14.8 C
Ankara, TR
Pazartesi, Haziran 1, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

hollanda-vize-islemleri
Başkent:Amsterdam
Telefon:+31
Alan:41,528 km2
Nüfus:17.000.059
Para Birimi:Euro (€)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Hollanda Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Hollanda Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Hollanda Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Netherlands Visa Information

Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Hollanda Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiHollanda Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda Vize Başvurusu Hollanda’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda Konsolosluğu, Hollanda Büyükelçiliği ile Hollanda Vizesi Danışma merkezleri ile birlikte firmamız Long Vize aracılığı ile başvuru yapılabilmektedirler. Hollanda Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Hollanda Vize Randevusu

Hollanda Vize Randevusu, Hollanda Krallığı seyahati etmek isteyen vatandaşların istenen evrakların dosya şeklinde teslim edilip başvuru sürecinin başlaması için oldukça önemlidir. Alınacak vizenin türüne göre başvuru yerlerinin dolayısıyla da Hollanda Vize Randevusu alınacak yer farklılık gösterebilmektedir. Kısa süreli yani 90 gün ile altı seyahatler için bazı istisnai durumlar dışında Hollanda Konsolosluğu / Elçiliğine yapılmamaktadır.

 

Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda Vize İşlemleri için öncelikle yapılması gereken şey Hollanda seyahat çeşidinin ne olduğunu ve buna göre de vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle de yapılacak olan seyahat 90 gün ve altı ise Hollanda Vize İşlemleri için kişiye en yakın olan Hollanda Vizesi merkezlerine başvurmaları gerekmektedir. Çünkü kısa süreli seyahatler için vize başvuruları istisnai durum gerekmedikçe Hollanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne bilginin teyit edilmesi koşulu ile yapılmamaktadır. Hollanda Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Hollanda Vize Çeşitleri

Hollanda Vize Çeşitleri, Hollanda Aile / Akraba ziyareti yapacak olan kişilerin yapması gereken şey aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusudur. Hollanda Aile/Arkadaş ziyareti için hazırlanan evraklar içerisinde olmazsa olmaz olan davetiyedir. Çünkü davetiye olmadan aile arkadaş ziyareti başvurusu gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

 

Hollanda Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Hollanda Gerekli Belge ve Evrak Listeleri istenen vize türüne göre değişiklik gösterse de herkes hazırlaması gereken ana belgeler de bulunmaktadır. Hollanda Vizesi için herkesin hazırlaması gereken evraklar vardır. Hollanda Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Hollanda Vizesi Başvuru İşlemleri

Hollanda Vize İşlemleri Türkiye Hollanda Büyükelçiliği / Başkonsolosluğu ve Vize Başvuru Merkezleri Türkiye’deki 8 büyük şehirde yer almaktadır. Hollanda’ya seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları ile Türkiye’de ikamet etmekte olan yabancı uyruklu vatandaşların Hollanda Vize Başvurularını kabul eden yetkili bir kurumlara müracaat ederek başvuru işlemini gerçekleştirmektedir. Hollanda seyahati için gerekli bilgileri öğrenmek için arayınız 0312 426 03 25.

 

Hollanda Vizesi Danışmanlık

Hollanda’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Hollanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne veya firmamız Long Vize aracılığı ile müracaat edilerek yapılmalıdır. Hollanda Vize Başvurusunda bulunmak ve Hollanda Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Hollanda Vize İşlemleri yürütülmektedir. Hızlı ve Sorunsuz Hollanda Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Hollanda Vize Başvurusu yapın, Hollanda Vize Randevusu alın!

HOLLANDA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Hollanda Avrupa sınırları içerisinde Türk nüfusunun yoğun olduğu ülkelerden biri olana her yıl Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından hatırı sayılır miktarlarda vize başvurusu almakta. Hollanda’nın tarihi, turistik ve özellikle tarım sanayisiyle meşhur olmasıyla Türkiye’den birçok sosyal gruba hitap eden bir ülke olarak öne çıkıyor.Aynı zamanda birçok ülkede yasak olan faaliyetlerin Hollanda yasalarınca legal sayılması da ülkenin bir başka ilginç tarafı. Hollanda ile son yıllarda gerilen siyasal iklim neticesinde iki ülke arasında siyasi bazda bir soğukluk olsa da turistik ve ticari faaliyetler hız kesmeden devam etmekte. Tarım ülkesi olan Türkiye ve dünya tarım teknolojilerinde zirve ülkelerden biri olan Hollanda özellikle bu konuda sürekli bir ziyaretçi alışverişinde bulunuyor. Bunun yanında II. Dünya Savaşı ve daha eski tarihlere dayanan tarihi eserler ve müzelerle de Dünya’nın her ülkesinden olduğu gibi Türkiye’den de turist akınına uğramaya devam ediyor. Başken Amsterdam’ın eğlence ve gece hayatı meraklıları tarafından yoğun ilgiye uğramasıyla da bu turizm gelirlerini katlayan Hollanda’ya Türkiye’den her yaş ve kesimden insanın ziyaret için bir sebep bulabileceğini söylemek mümkün.

Hollanda Schengen bölgesi ülkesi olduğundan dolayı Hollanda için alacağınız vizelerin (bazı vize türleri hariç) size diğer Schengen üyesi ülkelerde de seyahat olanağı tanıması da Hollanda vizesi hakkında söylenmesi gerekenlerden biri. Schengen hüviyeti taşıyan Hollanda vizesi almak için de yine diğer Schengen ülkelerindekine benzer süreçleri yürütmek gerekir.

 

HOLLANDA VİZESİ BAŞVURUSU

Hollanda Vizesi Başvurusu Hollanda’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda Konsolosluğu, Hollanda Büyükelçiliği ile Hollanda vize danışma merkezleri ile birlikte Turizm /Seyahat Acentelerine başvuru yapabilmektedirler.

Vize Başvurusu yapılırken bilinmesi gereken en önemli noktalardan biri yapılacak olan Hollanda seyahati 90 gün ve altı ise Hollanda Konsolosluğu seyahat ile ilgili vize başvurularını bazı istisnai durumlar dışında şahsen almamaktadır. Bu sebeple de Hollanda Krallığı seyahati 90 gün ve altı olacak vatandaşların vize başvurusu için yetki sahibi olan vize başvuru merkezleri ile yapabilmektedirler.

Hollanda Krallığı seyahati aile birleşimi, eğitim, çalışma vb. gibi uzun süreli durumlar söz konusu olduğunda 90 gün üstünde ikamet edilmesi için gereken vize türü için Hollanda Vize Başvurusu Hollanda Konsolosluğu ile Hollanda Büyükelçiliği ile iletişime geçilmelidir. Ancak bilginin doğruluğunun teyit edilmesi için Hollanda Konsolosluğu ile iletişim kurulmalıdır.

Hollanda Vizesi Başvurusu ile ilgili önemli hususlar arasında bilinmesi gereken Hollanda Konsolosluğu’nun tatil günleridir. Türkiye ve Hollanda resmi tatil günlerinde Hollanda Konsolosluğu hizmet vermemektedir. Dolayısıyla Hollanda Vize Başvurusu tarihinin Paskalya, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Yılbaşı ve Noel  gibi tatil günlerine denk gelmemesine dikkat edilmelidir. Bu durum Hollanda vize işlemlerinin uzamasına neden olacaktır. Ayrıca başvuru yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının 18 yaşını doldurmamış olması durumunda ebeveynlerinin noter tasdikli muvaffakatname belgesi ile başvuru yapması gerekmektedir.

Hollanda vizesi başvurusu için Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yürütme ve karar vermeyle yetkili Hollanda dış temsilcilikleri başvuru süreçlerinin resmi sonuca bağlandığı yerlerdir. Fakat Hollanda vize başvurusu için ilk etapta yapılması gereken bu dış temsilciliklere gitmek değildir. Zira Hollanda Türkiye’den kendi ülkesi için vize talebinde bulunacak olan kişileri ilk olarak dosyalarıyla birlikte vize başvuru merkezlerine çağırmaktadır. Bunun nedeni olarak iki ülke arasındaki yoğun ilişkiler neticesinde oluşan vize başvuru trafiğinin yaratacağı karışıklıkların azaltılması öne sürülebilir. Vize başvuru merkezleri Türkiye’nin çeşitli illerinde faaliyet göstermektedir. Hollanda vizesi için başvuru yapacağınız vize başvuru merkezinin hangi ilde olduğunuzla alakalı bir görev bölgesi sınırlaması bulunmayacağından size en uygun olan vize başvuru merkezinden Hollanda vizesi için başvurunuzu yapabilirsiniz. Her ne kadar bu süreç için başvuru tabirini kullansak da aslında vize başvuru firmasının asıl görevi başvurunuz için hazırladığınız dosyanıza birkaç ön kontrol yapıp, tamamlandığından emin olunca Hollanda’nın yetkili dış temsilciliklerine dosyanızın transferini gerçekleştirmektir. Hollanda vize başvurusu süreciniz de buna bağlı olarak vize başvuru merkezlerinden başlamış olur. Fakat vize başvuru merkezlerinin dosyaları transfer ettikten sonra herhangi bir yürütme ve ya karar sürecine müdahil olması söz konusu olmayacaktır. Dosyanızı teslim ettikten sonra sizin için kararı verecek olan yetkili makamlar Hollanda’nın dış temsilciliklerindeki ilgili birimlerdir.

 

HOLLANDA VİZESİ ÇEŞİTLERİ

Hollanda Aile/Akraba Ziyareti

Hollanda Aile / Akraba ziyareti yapacak olan kişilerin yapması gereken şey aile arkadaş ziyareti vizesi başvuru işlemleridir. Hollanda aile/ arkadaş ziyareti için hazırlanan evraklar içerisinde olmazsa olmaz olan davetiyedir. Çünkü davetiye olmadan aile arkadaş ziyareti başvurusu gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

Hollanda Aile/Akraba Ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar:

 • Son on yıl içinde çıkarılmış olan, seyahat sonrasında da 3 ay geçerliliği bulunan, vize basım işlemlerinin yapılabilmesi amacıyla minimum boş 2 sayfaya sahip ve deforme olmayan pasaport,
 • Schengen vize başvurusu yapan kişi tarafından eksiksizce doldurulmuş bilgilerle, beyan edilecek diğer belgelerdeki bilgilerle örtüşen, ıslak imzalı Hollanda vize başvuru formu,
 • 2 tane 3,5×4,5 cm boyutlarında seyahat edecek kişinin en fazla 3 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf,
 • C. nüfus cüzdanı fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Finansal durumu belirten son üç ay içinde 3000 TL aktif bakiyesini beyan edilebileceği finansal durumu belgeleyen kaşeli, ıslak imzalı evrak, (banka imza sirküleri ile birlikte)

Hollanda Turistik Vize

Hollanda turistik vize işlemleri Hollanda turistik Schengen vize alınarak yapılmaktadır. Hollanda turistik Schengen vize 180 gün içinde 90 gün süresince Hollanda sınırlarında kalmanızı sağlamakla birlikte Schengen ülkelerini de gezmenize olanak sağlamaktadır. Fakat bu süre zarfında vizeye sahip olan kişinin 90 gün süreyle Hollanda’da kalması gerektiğini göstermemektedir. Bu süre içinde dilekçede belirtilen tarih aralığında Hollanda ise Schengen bölgelerinde kalınabildiği gibi Schengen ülkesinden alınan Schengen vizesiyle de Hollanda’ya giriş yapılabilmektedir. Fakat bu pek önerilmemektedir. Bunun sebebi ise sonrasında Schengen bölgesi için yapılacak vize başvurularının olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle de Schengen vizesi başvurusu sırasında beyan edilen bilgilerin yapılacak seyahatle tutarlılık göstermesi vize talebinizin olumlu sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Hollanda vize çeşitleri içinde yer alan Hollanda turistik vize başvurusunda istenen gerekli evraklar herkesten istenen aynı belgelerin dışında kişinin durumuna göre de değişiklik göstermektedir.

Özellikle eğlence sektöründeki renkli seçeneklerle dikkat çeken Hollanda’ya Türkiye’den her sene yüz binlere varan sayılarda turist akını meydana gelmekte. Avrupa ve Dünya’da eğlencenin kalbinin attığı yerlerden olan Amsterdam bu turistlerin en çok ilgi gösterdiği kent olarak öne çıkıyor. Hollanda’nın da vize çeşitleri içinde yer alan Hollanda Turistik Vizesi turistlerin Hollanda’nın tarihi ve turistik faaliyetlerine izin veren ve yine belli süreler çerçevesinde verilen bir vizedir. Bu vizenin de hem diğer ülkelerden hem Türkiye’den yoğun talep gördüğünü söyleyelim.

Hollanda turistik vize işlemleri için gerekli olan evraklar:

 • Hollanda turistik Schengen vize başvurusu sırasında kullanılacak pasaport
 • Hollanda turistik vize başvurusunda doldurulması gereken başvuru formu
  • 18 yaşından küçüklerin başvuru formunun ıslak imzası ebeveynlerce yapılmalıdır.
 • Hollanda turistik vize başvurusu sırasında belirtilen ölçülerde ve son üç ay içinde çekilen biometrik 2 adet fotoğraf
 • En az son üç ay içinde güncellenmiş nüfus cüzdanının arkalı ve önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Hollanda Ticari Vize

Hollanda ticari vize Hollanda’ya yapılacak seyahat iş nedeni ile sektör olarak seminer, fuar, konferans ya da iş toplantısı amacı için isteniyor ise gerekli olan evrakların pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının Hollanda Konsolosluğu’na sunması gerekmektedir. Sunulan belgelerin en güncel ve orijinal halde olması oldukça önemlidir. Hollanda ticari vize için temin edilen evrakların Hollanda’ya gidilme amacını en doğru şekilde yansıtması gerekmektedir.

Hollanda ticari vize için istenen evraklarla ilgili bilgiye Hollanda Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerinden öğrenilmesi ve bu doğrultuda da başvuruda bulunulması gerekmektedir. Hollanda Konsolosluğu vize başvurusu yapan kişi ile ilgili daha detaylı bir bilgi edinebilmek için ek evrak isteğinde bulunma hakkına sahiptir. Hollanda ticari vize sonucuna karar verme yetkisine sahip olan Hollanda Büyükelçiliği, Hollanda Konsolosluğu ile Hollanda Başkonsolosluğu’dur.

Dünya ekonomisinde özellikle tarım sektöründe büyük pay sahibi olan Hollanda’nın sağladığı bir vize imkânı da Hollanda Ticari Vizesidir. Bu vizeyi tanımlarken dikkat edilmesi gereken şey bu vizenin kesinlikle bir çalışma izni yerine geçmeyeceğidir. Bu vize kapsamında sınırlı bir süre için Hollanda topraklarında bulunup iş akitleri imzalayıp, iş toplantılarına ve fuarlara katılabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir işte çalışmak gibi bir durum söz konusu değildir.

Hollanda Ticari Vize başvurusu için gerekli evraklar:

 • Hollanda ticari vize başvurusu yapacak olan bireye ait pasaport,
 • Eksiksiz doldurulmuş Hollanda Schengen vize başvuru formu
 • Vize başvurusunda kullanılacak belli ölçü ve özellikte iki adet fotoğraf,
 • Arkalı, önlü çekilmiş nüfus cüzdanı fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kaydı…

 

HOLLANDA VİZESİ İŞLEMLERİ

Hollanda Vizesi İşlemleri için öncelikle yapılması gereken şey Hollanda Seyahat çeşidinin ne olduğunu ve buna göre de vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle de yapılacak olan seyahat 90 gün ve altı ise Hollanda vize işlemleri için kişiye en yakın olan Hollanda vize merkezlerine başvurmaları gerekmektedir. Çünkü kısa süreli seyahatler için vize başvuruları istisnai durum gerekmedikçe Hollanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne bilginin teyit edilmesi koşulu ile yapılmamaktadır.
Hollanda vize işlemleri Hollanda’ya yapılacak seyahat eğitim, çalışma ya da aile birleşimi gibi durumları gerektiren 90 gün ve üzerindeki seyahatler için vize türünü belirleme ve vize başvurusunda bulunmak için Hollanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne başvuru öncesinde iletişime geçilip yine bilgilerin doğruluğunun teyit edilmesi koşulu ile başvurulmalıdır.
Hollanda vize işlemleri sırasında Hollanda vizesi biyometrik uygulaması yani parmak izi taraması Hollanda vizesi başvurusu yapan kişilerden istenmektedir. 2011 senesinin ekim ayında ilk defa Afrika’da uygulanmaya başlanan Vize Bilgi Sistemi yani Visa Information System-VIS Avrupa Birliği’ne dahil olan Schengen ülkelerince kullanılmıştır. Vize başvuru sürecini oldukça kolaylaştıran ve kimlik sahteciliğini engelleyen biyometrik işlemi yardımı ile parmak izi merkezleri yardımıyla tespit edilmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinde ise Türkiye’de kullanılmaya başlanan biyometrik uygulaması için Hollanda vize işlemleri sırasında 10 parmak izi alınabilmesi için Hollanda seyahatine giden kişinin vize başvurusunu şahsen yapması gerekmektedir.

Hollanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahiplerine ülkeye giriş için vize talep etmekle beraber yeşil ve siyah pasaport sahiplerinden 180 günlük süre içinde 90 günü aşmayacak şekilde yapılacak ziyaretler için vize talebinde bulunmaz. Hollanda vize işlemlerine başlamadan önce birçok çeşit vize türünden hangisi için başvurmanız gerektiğine karar vermek olmalıdır. Çünkü hazırlayacağınız dosyalar seyahat amacınıza göre şekillenecek ve yetkililer dosyanızı incelerken seyahat amacınızla başvurduğunuz vize türünün örtüşüp örtüşmediğine göre karar verecektir. Hollanda vize işlemleri için doldurmanız gereken formda seyahat amacınızı açıklamanız ilk istenecek şeylerden biridir. Ayrıca Hollanda vize işlemlerinizin daha sağlıklı seyir etmesini istiyorsanız bu seyahat amacınızı destekleyecek belgeleri de eksiksiz olarak sunmanız gerekecektir. Hollanda’nın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunduğu vize türlerinden kendinize en uygun olanı belirlemeniz, vize işlemleri esnasında özellikle evrak tamamlama açısından oluşabilecek sorunlar ve karışıklıkların önüne geçmek için çok önemlidir. Çünkü eğer amacınız turistik faaliyetlerde bulunmak ise vizeniz farklı tür, ticari faaliyetler yürütmek için gidiyorsanız farklı tür bir vize kapsamı olacaktır. Genel olarak Schengen vizesi yerine geçen vizelerde diğer Schengen ülkeleriyle aynı evrak listelerini ve kuralları uygulayan Hollanda vizesi işlemleri süreci yine diğer Schengen ülkelerine benzer şekilde geçer.

Hollanda vizesi işlemleri için ilk adımınızı vize başvuru merkezinde attıktan sonra vize başvuru merkezinin gerçekleştireceği dosya transferinin tamamlanmasının ardından vize işlemleriniz artık Hollandalı yetkililerin inisiyatifinde karar sürecine girmiştir.

 

HOLLANDA VİZESİ RANDEVUSU

Hollanda Vizesi Randevusu Hollanda Krallığı seyahati etmek isteyen vatandaşların istenen evrakların dosya şeklinde teslim edilip başvuru sürecinin başlaması için oldukça önemlidir. Alınacak vizenin türüne göre başvuru yerlerinin dolayısıyla da vize randevusu alınacak yer farklılık gösterebilmektedir. Kısa süreli yani 90 gün ile altı seyahatler için bazı istisnai durumlar dışında Hollanda Konsolosluğu / Elçiliğine yapılmamaktadır.

Vize randevusu kısa süreli 90 güne kadar olan Hollanda seyahati için vize başvurusu Hollanda Konsolosluğunca görevlendirilen vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Ancak uzun süreli yani 90 günü aşan Hollanda seyahatleri için öncelikle Hollanda Konsolosluğu aranıp teyit edildikten sonra Hollanda Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır.

Hollanda Vizesi Randevusu Türkiye’nin 8 şehrinde Hollanda Başkonsolosluğu ile Büyükelçilikleri ve Hollanda vize başvuru merkezleri bulunmaktadır. Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar ile Türkiye’de yer alan Hollanda Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu’nun yetki alanı içinde olan yabancı ülkelerde yaşayan vatandaşlar için vize başvuru merkezi ,Hollanda vizesi randevusu ve buna dair tüm hizmetleri vermektedir.

Hollanda vizesi randevusu ile başlayan Hollanda vize başvuru işlemleri gerekli olan tüm bilgilerin verilmesi, alınması gibi gerekli olan tüm hizmetlerin sunulması ile Hollanda vize randevu süreciyle birlikte vize başvuru merkezi gerekli tüm hizmetleri sağlamaktadır. Bunun için sayfanın resmi sitesi üzerinden bulunulan ile en yakın başvuru merkezi için randevu alınması gerekmektedir.

Vize başvuru merkezleri de yoğunluk ve karışıklıklara engel olmak maksadıyla randevulu sistemle dosyalarınızı kabul etme yoluna gitmiştir. Bu nedenle Hollanda vizesine başvururken ilk olarak vize başvuru merkezlerinden birinden randevu almanız gerekecektir. Yani Hollanda Vizesi Randevusu almak için ilk akla gelen Hollanda Büyükelçiği’nin aksine yine vize başvuru merkezi ile irtibat sağlamak gerekir. Vize başvuru merkezlerinin hangisinden Hollanda vize başvurusu için randevu almak istiyorsanız, vize başvuru merkezi çağrı merkezlerini arayarak yahut vize başvuru merkezinin web sitesindeki online randevu alma seçeneğini kullanarak Hollanda vize başvurusu için hazırladığınız dosyayı teslim edeceğiniz randevuyu alabilirsiniz. Ayrıca vize başvuru merkezinin VIP randevu gibi çeşitli ek hizmetlerinden faydalanmak için yine vize randevu merkezi ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Bu konuda daha detaylı bilgi edinmek için; 0 312 426 03 25 numarasını arayabilirsiniz.

Hollanda vizesi randevusu sürecinde yapmanız gereken daha önceden eksiksiz olarak hazırladığınız Hollanda vize başvuru dosyanızı vize başvuru merkezine ön kontrollere tabi tutulmak üzere teslim etmek olacaktır. Sizden dolayı teslim alan vize başvuru merkezi yetkilileri de gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra dosyanızı ilgili Hollanda dış temsilciliğine yönlendirecek ve dosyanız işleme girecektir. Vize başvuru merkezi size dosyanızın ve vize sürecinizin takibini yapabilmeniz adına bir takip kodunu da dosyayı teslim aldıktan sonra verecektir.