13.5 C
Ankara, TR
Salı, Eylül 22, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

israil-vizesi
Başkent:Tel-Aviv
Telefon:+972
Alan:20,770 / 22,072 km2
Nüfus:8.238.300
Para Birimi:Şekel (₪‎) (ILS veya NIS)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

İsrail Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
İsrail Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

İsrail Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Israel Visa Information

İsrail Vizesi

İsrail Vizesi

İsrail Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. İsrail Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize Şirketiİsrail Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

İsrail Vize Başvurusu

İsrail Vize Başvurusu için yapılması gereken İsrail Vize İşlemleri ile ilgili uygulamaların doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu nedenle de İsrail Vize Başvurusu öncesinde yapılması gerekenlerin doğru bir şekilde planlanması aksaklıkların önüne geçecektir. Öncelikle yapılması gereken İsrail Vizesi Başvurusu sırasında teslim edilecek dosyada olması gereken evrakların doğru ve tam olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Eksik ya da yanlış dosya teslim edilmesi İsrail Vize Başvurusu geri çevrilmesine neden olacaktır.

 

İsrail Vize Randevusu

İsrail Vize Randevusu için öncelikli olarak İsrail Vizesi işlemlerinin tam olarak gerçekleştirilmesinden sonra alınmalıdır. İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerini İsrail Vize Randevusu alınmadan yapmamaktadır. İsrail’e vize başvurusu yapacak olan T.C. vatandaşları için uygulanan prosedür gereği kısa süreli bir ziyaret için yani 180 günde yapılacak 90 günlük seyahatler için yapılacak olan seyahat amacına ve süresine göre değişim göstermektedir.

 

İsrail Vize İşlemleri

İsrail Vize İşlemleri İsrail’e seyahat edecek olan T.C. vatandaşlarının seyahat öncesinde yapması gereken remi bir prosedürdür. İsrail Devleti İsrail Kapı vizesi uygulaması yapmamaktadır. T.C. ile İsrail Devleti arasında yapılan vize antlaşmasına göre Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları 180 günde en fazla yapılacak 90 günlük ziyaretler içi İsrail Vize İşlemleri uygulamasından muaf tutulmaktadır.

 

İsrail Vize Çeşitleri

İsrail Vize Çeşitleri  içinde yapılacak olan seyahatin amacına ve süresine göre hazırlanması gereken evraklar vardır. İsrail Vize Çeşitleri içinde yer alan İsrail Aile/Akraba Ziyareti için hazırlanması gereken evraklar eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Tüm evraklarda beyan edilmiş olan bilgilerin birbirleriyle örtüşmesi İsrail Konsolosluğu tarafından üzerinde dikkatle durulmaktadır. Bu nedenle de İsrail Vize Çeşitleri içinde yer alan Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar hakkında bilgi edinmek için arayınız 0312 426 03 25.

 

İsrail Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

İsrail Gerekli Belge ve Evrak Listeleri, İsrail vizesi için yapılacak olan seyahatin amacı ve süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilen İsrail Vize İşlemleri için başvuruları şahsen alırken firmamız Long Vize aracılığı ile ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Bu nedenle yapılacak işlemlerin İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen prosedüre göre yapılması yapılacak olan seyahatin amacına ve süresine göre de gerekli olan evrakların vize şartlarına uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

İsrail Vizesi Danışmanlık

İsrail’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne veya firmamız Long Vize aracılığı ile müracaat edilerek yapılmalıdır.

İsrail Vize Başvurusunda bulunmak ve İsrail Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile İsrail Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz İsrail Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay İsrail Vize Başvurusu yapın, İsrail Vize Randevusu almak için hemen ara 0312 426 03 25.

 

İSRAİL VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

İsrail ile Türkiye arasında özellikle Filistin ile ilgili zaman zaman politik gerginlikler estiği bir gerçek. Bu gerginliklerin yanında iki ülkenin özellikle silah sanayisinde büyük anlaşmalar ve ticaretler yürüttüğünü de biliyoruz.
İsrail Devleti’nin bu gerginliklere rağmen Türk vatandaşlarından Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) ve Hususi (yeşil) pasaport sahiplerine 3 aylık süre için ülkeye vizesiz giriş yapmaya olanak tanıdığını da söyleyelim. Ancak İsrail Devleti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport taşıyanlara ziyaret süreleri fark etmeksizin vize uygulamaktadır. İsrail Devlet’i kurulduğu ilk günden beri Filistin ve diğer Arap devletleriyle olan savaşlar ve çatışmalarla sürekli sıcak günler geçirmiş bir devlet oldu. Özellikle ülkenin kuruluş sürecindeki tartışmalı olaylar daha ülkenin kurulduğu ilk günden itibaren 6 gün savaşları denilen büyük İsrail – Arap savaşının fitilini ateşledi. Günümüzde halen Filistin ile özellikle Gazze şeridi ve Batı Şeria denilen bölgelerde büyük çatışmaların içinde olan İsrail bu olumsuzluklara rağmen ülkenin diğer kesimlerinde kurduğu metropol Orta Doğu’da adeta bir Avrupa Ülkesi refahında yaşamayı başardı. İsrail’in özellikle dünyanın birçok ülkesine pazarladığı savunma ve silah sanayi ürünleri, tarım teknolojileriyle ilgili yatırımları ve ihraç ettiği ürünler ülkenin ekonomik kalkınmasında büyük rol oynadı. Türkiye ile İsrail Filistin konusunda yıllardır orta yolu bulamasa da küresel terör sorunu gibi birçok sorun adına ortak fikirler beyan ettikleri dönemler de oldu.

 

İSRAİL VİZESİ BAŞVURUSU

İsrail Vizesi Başvurusu için yapılması gereken İsrail vize işlemleri ile ilgili uygulamaların doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu nedenle de vize başvurusu öncesinde yapılması gerekenlerin doğru bir şekilde planlanması aksaklıkların önüne geçecektir. Öncelikle yapılması gereken vize başvurusu sırasında teslim edilecek dosyada olması gereken evrakların doğru ve tam olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Eksik ya da yanlış dosya teslim edilmesi İsrail vizesinin geri çevrilmesine neden olacaktır.

İsrail vizesi başvurusu için öncelikle İsrail vize başvurusu formunun doğru bir şekilde internet üzerinden online olarak doldurulması gerekmektedir. Ayrıca vize başvurusu için doldurulan formda beyan edilen bilgilerin gerçeğe aykırı olmaması, beyan edilecek olan diğer belgelerle uyuşması gerekmektedir. Çünkü İsrail vize başvurusu formu İsrail’in uyguladığı resmi bir belgedir. Vize başvurusu formunda beyan edilen bilgilerin gerçeğe aykırı olması durumunda vize başvurusunun iptal edilmesine, İsrail’e yapılacak giriş-çıkış işlemlerinin oldukça zorlaşmasına hatta para cezasına dönüşmesine neden olabilmektedir.

Vize başvurusu formunun doldurulup imzalanması demek alınan vize süresinin sonunda İsrail ülkesinden zamanında çıkış yapılacağını kabul etmekle birlikte İsrail sınırlarından giriş yapılacağının garanti olunmayacağı, İsrail’e giriş inisiyatifinin tamamen İsrail sınır gümrük kapısı görevlilerine ait olduğu bilinmelidir. Vize başvurusu formunun doldurulup imzalanması tüm bunların kabul edildiği anlamına gelmektedir. Bu nedenle de İsrail vize işlemi sırasında beyan edilecek bilgilerin doğru olmasına dikkat edilmelidir.

İsrail vizesi başvurusu İsrail’e gidiş amacınıza göre başvurmayı planladığınız vize türüne uygun olarak hazırlanacak belgelerin İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliğine sunulması ile gerçekleşen başvurudur. Fakat İsrail vize başvurusuna geçmeden önce Türkiye’den İsrail’e ziyaret planlayan vatandaşların bilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bu hususlar hem hazırlanacak başvuru dosyası hem de ziyaret edilecek olan ülke İsrail ile alakalı.
İsrail’e ziyaret planlayan kişilerin, sıcak çatışmaların halen devam ettiği Suriye, Lübnan ve Gazze sınırlarına yakın yerlere bir ziyaret planlamamak güvenlik açısından önemlidir. Ayrıca İsrail üzerinden Filistin’e geçmeyi planlayan kişilerin Filistin’e doğru yola çıkmadan önce bölgedeki son durum hakkında detaylı bilgi alması gerekmektedir zira her an çatışmalara açık bir bölge olduğundan can güvenliği problemi mevcuttur. Bunun dışında İsrail sınırları içerisindeki diğer şehirlerin böyle bir can güvenliği problemi bulunmamaktadır. Ülkeye girişte İsrail sınırındaki güvenlik görevlilerinin özellikle bölgedeki güvenlik tehditleri nedeniyle çok detaylı incelemeler yaptığını bilmekteyiz. Bu nedenle İsrail vizesi başvurusu için yaptığınız hazırlıkları deyim yerindeyse çalışarak bu sınır girişinde gelecek sorulara sabırla cevap vermeniz faydalı olacaktır. İsrail sınır güvenliğini sağlayan güvenlik görevlilerinin Türkiye’den gelen ziyaretçileri ekstra olarak oyalama çabası içine girmesi mümkündür zira Türkiye ile İsrail her sene farklı bir gerginlikle burun buruna gelmektedir. İsrail vizesi başvurusu yapılırken bütün evrakların eksiksiz olarak hazırlandığından emin olduğunuzda başvuracağınız adres ise İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği olmalıdır.

 

İSRAİL VİZESİ ÇEŞİTLERİ

İsrail Aile/Akraba Ziyareti

İsrail Vizesi Çeşitleri  içinde yapılacak olan seyahatin amacına ve süresine göre hazırlanması gereken evraklar vardır. İsrail vize çeşitleri içinde yer alan İsrail Aile/Akraba Ziyareti için hazırlanması gereken evraklar eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Tüm evraklarda beyan edilmiş olan bilgilerin birbirleriyle örtüşmesi İsrail Konsolosluğu tarafından üzerinde dikkatle durulmaktadır. Bu nedenle de İsrail vize çeşitleri içinde yer alan Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şöyledir:

  • İsrail Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen prosedüre göre geçerliliği bulunan pasaportun son 10 yıldan daha eski olmayan, yıpranmamış, İsrail vize işlemlerinin uygulanabileceği iki boş sayfasının yer aldığı pasaport Aile/Akraba Ziyareti için mutlaka olması gerekmektedir.
  • İsrail seyahati yapacak olan kişi ya da kişiler tarafından seyahat amacının doğru bir şekilde belirtildiği ve beyan edilecek diğer belgelerdeki bilgilerle örtüşecek şekilde doldurulmuş İsrail vize başvuru formu olmalıdır.
  • Arka fonu beyaz olan, daha önce hiçbir vize işleminde kullanılmayan, başvuru yapan kişinin görünümünü net yansıtan biyometrik fotoğraf olmalıdır.

İsrail Turistik Vize

İsrail vize çeşitleri içinde yer alan İsrail turistik vize için gerekli olan evrakların İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirtilen prosedüre göre hazırlanmış olması gerekir. İsrail Turistik Vize için gerekli olan evraklar şöyledir:

  • Geçerlilik özelliklerini taşıyan pasaport olması gerekmektedir. Son 10 yıldan daha eski olmayan, içinde boş iki sayfası bulunan, eskimemiş, yıpranmamış, seyahat bitim tarihi ile birlikte 6 ay geçerliliği olan pasaportun İsrail Turistik Vize işlemleri için olması gerekmektedir.
  • .

İsrail her ne kadar sıcak çatışma bölgelerine çok yakın bir ülke olsa da kutsal mekanlar açısından zengin olan toprakları dünyanın her yerinden her dine mensup insan tarafından her yıl ziyaret edilmektedir. İsrail’in çatışmadan uzak bölgelerindeki dünya devi otellerin varlığı da bu ziyaretler esnasında turistlerin rahat etmesi için hazır bulunur. İsrail Devleti toprakların turistik faaliyetler amacıyla giriş yapmak için ihtiyaç duyulan vize türü İsrail Turistik vizesidir. Bu vizeyi alırken İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından talep edilen rezervasyon evraklarının eksiksiz olarak İsrail vize başvuru dosyasında bulundurulması şarttır.

İsrail Ticari Vize

İsrail vize çeşitleri yapılmak istenen seyahat ve süresine göre değişiklik göstermektedir. İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne yapılmak istenen seyahat amacı ile süresine göre vize işlemeleri için başvuru yapılması zorunludur. İsrail vize çeşitleri içinde yer alan İsrail ticari vize için gerekli olan evraklar şöyledir:

  • İsrail ticari vize için son on yıl içinde alınmış, yıpranmamış, İsrail ticari vize için giriş – çıkış işlemlerinin yapılabileceği iki boş sayfasının olduğu ve seyahat bitiminden sonra geçerliliği 6 ay devam eden pasaportun olması gerekmektedir.
  • İsrail ticari vize başvurusu formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. İsrail vize başvuru formunda beyan edilen bilgilerle diğer belgelerde beyan edecek bilgilerin tutarlı olması İsrail Ticari vize sonucunu büyük oranda etkilemektedir.

İsrail ile Türkiye arasındaki geniş ithalat ve ihracat hacimlerinden dolayı Türk ve İsrail firmaları birçok ortak işe imza atmaya devam etmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından İsrail Devlet’ine iş anlaşması imzalamak, fuarlara veya iş toplantılarına katılmak amacıyla yapılacak ziyaretler için alınması gereken vize İsrail Ticari vizesi olarak belirlenmiştir.

 

İSRAİL VİZESİ İŞLEMLERİ

İsrail Vizesi İşlemleri İsrail’e seyahat edecek olan T.C. vatandaşlarının seyahat öncesinde yapması gereken remi bir prosedürdür. İsrail Devleti İsrail Kapı vizesi uygulaması yapmamaktadır. T.C. ile İsrail Devleti arasında yapılan vize antlaşmasına göre Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları 180 günde en fazla yapılacak 90 günlük ziyaretler içi İsrail vize işlemleri uygulamasından muaf tutulmaktadır.

İsrail vizesi işlemleri yapılacak olan İsrail vize seyahatinin amacı ve süresine göre farklılık göstermektedir. İsrail vizesi işlemleri İsrail Aile/Akraba Ziyareti, İsrail Turistik Vize ve İsrail Ticari Vize türlerine göre yapılmaktadır. İsrail Konsolosluğu/Büyükelçiliği İsrail vize işlemleri uygulamaları İsrail vize randevusu ile yapılmaktadır. İsrail vize işlemleri için akrediteli seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapılmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta akrediteli seyahat / turizm acenteleri ve vize başvuru merkezleri ile yapılırken resmi olduklarına İsrail vize işlemleri için yetkili olduklarına dikkat edilmelidir.

İsrail vize işlemleri için İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği çalışma saatlerinin öğrenilmesi gerekmektedir. İsrail Konsolosluğu/Büyükelçiliği resmi tatil günleri Türkiye ve İsrail resmi tatil günlerine göre tatil edilmektedir. Bu nedenle yapılacak olan İsrail seyahat tarihinden yaklaşık olarak 15 gün öncesinde başvurulması gecikmelerin önüne geçecektir. İsrail vize işlemleri başvurunun ardından ortalama 7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak ek evrak talebi ya da eksik evrak durumları söz konusu olabileceğinden erken başvuru yapılması gerekmektedir.

İsrail vizesi işlemleri İsrail Devleti’nin ilgili bakanlıklarınca belirlenmiş bir dizi işlem serisidir. İsrail vize işlemleri için gerekli başlangıcı yapmadan önce İsrail vize randevusu almak gerekir. İsrail vize randevusu ve İsrail vize işlemleri ile ilgili Türkiye’deki tek yetkili kurum İsrail Konsolosluk / Büyükelçiliğidir. İsrail Devleti, Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yürüttüğü vize işlemleri için herhangi bir vize başvuru asistan firmasıyla ortaklık yürütmemektedir. İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği İsrail vize işlemlerini tamamen kendi bünyesinde yürütmektedir. İsrail vize başvurusu, İsrail vize randevusu ve İsrail vize işlemlerinin karar bağlanmasıyla yetkili kurum İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliğidir. İsrail’e ziyaret planlayan TC vatandaşlarının İsrail vize işlemlerinde sıkıntı yaşamaması için pasaportlarının geçerlilik süresinin İsrail ziyaretinin planlanan bitiş tarihinden sonra 6 ay daha süresi bulunması önemlidir. Ayrıca İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği, İsrail vize işlemleri esnasında her ziyaret amacı için farklılık gösterebilecek süreçler takip edebilir. Bu nedenle İsrail vize işlemlerine geçilmeden önce başvuru sahiplerinin İsrail’e yapacakları ziyaretin amacını kesin olarak biliyor olmaları ve İsrail Vizesi işlemleri sırasında bu amaçlarına yönelik belgelerle bir başvuru dosyası hazırlamaları gerekir. İsrail’e, Türkiye’den Aile/akraba ziyareti, Turistik ziyaretler ve ticari faaliyetler yürütmek adına çeşitli sebeplerle ziyaretler gerçekleştiğinden İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri esnasında amacınızı net olarak anlayabilmelidir.

 

 

İSRAİL VİZESİ RANDEVUSU

İsrail Vizesi Randevusu için öncelikli olarak İsrail vizesi işlemlerinin tam olarak gerçekleştirilmesinden sonra alınmalıdır. İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerini vize randevusu alınmadan yapmamaktadır. İsrail’e vize başvurusu yapacak olan T.C. vatandaşları için uygulanan prosedür gereği kısa süreli bir ziyaret için yani 180 günde yapılacak 90 günlük seyahatler için yapılacak olan seyahat amacına ve süresine göre değişim göstermektedir.

İsrail Vizesi Randevusu alınmadan önce İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin hem İsrail hem de Türkiye’nin remi tatil günleri öğrenilerek başvuru yapılmalıdır. İsrail vizesi Randevusu alınmadan işlem yapmayan İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği hafta içi sabah 10.00 ile 13.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İsrail vizesi başvurusu için yetkili olan vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapılmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta resmi olarak İsrail vize işlemlerinin yürütülmesinde yetki sahibi olması gerekmektedir.

İsrail vizesi işlemlerinin prosedüre uygun bir şekilde yapılması, gerekli olan evrakların resmi olarak hazırlanması için destek veren akrediteli seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezlerinden danışmanlık hizmeti alınması gerekmektedir. İsrail vizesi almak için İsrail seyahati yapılacak olan tarihten yaklaşık olarak 15 gün öncesinden başvuru yapılması gerekmektedir. İsrail vize başvurusu yoğunluğuna ve evrakların tam olup olmamasına bağlı olarak İsrail vize başvurusunun sonuçlanması değişmektedir. Eksik evrak ya da ek evrak talebi gibi durumların söz konusu olması durumunda tekrar vize randevusu alınması gerekmektedir. Bu nedenle de İsrail vize işlemlerinin doğru bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

İsrail vizesi randevusu için Türkiye’de hizmet vermekte olan birçok vize başvuru asistan firması yerine Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde bu işlemleri gerçekleştiren bir ülkedir. İsrail vize randevusu için gidilmesi gereken adres İsrail Konsolosluk / Büyükelçiliğidir. İsrail vizesi randevusuna gitmeden önce İsrail’e yapacağınız ziyaretin amacını net olarak belirlemiş olmanız beklenir. Ayrıca vize randevusu için harekete geçmeden önce İsrail’ ziyaret amacınıza uygun vize için gerekli belgeleri toparlamış olmanız yararlı olacaktır. Çünkü vize randevusu sırasında herhangi bir aracı kurum olmadığından eksik ve yanlış teslim ettiğiniz vize başvuru dosyanızın ret cevabıyla dönmesi ihtimali daha da yüksektir. İsrail vizesi randevusu almak için İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin vize randevusu ve çalışma saatleri olarak belirlediği saatlerden işleminize uygun olan saate göre hareket etmek önemlidir. İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin diğer ülkelere farklı çalışan bir sistemi olduğundan sürprizlerle karşılaşmamak adına bu konular hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan İsrail vize randevusu için girişimlere başlamamak gerekir. İsrail vize randevusu özellikle iki ülke arasındaki ithalat ve ihracat ilişkileri nedeniyle ticari vizeler için oldukça yüksek sayılarda verilen randevudur. Ayrıca İsrail topraklarında 3 büyük dinle ilgili birçok önemli ve tarihi eserin bulunması Turistik vizeler için yapılan vize randevusu süreçlerinde de artış meydana getirir.