İsrail Vize Randevusu

744

İsrail Vize Randevusu

İsrail Vizesiİsrail Vize Randevusu için öncelikli olarak İsrail vizesi işlemlerinin tam olarak gerçekleştirilmesinden sonra alınmalıdır. İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerini vize randevusu alınmadan yapmamaktadır. İsrail’e vize başvurusu yapacak olan T.C. vatandaşları için uygulanan prosedür gereği kısa süreli bir ziyaret için yani 180 günde yapılacak 90 günlük seyahatler için yapılacak olan seyahat amacına ve süresine göre değişim göstermektedir.

İsrail Vize Randevusu alınmadan önce İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin hem İsrail hem de Türkiye’nin remi tatil günleri öğrenilerek başvuru yapılmalıdır. İsrail vize Randevusu alınmadan işlem yapmayan İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği hafta içi sabah 10.00 ile 13.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İsrail vize başvurusu için yetkili olan vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapılmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta resmi olarak İsrail vize işlemlerinin yürütülmesinde yetki sahibi olması gerekmektedir.

İsrail vize işlemlerinin prosedüre uygun bir şekilde yapılması, gerekli olan evrakların resmi olarak hazırlanması için destek veren akrediteli seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezlerinden danışmanlık hizmeti alınması gerekmektedir. İsrail vizesi almak için İsrail seyahati yapılacak olan tarihten yaklaşık olarak 15 gün öncesinden başvuru yapılması gerekmektedir. İsrail vize başvurusu yoğunluğuna ve evrakların tam olup olmamasına bağlı olarak İsrail vize başvurusunun sonuçlanması değişmektedir. Eksik evrak ya da ek evrak talebi gibi durumların söz konusu olması durumunda tekrar vize randevusu alınması gerekmektedir. Bu nedenle de İsrail vize işlemlerinin doğru bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

İsrail vize randevusu için Türkiye’de hizmet vermekte olan birçok vize başvuru asistan firması yerine Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde bu işlemleri gerçekleştiren bir ülkedir. İsrail vize randevusu için gidilmesi gereken adres İsrail Konsolosluk / Büyükelçiliğidir. İsrail vize randevusuna gitmeden önce İsrail’e yapacağınız ziyaretin amacını net olarak belirlemiş olmanız beklenir. Ayrıca vize randevusu için harekete geçmeden önce İsrail’ ziyaret amacınıza uygun vize için gerekli belgeleri toparlamış olmanız yararlı olacaktır. Çünkü vize randevusu sırasında herhangi bir aracı kurum olmadığından eksik ve yanlış teslim ettiğiniz vize başvuru dosyanızın ret cevabıyla dönmesi ihtimali daha da yüksektir. İsrail vize randevusu almak için İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin vize randevusu ve çalışma saatleri olarak belirlediği saatlerden işleminize uygun olan saate göre hareket etmek önemlidir. İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin diğer ülkelere farklı çalışan bir sistemi olduğundan sürprizlerle karşılaşmamak adına bu konular hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan İsrail vize randevusu için girişimlere başlamamak gerekir. İsrail vize randevusu özellikle iki ülke arasındaki ithalat ve ihracat ilişkileri nedeniyle ticari vizeler için oldukça yüksek sayılarda verilen randevudur. Ayrıca İsrail topraklarında 3 büyük dinle ilgili birçok önemli ve tarihi eserin bulunması Turistik vizeler için yapılan vize randevusu süreçlerinde de artış meydana getirir. İsrail vize randevusu hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin