesi İşlemleri 5 iş günü içinde sonuçlanmakla birlikte yapılan başvuru yoğunluğuna göre süre uzayabilmektedir. İsveç Konsolosluğu İsveç vize işlemlerini başvuru sistemi ile kabul etmektedir. Bu nedenle de İsveç Konsolosluğu Cuma hariç 4 iş günü içinde 9.30 ile 12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca İsveç vize işlemleri için İsveç Konsolosluğu’nun tatil günleri göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. İsveç seyahati yapacak olan kişilerin istedikleri tarihte seyahat edebilmeleri için çalışma saatleri ve tatil günlerini baz alarak hareket etmelidirler.

İsveç vizesi işlemleri diğer Schengen ülkelerine benzer süreçlerle devam etse de her ülkenin kendine göre kuralları olduğunu unutmamamız gerekmektedir. Özellikle İsveç vizesi işlemlerinin tamamladıktan sonra Türkiye’ye göre çok büyük farklılıklar arz eden İsveç trafiği ile ilgili önceden bilgi sahibi olmanız gerektiğini söylememiz gerekir. İsveç sosyal yapı ve kurallara uyma konusunda Dünya’da ki örnek ülkelerden biri olarak araçla İsveç’e seyahat eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bir kültür şoku yaratan bir ülke olarak öne çıkmakta. Türkiye Cumhuriyeti ehliyetlerinin geçerli olduğu İsveç (belli bir süre için) trafik kurallarının uygulaması bakımından Türkiye’ye göre çok büyük farklar barındırmakta.

İsveç vize işlemleri için gereken evrakları tamamladıktan sonra  İsveç vize başvuru merkezlerinden alacağınız randevu ile teslim ettiğiniz dosyanızın, İsveç’e ziyaret amacınızı açık bir şekilde yansıttığından ve bu amaca uygun belgelerle desteklendiğinden emin olmanız İsveç Vizesi işlemleri için sorun yaşamamanız adına önemli bir etken olarak ortaya çıkmakta.

 İsveç vizesi işlemleri esnasında sizden İsveç Devleti  topraklarına yapacağınız ziyaretin amacına uygun şekilde hazırlanmış dosyanızı teslim alarak İsveç’in Türkiye’de Vize işlemleri ile görevlendirdiği yetkili dış temsilciliklere teslim etmekle görevlendirilmiş bir firma olarak İsveç Vizesi İşlemleri esnasında vize kararınıza ya da vize sürecinizde ki diğer işlemlere herhangi bir şekilde artı veya eksi etki edemez. Zira bu konuda tek yetkili kurum İsveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği olarak belirlenmiştir.

 

İSVEÇ VİZESİ RANDEVUSU

İsveç Vizesi Randevusu öncesinde yapılması gereken İsveç seyahati yapan kişinin başvuruda beyan edilecek olan belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde beyan etmesi ön hazırlık aşamasının doğru planlanmasına dikkat edilmesi gerektiğidir. İsveç seyahati için yetki verilen aracı kurumlar olan vize danışma merkezleri ile akredite olan seyahat acentelerine müracaat edilmesi gerekmektedir.

Schengen Bölgesi üyesi olan İsveç ülkesine giriş İsveç vizesi ile sağlanabilmektedir. Bu nedenle alınacak vize türüne ve İsveç seyahatin amacına göre oluşturulması gereken gerekli evrak hazırlık sürecinde yapılması gerekenler için vize danışma merkezine başvuru yapılması ve sonrasında İsveç vizesi randevusu alınması oldukça önemlidir. İsveç Konsolosluğu her ülkenin üzerinde önemle durduğu pasaport süresinin geçerliliği konusuna hassasiyet ile yaklaşmaktadır. Bu konuda neredeyse her ülkenin ön koşulu olan pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması ve seyahat sonrasında da en az 3 ay daha geçerliliğini sürdürmesi gerektiğine dikkat edilmelidir. Aksi bir durum söz konusu olduğu durumlarda İsveç vize başvurusu İsveç Konsolosluğu tarafından olumlu bir yanıt verilmeyecektir. Ayrıca İsveç vizesi için gerekli tüm evrakların tam ve en güncel olması da İsveç Konsolosluğu’nun hassasiyet ile yaklaştığı bir konudur. Tüm bu önemli konular dahilinde İsveç vize başvuru merkezleri ön inceleme ile evrakların doğru bir şekilde hazırlanmasına destek verecek ve İsveç vizesi randevusu için evrakların hazır hale getirilmesine yardımcı olacaktır. İsveç vize randevusu sırasında eksiksiz teslim edilen dosya başvurunuzun geri çevrilmesine engel olacaktır. Ancak gerekli durumlarda İsveç Konsolosluğu mülakat ve ek evrak talebinde bulunma hakkına sahiptir.

İsveç vize randevusu talepleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsveç vizesine gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle artık İsveç Konsolosluğu /Büyükelçiliğinden değil İsveç tarafından bu iş için görevlendirilmiş olan Vize başvuru merkezi İsveç vize başvuru merkezlerinde gerçekleşmektedir. İsveç vizesi randevusu için Vize başvuru merkezi’in İsveç tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru şubelerinden randevu almak gerekmektedir. İsveç vizesi randevusu için Vize başvuru merkezi merkezleriyle daha önceden irtibata geçmek gerekmektedir. Ayrıca İsveç vizesi randevusuna giderken yanınızda daha önceden eksiksiz ve doğru olarak tamamladığınız İsveç vize başvuru dosyanızın bulunması gerekmektedir. İsveç vizesi randevusu ve İsveç vize başvuru işlemleri hakkında kapsamlı ve detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

İsveç vize randevusu esnasında gidecek olduğunuz Vize başvuru merkezi İsveç vize başvuru merkezi İsveç Devleti’nden aldığı yetkilerle bir dizi işlemi uygulamak için yetkin konumda olacaktır. Bunlardan birincisi sizin önceden İsveç başvurusu için hazırladığınız dosyanızın eksiklerini ve yanlışlarını test ettikleri ufak ön incelemeyi yapmak iken ikincisi de sizden biyometrik verilerinizi almak olacaktır. İsveç’in Türkiye’deki dış temsilcilikleri tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsveç vizesi başvurusu sırasında biyometrik verilerini almak yetkilendirilmiş olan Vize başvuru merkezi’in yapacağı bu işlem aslında İsveç Devleti’nin bir talebidir.

İsveç vizesi randevusu esnasında 18 yaşından küçük başvuru sahiplerinin yanlarında en az 1 tane ebeveyn bulunması şarttır. Ayrıca 18 yaşından küçük bireylerin biyometrik verileri toplanırken yine ebeveynlerinin gözetimi olması gereklidir.