İrlanda Vize Randevusu

813

İrlanda Vize Randevusu

İrlanda Vizesiİrlanda Vize Randevusu öncesinde yapılması gereken işlemlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. İrlanda seyahati için hazırlanması gereken evraklar İrlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen şartlarda olması gerekmektedir. Bu nedenle de bu konuda destek alınması doğru bir işlem sürecinin tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

İrlanda Vize Randevusu öncesinde akrediteli seyahat acenteleri ya da vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Yapılması düşünülen İrlanda seyahati için gerekli evrakların hazırlanması için doğru bir planlama yapılmalıdır. Bunun içinde danışmanlık hizmeti veren acenteler ya da vize merkezlerinde çalışan personel rehberliğinde İrlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafınca belirleniş olan evrakların ne olduğuna dair bilgi alınmalıdır. Hazırlanacak olan evrakların neler olduğu, nereden ve nasıl temin edilmesi gerektiği konusunda da destek veren vize merkezleri temin edilen evrakları ön incelmeden de geçirmektedir.

Evrakların doğru ve tam olarak toparlanıp dosya haline getirilmesi sonrasında yapılması gereken şey İrlanda vize randevusu almaktır. İrlanda vize randevusu İrlanda vize başvurusunun tamamlanması için acentelerden ve vize merkezlerinde alınarak İrlanda vize başvurusu için gereken tüm işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır. Ancak dikkat edilmesi ve özellikle bilinmesi gereken nokta ise acentelerin ve vize merkezlerinin İrlanda vize başvurusunun değerlendirme ve karar verme sürecinde yetki sahibi değildir. Yalnızca İrlanda vize işlemlerinin yürütülmesinde yetkili olan kurumlarıdır. İrlanda vize başvurusunun değerlendirilmesi sonrasında karara bağlayacak tek yetkili merci İrlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir.

Türkiye ile İrlanda arasında hem ekonomik hem dostluk hem de siyasi bazda ilişkilerin olumlu havalarda seyir etmesinden ötürü, Türkiye’den İrlanda istikametine gerçekleştirilen seyahatler yıllar geçtikçe artış göstermektedir. İrlanda Konsolosluk / Büyükelçiliği bu noktada Türkiye’den gelen vize başvurularının Konsolosluk / Büyükelçilik binaları bünyesinde yarattığı yoğunluğa engel olmak amaçlı vize başvurularını randevulu sistemle almaya karar vermiştir. Bu randevu sistemi ve vize başvurularının karşılama işini de resmi anlaşma sağladığı VFS Global İrlanda vize başvuru merkezleri aracılığıyla yürütmektedir. İrlanda’nın gelişen ve büyüyen ekonomisi ve uluslararası yatırımcı, turist ve öğrenciler için daha cazip bir ülke haline gelmesi neticesinde Türkiye’den yapılan İrlanda vize başvuruları da giderek artmaya devam etmektedir. Bu nedenle İrlanda Konsolosluk / Büyükelçiliği bünyesindeki iş yoğunluğunun arttığı da görülmektedir. İrlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği artan bu yoğunluklar karşısında bir önlem almak amacıyla VFS Global adlı vize başvuru asistan firmasıyla anlaşma sağlamıştır. İrlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin sağladığı bu anlaşma çerçevesinde Türkiye’den, İrlanda vizesi için başvurmak isteyen kişilerin İrlanda vize randevusu alacağı adresler VFS Global İrlanda vize başvuru merkezleri olarak belirlenmiştir. Türkiye sınırları içerisinde İrlanda vize randevusu ve başvurusu süreçlerini yönetmekle ve işlem yapmakla görevli yetkilendirilmiş tek kurum VFS Global İrlanda vize başvuru merkezleridir. İrlanda vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için arayabileceğiniz telefon numarası; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin