Hindistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

610

Hindistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Hindistan VizesiHindistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri Hindistan ziyareti yapacak olan kişilerin başvuru yapmaları gereken yetkili mevkilerdir. Hindistan Vize İşlemleri sırasında sürecin gerektiği şekilde devam edebilmesi için beyan edilmesi istenen evrakların dosya halinde sunulması gerekmektedir. Hindistan Vize İşlemleri bölümünün T.C. vatandaşlarını özellikle uyardıkları bir husus olan Hindistan Devleti’ne yapılacak olan girişler yalnızca Hindistan vizesi ile olabilmektedir. Bu nedenle de bordo pasaportu olan Hindistan’a seyahat etmeyi planlayan T.C. vatandaşları yapılması planlanan seyahat tarihinden en az bir hafta içinde başvuru yapılması gerekmektedir. Hindistan Vize İşlemleri için sonuçların çıkması en fazla 7 iş gününde sonuçlanabilmektedir.

Hindistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümü yerine anlaşmalı ve koordineli olarak çalışma sürdüren akrediteli acenteler ile vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapılabilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta Hindistan vize başvuru sonuçlarının karara bağlanmasında yetkili olan tek merci Hindistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüdür. Aracı olan acenteler ile vize başvuru merkezleri Hindistan vize başvurusu için ön hazırlık sürecinde destek ve danışmanlık hizmeti vermek, dosya haline teslim alınan dosyaların Hindistan Vize İşlemleri bölümüne teslim etmek ve süreci takip etmekle yetkilidir. Bunun dışında karar sürecini hızlandırmak ya da Hindistan vize başvurusu sonucunu etkilemek gibi bir pozisyona sahip değildirler.

Hindistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği bir süredir online vize başvurularını Türkiye’den almadığı için Konsolosluk vize işlemleri başvuru dosyanız ile sıra numarası alarak yürütebileceğiniz işlemlerdir. Bu bağlamda Hindistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için daha önceden Hindistan’a yapacağınız ziyarete karar vermiş olmanız gerektiğini söyleyelim. Zira Hindistan Konsolosluğu / Büyükelçiliğine teslim edeceğiniz Hindistan vize başvuru dosyasında Hindistan’a planladığınız ziyaretin amacı ve bu amaca yönelik belgelerin eksiksiz olarak yer alması gerekmekte. Hindistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği işlemleri aynı gün veya 3 gün içinde sonuçlanabilen işlemlerdir. Bu açıdan birçok ülkeye göre çok hızlı bir vize karar mekanizması bulunan Hindistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği teslim adlığı başvuru dosyalarını anına işleme koyar. Eğer siz de Hindistan’a yapacağınız ziyaretin amacını ve ilgili evrakları tam olarak hazırlayarak Hindistan Konsolosluğu / Büyükelçiliğine giderseniz kısa sürede Hindistan vize başvurunuzun karara bağladığını göreceksiniz.

Hindistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerinin hızlı ve olumlu sonuçlanması için  en önemli şey şüphesiz ki hazırlamış olduğunuz vize başvuru dosyanız olacaktır. Bu dosya içinde bulunacak olan başvuru formları ve diğer evrakların düzgün, sıralı ve eksiksiz olarak tasnif edilmesi gerekir. Böylelikle süreç hızlı ilerleyebilecektir. Hindistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği başvuru dosyalarını incelerken aynı zamanda biyometrik verilerinizi de yine Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde teslim alır. Hindistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin