21.9 C
Ankara, TR
Pazar, Temmuz 12, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

ingiltere-vize-basvurusu
Başkent:Londra
Telefon:+44
Alan:242.495 km2
Nüfus:65,102,385
Para Birimi:Pound Sterling (£)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

İngiltere Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
İngiltere Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Britain Visa Information

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. İngiltere Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize Şirketiİngiltere Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vize Başvurusu, İngiltere seyahati için yapılması gereken şey T.C. vatandaşları için İngiltere Vizesi başvurusu yapmaktır. Ancak T.C. vatandaşı olmayanlar İngiltere Vize Başvurusu yapılmasının gerekli olup olmadığı bilgisi için İngiltere Konsolosluğu ile iletişime geçmelidirler. T.C vatandaşları için ise İngiltere Vize Başvurusu 6 adımdan oluşmaktadır. İngiltere Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

İngiltere Vize Randevusu

İngiltere Vize Randevusu, İngiltere Konsolosluğu kısa süreli yapılacak olan İngiltere seyahati başvurularını direk kabul etmemektedir. İngiltere Vize Randevusu Birleşik Kral Vize ve Göç Rejimi yönetimine göre Birleşik Krallık içinde bulunan İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler Krallıklarına seyahat etmek isteyen vatandaşların İngiltere Konsolosluğu tarafınca resmi olarak yetkilendirilmiş olan Teleperformance  (TLScontact) başvuru merkezine firmamız Long Vize aracılığı ile alınabilmektedir.

 

İngiltere Vize İşlemleri

İngiltere Vize İşlemleri, İngiltere’ye seyahat yapmak isteyen T.C. vatandaşlarının İngiltere Vize Başvurusu yapmadan önce hangi vize türünü alması gerektiğini ve vize alma koşullarını taşıyıp taşımadığının araştırılması gerekmektedir. Kısa süreli vize başvurularının şahsen alınmadığı İngiltere Konsolosluğu İngiltere Vize İşlemleri için resmi olarak yetkilendirmiş olduğu Teleperformance başvuru merkezine firmamız Long Vize aracılığı ile İngiltere Vizesi İşlemleri yapılmaktadır. İngiltere Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

İngiltere Vize Çeşitleri

İngiltere Vize Çeşitleri, göre belirlenen İngiltere Vizesi başvuru işlemleri için seyahatin amacı ve başvuru yapacak kişinin bulunduğu duruma göre farklılık gösterebilmektedir. İngiltere Vize Çeşitleri içinde yer alan İngiltere Aile/Akraba Ziyareti için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

İngiltere Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

İngiltere Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yapılacak olan seyahatin neden yapıldığına ve başvuru yapacak kişinin durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte kişi ayrımı yapmadan herkesten istenen İngiltere Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri

İngiltere Konsolosluğu tarafından yapılması gereken tüm işlemlerin tüm başvuruların yapılması için anlaşmalı özel resmi kurum olan TLScontact İngiltere Vize İşlemleri için firmamız Long Vize aracılığı ile başvurunuzu yapabilirsiniz. İngiltere seyahati yapacak T.C vatandaşı olan herkesin web sitesi üzerinden yapılacak olan başvurular ve bu başvuruların çıktıları alınarak İngiltere Vize Başvurusu için başvuru formlarının doldurulması, gerekli olan evrakların orijinalleri ile desteklenmesini sağlayan bir dosya oluşturma sürecinden sonra bu dosyanın TLScontact İngiltere Vize İşlemleri bölümüne teslim edilmesi gerekmektedir.

 

İngiltere Vizesi Danışmanlık

İngiltere’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için İngiltere Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne veya firmamız Long Vize aracılığı ile müracaat edilerek yapılmalıdır. İngiltere Vize Başvurusunda bulunmak ve İngiltere Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile İngiltere Vize İşlemleri yürütülmektedir. Hızlı ve Sorunsuz İngiltere Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay İngiltere Vize Başvurusu yapın, İngiltere Vize Randevusu alın!

 

İNGİLTERE VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

İngiltere ile Türkiye’nin ikili ilişkilerdeki yakınlığı 1500’lerin sonlarına kadar uzanır. Günümüzde de uluslararası NATO gibi örgütlerde İngiltere ve Türkiye ortak çalışmaları devam eder. 2007 yılından beri devam eden süreçte de Türkiye ile İngiltere arasında bir stratejik ortaklık anlaşması bulunmaktadır. İki ülkenin yakın ilişkileri küresel ve bölgesel sorunlara ortak çözümler bulmaya dayalı ortak çalışmalar yürütmek üzerine odaklanmıştır. Bu denli yakın ilişkiler ortada olsa da İngiltere Türkiye’den gelecek ziyaretçilerden diplomatik pasaport sahipleri hariç vize istemektedir. Ayrıca İngiltere Avrupa’da 26 ülkenin üye olduğu Schengen bölgesi içinde de yer almadığı için İngiltere vizesinin gereklilikleri ve süreçleri farklılıklar gösterebilir.

İngiltere ile Türkiye arasında yüzyıllardır süregelen ilişkiler neticesinde imzalanan birçok ticaret anlaşması da mevcuttur. Ayrıca İngiltere’nin Ankara Anlaşması çerçevesinde Türk vatandaşlarına sağladığı bazı avantajlarda bulunmaktadır. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de iş kurması için gereken izinler ve süreçler diğer birçok ülke vatandaşından daha kolay ilerlemektedir. Bu nedenle Avrupa’da Schengen ülkeleri dışında en çok Türk bulunan ülkelerden biri İngiltere’dir. Bu da Türkiye’den İngiltere vizesi için yapılan başvuru sayılarını arttıran bir faktördür (İngiltere Aile/Akraba ziyareti)

Ayrıca İngiltere köklü üniversiteleri ve dil okulları ile dünyanın her yerinden olduğu gibi Türkiye’den de her yıl binlerce kişiyi eğitim amaçlı ağırlayan bir ülkedir. Ayrıca ana dili İngilizce olan bir ülke olması sebebiyle turistik faaliyetler de dolaylı yoldan dil gelişimine katkı sağlar.

 

İNGİLTERE VİZESİ BAŞVURUSU

İngiltere seyahati için yapılması gereken şey T.C. vatandaşları için İngiltere Vizesi Başvurusu yapmaktır. Ancak T.C. vatandaşı olmayanlar İngiltere vize başvurusu yapılmasının gerekli olup olmadığı bilgisi için İngiltere Konsolosluğu ile iletişime geçmelidirler. T.C vatandaşları için ise İngiltere Vize Başvurusu 6 adımdan oluşmaktadır.

1.Adım: Seyahat edilecek olan tarihten en fazla üç ay öncesinden İngiltere Konsolosluğu tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş Teleperformance büroları ile iletişime geçilmelidir.

2.Adım: İngiltere Vize Başvurusu yapılacak olan seyahatin amacına göre alınması gereken vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Bu aşamada başvurusu yapılacak vize türü koşullarına sahip olunup olunmadığı tespit edilir.

3.Adım: İngiltere Seyahati yapacak olan kişi ya da kişilerin uygun olan vize türüne göre Vize Başvuru formunun prosedüre uygun olarak doldurulmasıdır. Ayrıca bir aile olarak başvuruluyorsa her birey için başvuru formunun ayrı ayrı doldurulmuş olması gerekmektedir. Başvuru formunun İngilizce olması ve formda yer alan bilgilerin tüm belgelerdeki bilgilerle örtüşmesi başvuruyu olumlu yönde etkilemektedir.

4.Adım: Teleperformance firmasının resmi sitesi üzerinden randevu talebinde bulunulması gerekmektedir.  Site üzerinden yapılan talebin çıktısı alınıp dosyaya koyulmak sureti ile dosya ile birlikte randevu tarihi ve saatinde eksiksiz hazırlanmış olan dosya ile hazır bulunulmalıdır.

5.Adım: Sunulan belgelerin fotokopilerinin yanında belgeleri destekleyecek olan orijinal belgelerin de beyan edilmesi gerekmektedir.

6.Adım: Teleperformance firması aracılığı ile İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru ise en son adımdır. Bu başvuru biyometrik bilgilerin alınması için de oldukça önemlidir. Bu nedenle de şahsen yapılmalıdır.

İngiltere’ye yapılacak olan ziyaretinizin amacını başvuru sürecine girmeden belirlemiş olmak önemlidir. Çünkü İngiltere’nin farklı ziyaret amaçları için farklı tür vize uygulamaları bulunmaktadır (İngiltere Aile/Akraba ziyareti, İngiltere Turistik Vize, İngiltere Ticari Vize). Bu vizelerden hangisinin sizin için uygun olduğuna önceden karar verip işlemlerinizi ona göre yürütmeniz gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere için yapacağı başvuruların ilk kabul edildiği yer ise İngiltere vize başvuru merkezidir. Birleşik Krallık Göçmen İdaresi tarafından görevlendirilmiş olan vize başvuru merkezi  İngiltere vize başvurularının toplanması ve İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliğine sevkinin gerçekleşmesiyle görevlidir.

İngiltere vize başvurusu Schengen ülkelerindekilere göre farklı süreçler ve evraklar gerektirebilecek bir başvurudur. İngiltere’nin vize başvurularında talep edeceği hesap bakiyeleri, banka dökümleri ve SGK sicil kayıtları gibi evrakların süreleri ve istenilen içerikler diğer Avrupa ve Schengen ülkelerine göre büyük farklar arz edebilir. Özellikle hesabınızda göstermeniz gereken para miktarı konusunda İngiltere’nin çok katı kuralları ve yüksek miktarda para talepleri olabilmektedir. Ayrıca İngiltere vize başvuru sürecinde dikkat edilmesi gereken diğer birçok ayrıntıyı gözden kaçırmamanız gerekir. Bu nedenle özellikle İngiltere vizesine başvururken profesyonel bir vize danışmanlık firmasından yardım almak akıllıca olacaktır. Unutmayın ki İngiltere vize başvurularının ilk kabul edildiği yerler olan vize başvuru merkezlerinde size vizeniz ile ilgili bir danışmanlık hizmeti verilmeyecektir. Bu nedenle adı geçen bu merkezlere önceden dört dörtlük hazırlanmış dosyanız ile gitmeniz gerekir.

 

İNGİLTERE VİZESİ ÇEŞİTLERİ

İngiltere Aile/Akraba Ziyareti

İngiltere Vize Çeşitlerine göre belirlenen İngiltere Vize Başvuru işlemleri için seyahatin amacı ve başvuru yapacak kişinin bulunduğu duruma göre farklılık gösterebilmektedir. İngiltere Vize Çeşitleri içinde yer alan İngiltere Aile/Akraba Ziyareti için gerekli evraklar şöyledir:

  • Pasaport: Sahip olunan eski pasaport var ise seyahat bitiminden sonra da minimum 6 ay geçerliliğinin olması ve minimum boş iki sayfasının bulunması gerekmektedir. Ayrıca varsa eski pasaportların da beyanı önemlidir.
  • İngiltere’de yaşayan aile ya da arkadaşlarca yazılan resmi davetiye mektubu olması gerekenler arasındadır. İngiltere Aile/Akraba Ziyareti vizesi için gerekli olan davetiye ile birlikte seyahatin amacı, seyahate sponsor olacak kişiyi, konak yapılacak yer bilgileri ve dönüş tarihi bu davetiye mektubunda mutlaka yer almalıdır.
  • Seyahat edecek kişinin son üç aya ait maaş bordrosu ile son 6 ayın banka hesap hareketlerinin belgelenmesinin yanında çalışılan yere ait çalışmaya başlanan tarihin, iş pozisyonun, maaşının ve iş yeri sorumlusu ile iletişim bilgilerinin desteklendiği belge olması gereken evraklar arasındadır.
  • Vukuatlı nüfus kaydı örneği,
  • 2 adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat planın anlatıldığı İngiltere Vize Başvuru dilekçesi,
  • Seyahat yapacak kişinin varsa mal varlığının olduğuna dair tüm evraklar,

 

İngiltere Turistik Vize

İngiltere Vize Çeşitleri içinde yer alan İngiltere Turistik Vize Başvurusu için hazırlanması gereken gerekli evrakların aslına uygun olması ve asıllarıyla birlikte dosya oluşturulması gerekmektedir. İngiltere Turistik Vize için gerekli olan evrakların ayrıca İngilizce tercümesinin de yer alması ve tercüme eden kişin ismi, soy ismi, iletişim adresi ile aslına uygun olarak tercüme edildiğini kanıtlayan tasdik şerhi de olması oldukça önemlidir. İngiltere Turistik Vize için gerekli olan evraklar şöyledir:

  • İngiltere Turistik Vize Başvurusu öncesinde yapılması gereken ilk adım resmi olan web sitesi üzerinden yapılacak online başvuru ve bu başvuru sırasında beyan edilecek tüm bilgilerin İngilizce olması, onayla birlikte alınacak dijital imza ve sistemin yapılan başvuruyu onaylaması gerekmektedir.
  • En az iki kullanılabilir boş sayfası olan ve seyahat bitiminde de minimum 6 ay geçerliliği bulunabilecek pasaport ile varsa eskiden kullanılan pasaportlarla birlikte beyan edilmesi gerekmektedir.
  • 2 adet arka fonu krem ya da gri olan ve en güncel tarihte 3,5×4,5 ölçüsünde biometrik fotoğraf,

 

İngiltere Ticari Vize

İngiltere Ticari Vize Başvurusunda yapılacak olan adımları doğru eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Birleşik Krallık Devleti’ne iş görüşme randevusu, iş toplantısı ya da konferans katılımı, uluslar arası ticaret organizasyona da akademik araştırma vb. durumlar için yapılan  iş ziyaretçi vizesi olan Business Visitor Visa bir ya da birden çok giriş yapmak isteyen vatandaşlar için alınan İngiltere vize türüdür. Fakat İngiltere’ye yapılacak seyahat düzenli olacak ise kanıtlanabilir belgelerle beyan edilmesi durumunda 1, 2, 5 ile 10 yıl süreli İngiltere Ticari Vize  yerine İngiltere İş Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Fakat bu vizeye sahip olunmasına İngiltere topraklarında maksimum kalınacak süre 6 aydır. 6 ay sonra ülke topraklarından çıkış yapılması gerekmektedir.

İngiltere Ticari Vize İngiltere Birleşik Krallık topraklarına seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının başvuruda bulunması gereken vize türü iş ziyaretçi vizedir. Diplomatik pasaport sahibi kişilerin ise İngiltere İş Ziyaretçi vizesinden muaf olmaları için 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek şekilde olması gerekmektedir.

İngiltere Ticari Vize Başvurusu yaparken hazırlanan evrakların aslıyla birlikte dosyalanması ve bu belgelerin yetkili bir tercüman tarafından tercüme edilmesi İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi vize memuru tarafından incelenebilmesi için zorunludur. Tercüme eden kişinin ismi, telefonu, adresinin yanında tasdik şerhinin ve imzasının da yer alması gerekmektedir. . İngiltere Ticari Vize İşlemlerinin istenildiği gibi hazırlanması vize alınmasını kolaylaştıracaktır. Bu nedenle de İngiltere Ticari Vize için evrakların gerektiği gibi hazırlanarak sunulması vize alımını olumlu yönde etkileyecektir.

İngiltere ile Türkiye arasındaki ithalat – ihracat ve yatırım ortaklıkları gibi ekonomik faaliyetler uzun yıllardır devam etmektedir. Türkiye’den İngiltere’ye Ankara Anlaşması kapsamında iş kurmak ve yönetmek faaliyetiyle giden Türk sayısı her geçen gün artmaktadır. İngiltere Ticari Vizesi ile İngiltere’ye giriş yaptığınızda bu iş kurma faaliyetleri için yetkiniz olmasa da hali hazırda Türkiye’deki faaliyet belgenizin İngiltere’de de tanınması şartıyla İngiltere ticari vizesi alıp iş anlaşmaları, fuarlar ve iş toplantıları gibi ticari faaliyetlerini yürütebilirsiniz.

 

İNGİLTERE VİZESİ İŞLEMLERİ

İngiltere’ye seyahat yapmak isteyen T.C. vatandaşlarının vize başvurusu yapmadan önce hangi vize türünü alması gerektiğini ve vize alma koşullarını taşıyıp taşımadığının araştırılması gerekmektedir. Kısa süreli Vize Başvurularının şahsen alınmadığı İngiltere Konsolosluğu İngiltere Vize İşlemleri için resmi olarak yetkilendirmiş olduğu Teleperformance firması aracılığı ile İngiltere Vizesi İşlemleri yapılmaktadır.
Uzun süreli İngiltere Vize İşlemleri için başvuruları şahsen kabul etmekte olan İngiltere Konsolosluğu başvuru yapacak kişin ikamet ettiği yerin hangi Konsolosluğun yetki alanı içine girdiğini öğrenmesi gerekmektedir. Ayrıca İngiltere seyahatinin ne amaçla yapılacağına dair belge beyanı gerekmektedir. İngiltere Vize İşlemleri yapılacak vize türüne ve amacına göre farklılık gösterebilmektedir.
İngiltere Vize İşlemlerine başlamadan, belgeleri hazırlamadan önce İngiltere Göçmen Ofisi’ne ait resmi olan web sitesin üzerinde online başvuru hesabı oluşturması ve İngiltere Vize Başvuru Formunun online doldurularak İngiltere Vize İşlemlerinin ilk basamağının yapılması gerekmektedir. Online yapılan başvuru formunda istenen vize türünün ve seyahat amacının belirlenmesi için sorulan sorular ile verilecek cevapların da İngilizce olarak doldurulması zorunludur. Tüm sorular İngilizce olarak cevaplandıktan sonra “sign declaration” butonuna basarak onaylanması gerekmektedir. Ayrıca başvuru esnasında verilen beyanın kabul edilmesi için dijital olarak imzalandıktan sonra sistem tarafından kabul edilmiş olması gerekmektedir. Vize Başvuru işlemlerinin doğru bir şekilde tamamlanması için her şeyin İngiltere Konsolosluğu’nun belirlediği prosedüre uygun bir şekilde yapılmış olması Konsolosluğun üzerinde önemle durduğu bir husustur.

İngiltere vize işlemleri Türkiye’de en çok yoğunluğa sebep olan vize işlemlerinden biridir. Özellikle dil ve üniversite eğitimi amaçlı kısa/uzun süreli vizeler sürekli talep görmektedir. Bunun bir sonucu olarak Birleşik Krallık artık vize başvurularının kabulünü Konsolosluk/Büyükelçilik binalarından değil Vize başvuru merkezlerinden, vize başvuru asistan şirketinin merkezlerinden yapmaktadır. İngiltere vize işlemlerinin ilk ayağı vize başvuru asistan şirketinin merkezlerinde yapılan ön incelemelerle başlar. Dil eğitiminin yanında tarihi ve turistik geziler için de bütün dünyaca ünlü yerleri ve kültür sanat faaliyetlerinin her mevsim canlı olması ile İngiltere birçok kesimden ziyaretçi için bir cazibe merkezi.

Schengen bölgesi olmayan Birleşik Krallık için yapılacak vize işlemlerinde Schengen bölgesinde ziyaretlerde bulunmuş Türk vatandaşlarını şaşırtacak değişik kurallar ve evrak talepleri olabilir. İlk olarak bilinmesi gereken diplomatik pasaport sahibi TC Vatandaşları hariç bütün pasaport sahipleri İngiltere Vize İşlemleri çerçevesinde Birleşik Krallık için vize almak zorundadır. Bu vize işlemlerini karara bağlayacak son yetkili merci İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliğidir. Vize başvuru merkezlerinde gerçekleşen vize işlemleri dosyanızın yetkililerin eline düzgün bir şekilde geçtiğinden emin olmak için yapılır. Ayrıca vize başvuru merkezlerinde Birleşik Krallığın verdiği yetkiyle vize başvuru asistan firması sizden biyometrik verilerinizi alma hakkına sahip olup bu verilerin herhangi bir ticari amaçla değil sadece ve sadece vize işlemleri için kullanılacağını beyan eder.

 

İNGİLTERE VİZESİ RANDEVUSU

İngiltere Konsolosluğu kısa süreli yapılacak olan İngiltere seyahati başvurularını direk kabul etmemektedir. İngiltere vize randevusu Birleşik Kral Vize ve Göç Rejimi yönetimine göre Birleşik Krallık içinde bulunan İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler Krallıklarına seyahat etmek isteyen vatandaşların İngiltere Konsolosluğu tarafınca resmi olarak yetkilendirilmiş olan Teleperformance  firması aracılığı ile alınabilmektedir.

İngiltere vize başvuru değerlendirme süreci, karar verme aşaması ile vize süresi tamamıyla Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi yetkililerince değerlendirilip karar verilmektedir. Bu nedenle de İngiltere seyahati yapılacaksa İngiltere Konsolosluğu’na üç ay önceden başvurulmasında herhangi bir sorun yoktur.

İngiltere vizesi randevusu alınmadan önce vizeyi almak için hazırlanan evrakların başvuru yapacak kişilerle olan bilgilerin ispatlanmasını destekleyecek belgelerin aslıyla fotokopilerinin de hazırlanmış olması gerekmektedir. İstenen evrakların eksiksiz ve en güncel doğru bilgilerle hazırlanmış olması ve belgeler arasında bilgilerin örtüşmesi İngiltere vize alabilmek için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle hazırlanan belgelerin vize istenen tarihe en yakın zaman diliminde alınmış olması gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvuru için hazırlanacak olan belgelerde dikkat edilmesi gereken hatta başvurunun olumlu sonuçlanmasına yardımcı olan Türkçe hazırlanmış belgelerle birlikte tercümesinin de hazırlanması ve tercüme eden kişin ad soyadı ve tercümenin aslına uygun yapıldığına dair tasdik şerhi gerekmektedir. Bu belge içinde ayrıca tercüme edilen tarih ile birlikte tercüme eden kişinin imzasının da olması gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin tamamlanması ile birlikte İngiltere vizesi başvurusu talebi yapılmalıdır.

İngiltere vize randevusu almak için vize başvuru merkezi  firmasının kendinize en uygun olan vize başvuru merkezinden randevu talep etmeniz gerekecektir. Vize başvuru merkezi  firması Birleşik Krallık Göçmen Dairesiyle ortak çalışı ve göçmenlik & vize gibi işlemlerde Birleşik Krallığa başvuru yapması gereken insanların başvurularının doğru ve zamanında gerçekleşmesi konusunda yardımcı olur. Vize başvuru merkezinin yaptığı bu çalışma bir danışmanlık hizmeti olmamakla beraber başvuru sürecinin İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği adına getireceği yoğun yükü hafiflettiği ortadadır. İngiltere vize randevusu sırasında sizin daha önceden hazırlamış olduğunuz dosyayla ilgili hatalı olup olmadığına dair incelemelerde bulunur ve sizi varsa bu hatalar doğrultusunda yönlendirir. İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne sevk edeceği dosyaların düzenli bir şekilde hazırlanmış ve direk olarak vize işlemlerine alınmaya hazır olması gerektiğinden vize başvuru merkezi bu konuda bazı çizelgeler doğrultusunda bir inceleme yapma hakkına sahiptir. İngiltere vize başvuru merkezleri Türkiye’nin çeşitli illerinde İngiltere Vize randevusu hizmeti verip sizden önceden hazırlamış olduğunuz dosyalarınızı teslim alır.

İngiltere vize randevusu esnasında vize başvuru merkezlerinde gerçekleşen işlemlerin vizenizin karara bağlanma sürecinde herhangi bir olumlu ya da olumsuz etkisi olmaz. Vize başvuru merkezinin ön incelemelerinden sonra sorunsuz olarak İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne transfer edilen her dosya eşti şartlar ve işlemlere tabi tutularak karara bağlanır. Birleşik Krallık adına vize işlerinde karar alma yetkisi sadece İngiltere Konsolosluk/Büyükelçiliği’ne ait olur.