İsrail Vize Başvurusu

773

İsrail Vize Başvurusu

İsrail Vizesiİsrail Vize Başvurusu için yapılması gereken İsrail vize işlemleri ile ilgili uygulamaların doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu nedenle de vize başvurusu öncesinde yapılması gerekenlerin doğru bir şekilde planlanması aksaklıkların önüne geçecektir. Öncelikle yapılması gereken vize başvurusu sırasında teslim edilecek dosyada olması gereken evrakların doğru ve tam olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Eksik ya da yanlış dosya teslim edilmesi İsrail vizesinin geri çevrilmesine neden olacaktır.

İsrail vize başvurusu için öncelikle İsrail vize başvurusu formunun doğru bir şekilde internet üzerinden online olarak doldurulması gerekmektedir. Ayrıca vize başvurusu için doldurulan formda beyan edilen bilgilerin gerçeğe aykırı olmaması, beyan edilecek olan diğer belgelerle uyuşması gerekmektedir. Çünkü İsrail vize başvurusu formu İsrail’in uyguladığı resmi bir belgedir. Vize başvurusu formunda beyan edilen bilgilerin gerçeğe aykırı olması durumunda vize başvurusunun iptal edilmesine, İsrail’e yapılacak giriş-çıkış işlemlerinin oldukça zorlaşmasına hatta para cezasına dönüşmesine neden olabilmektedir.

Vize başvurusu formunun doldurulup imzalanması demek alınan vize süresinin sonunda İsrail ülkesinden zamanında çıkış yapılacağını kabul etmekle birlikte İsrail sınırlarından giriş yapılacağının garanti olunmayacağı, İsrail’e giriş inisiyatifinin tamamen İsrail sınır gümrük kapısı görevlilerine ait olduğu bilinmelidir. Vize başvurusu formunun doldurulup imzalanması tüm bunların kabul edildiği anlamına gelmektedir. Bu nedenle de İsrail vize işlemi sırasında beyan edilecek bilgilerin doğru olmasına dikkat edilmelidir.

İsrail vize başvurusu İsrail’e gidiş amacınıza göre başvurmayı planladığınız vize türüne uygun olarak hazırlanacak belgelerin İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliğine sunulması ile gerçekleşen başvurudur. Fakat İsrail vize başvurusuna geçmeden önce Türkiye’den İsrail’e ziyaret planlayan vatandaşların bilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bu hususlar hem hazırlanacak başvuru dosyası hem de ziyaret edilecek olan ülke İsrail ile alakalı.
İsrail’e ziyaret planlayan kişilerin, sıcak çatışmaların halen devam ettiği Suriye, Lübnan ve Gazze sınırlarına yakın yerlere bir ziyaret planlamamak güvenlik açısından önemlidir. Ayrıca İsrail üzerinden Filistin’e geçmeyi planlayan kişilerin Filistin’e doğru yola çıkmadan önce bölgedeki son durum hakkında detaylı bilgi alması gerekmektedir zira her an çatışmalara açık bir bölge olduğundan can güvenliği problemi mevcuttur. Bunun dışında İsrail sınırları içerisindeki diğer şehirlerin böyle bir can güvenliği problemi bulunmamaktadır. Ülkeye girişte İsrail sınırındaki güvenlik görevlilerinin özellikle bölgedeki güvenlik tehditleri nedeniyle çok detaylı incelemeler yaptığını bilmekteyiz. Bu nedenle İsrail vize başvurusu için yaptığınız hazırlıkları deyim yerindeyse çalışarak bu sınır girişinde gelecek sorulara sabırla cevap vermeniz faydalı olacaktır. İsrail sınır güvenliğini sağlayan güvenlik görevlilerinin Türkiye’den gelen ziyaretçileri ekstra olarak oyalama çabası içine girmesi mümkündür zira Türkiye ile İsrail her sene farklı bir gerginlikle burun buruna gelmektedir. İsrail vize başvurusu yapılırken bütün evrakların eksiksiz olarak hazırlandığından emin olduğunuzda başvuracağınız adres ise İsrail Konsolosluğu / Büyükelçiliği olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin