İDATA Almanya Vize İşlemleri

3020

İDATA Almanya Vize İşlemleri

Almanya Vize Bayrağı

İDATA Almanya Vize İşlemleri Almanya elçiliklerine yapılacak olan en fazla 90 günlük Schengen vizesi ile 90 günden fazla sürecek Almanya seyahatleri için alınacak ulusal vize başvurusu için ülke konsoloslukları tarafından resmi olarak Türkiye’de yetkilendirilmiş tek kuruluştur. Başvuruların randevu ile sağlandığı İDATA kurumunda hizmetler bazı durumlar dışında randevusuz hizmet vermemektedir. İDATA Almanya vizesi işlemleri Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde bulunan ofislerde yapılmakla birlikte çoğu illere kurulan bürolarda da hizmet vermeye başlayarak İDATA Almanya vize işlemleri  için başvuruları çok daha kolay hale getirmiştir.

2012 yılına kadar Almanya Konsolosluklarına yapılan başvurular 2012 yılı itibari ile ülkenin İDATA kurumunu resmi bir şekilde yetkilendirmesi ile İDATA Almanya vize işlemleri çok daha büyük kolaylık sağlamıştır. Bu nedenle Almanya vize başvuruları için İDATA bilgi ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanılarak randevu alınması vize işlemleri sürecini hızlandıracaktır.

İDATA Almanya vize işlemleri sırasında teslim edilen evrakların eksik olması durumunda eksik olan evrak ya da evrakların tamamlanması için dosya iade edilmektedir ki böyle bir durumda tekrar randevu alıp evrak teslimi yapmanız istenmekte ve bu durum da size çok zaman kaybettirebilmektedir. Bu randevu saatinde evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi işlem sürecinin hızlanmasına yardımcı olacaktır.

İDATA Almanya vize işlemleri sırasında 2014 yılı itibari ile parmak izi alınma zorunluluğu nedeni ile ilk kez yapılacak başvurularda ve daha önce başvuru yapıldığı halde parmak izi vermeyen bireyler başvurularını şahsen yapmak zorundadırlar. Parmak izi olan bireyle vekalet verdikleri bir kişi ile de  İDATA Almanya vize işlemleri başvurusu yapabilmektedirler.

iData Almanya vize işlemleri Almanya Konsolosluğu / Büyükelçiliğine yapılacak olan başvurular için gerçekleştirilecek ön işlemleri kapsar. iData firması Almanya Devleti’nden aldığı yetkilerle Almanya vizesi için başvuruda bulunan (her pasaport sahibi) kişilerin başvurularını randevulu sistemle kabul etmekle görevlidir. iData Almanya vize işlemleri daha çok ön kontrolleri ve gerekli bilgilerin başvuru sahiplerinden teslim alınmasını kapsayan işlemler olarak vuku bulur. iData firması İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya ve Trabzon illerindeki ofisleri aracılığıyla Almanya vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin başvuru dosyalarını teslim alır. iData vize başvuru merkezlerinde gerçekleşen bu işlemlere geçilmeden önce başvuru sahiplerinin kendilerine uygun vizeye karar verip süreci buna göre başlatması gerekir. Almanya’ya yapılacak ziyaretin amacına göre doldurulmuş başvuru formları ve bu ziyaret amacını destekleyen belgelerle doldurulmuş olan Almanya vize başvuru dosyası iData Almanya vize başvuru merkezleri tarafından teslim alınır. Teslim alınan vize başvuru dosyaları iData yetkilileri tarafından bir dizi ön incelemeye tabi tutulduktan sonra uygun oldukları tespit edilirse Almanya Konsolosluğu / Büyükelçiliğine sevkleri gerçekleşir. iData firması tarafından bazı durumlarda dosyanızın kabul edilmeme ihtimali vardır. iData vize başvuru merkezleri Almanya dış temsilciliklerinin istek ve talimatları doğrultusunda yaptıkları ön incelemeler sonucu eksik ve yanlışlar tespit ederse dosyanızı geri çevirme yetkisine sahiptir. Fakat buradan geri dönen dosya vize başvurunuzun olumsuz sonuçlandığı anlamına gelmez, sadece başvuru sürecine tekrar girmeniz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin