İrlanda Vize İşlemleri

871

İrlanda Vize İşlemleri

İrlanda Vizesiİrlanda Vize İşlemleri İrlanda seyahati yapmayı düşünen tüm T.C. vatandaşlarının gerekli olan evrakların İrlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen prosedür şartlarına göre hazırlanıp evrak toparlama sürecidir. Öncelikle hangi pasaporta sahip olunursa olunsun yapılması planlamış İrlanda seyahati için İrlanda vize işlemleri herkesin yapması gereken bir prosedürdür.

İrlanda Vize İşlemleri öncesinde başvuru sürecinin başlangıcı olarak kabul edilecek online başvuru yapılabilmektedir. İnternette bulunan AVAST sitesi aracılığı ile İrlanda vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Ancak online yapılan başvuru sonrasında oldukça titiz bir şekilde hazırlanması gereken süreçte planlama yapılmalıdır. Vize işlemleri için de seyahat yapılması planlanan tarihten bir ay önce yapılmaya başlanması seyahat tarihine yetişmesi içi oldukça önemlidir.

İrlanda Vize İşlemleri için öncelikli olarak geçerli bir pasaport sahibi olunması gerekmektedir. Geçerlilik özelliği olan pasaportların 10 yıldan eski olmaması, yıpranmamış, yırtılmamış olması ve içinde kullanılabilecek yeterli boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olunmayan pasaportu olan kişilerin yeni pasaport çıkarmaları için hemen müracaata bulunması gerekmektedir.

Vize işlemleri için doldurulacak olan başvuru formunun içinde yer alan tüm soruların doğru bir şekilde eksiksiz olarak İngilizce olarak doldurulmuş olmasına dikkat edilmelidir. Vize işlemleri için gerekli olan evrakların toparlanmasından sonraki süreçte evrakların dosya halinde acenteler ya da vize merkezleri aracılığı ile İrlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir.

İrlanda vize işlemleri VFS Global İrlanda vize başvuru merkezlerinde ilk ayağı gerçekleştirilen vize işlemleridir. İrlanda’nın Schengen bölgesine üye olmaması nedeniyle birçok Avrupa ülkesine göre farklı vize mevduatları olabiliyor. Bu nedenle İrlanda vize işlemleri gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken bazı detay kurallar olabilmekte. Ayrıca İrlanda’nın Türkiye pasaportu taşıyan kişilere vize uygulaması olduğunu düşündüğümüzde yine birçok Avrupa ülkesinin Türkiye pasaportlarından bazılarına sağladığı avantajlardan da yararlanmak mümkün görünmüyor. Bu nedenle Türkiye vatandaşları için İrlanda vize işlemlerinin önemli olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca İrlanda vize işlemlerinin başvuru aşamasında İrlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleşmediğini de bilmek gerekiyor. Çünkü İrlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği, Türkiye’den gerçekleşecek vize başvuruları için VFS Global adlı vize başvuru yardımcı firması ile anlaşma sağlamış durumda. Bu nedenle Türkiye’den, İrlanda Cumhuriyeti’ne ziyarette bulunmak isteyen kişilerin İrlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliğinden önce VFS Global İrlanda vize başvuru merkezlerinde vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. VFS Global vize başvuru yardımcı firması özel bir firma olsa da İrlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile sağladığı anlaşmalar gereği birtakım resmi işlem yetkilerine sahip bir firmadır. Bu nedenle VFS Global İrlanda vize başvuru merkezlerinde gerçekleşecek vize işlemleri İrlanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerine giden en önemli adımı oluşturmaktadır. VFS Global İrlanda vize başvuru işlemleri ve genel olarak İrlanda vize başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için 0 312 426 03 25 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin