27.2 C
Ankara, TR
Çarşamba, Eylül 23, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

Gana Vizesi
Başkent:Akra
Telefon:+233
Alan:238.535 km²
Nüfus:27,41 milyon
Para Birimi:Cedi
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE
Gana Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Gana Vizesi Hakkında & Ghana Visa İnformation

Gana Vizesi

Gana Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi

Gana Vizesi

2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Gana Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiGana Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Gana Vize Başvurusu

Gana Vize Başvurusu Gana seyahati yapmak isteyen tüm T.C. vatandaşlarının uygulaması gereken bir prosedürdür. Gana ile Türkiye arasında yapılan vize anlaşması gereğince T.C. vatandaşları hangi tür pasaporta sahip olunursa olunsun herkesin Gana Vize İşlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür. Gana sınırlarından geçmenin ön koşulu Gana Vizesi almaktır. Gana Vize Başvurusu yaklaşık olarak 7 ile 10 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Gana Vizesi Başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Gana Vize Randevusu

Gana Vize Randevusu öncesinde yapılması gereken Gana Vizesi türüne göre hazırlanacak evrakların toparlanmasıdır. Gana Vize Randevusu bir çeşit Gana Vize Başvurusu demektir. Çünkü yapılmak istenen Gana seyahati için gerekli olan Gana Vizesi başvurusu Gana Vize Randevusu sırasında yapılmaktadır. Bu nedenle de öncelikle yapılması gereken Gana Vizesi için gerekli olan evraklar belirlenen seyahatin amacına ve sürecine göre hazırlanmalıdır.

 

Gana Vize İşlemleri

Gana Vize İşlemleri Gana seyahati yapacak olan T.C. vatandaşlarının Gana Vizesi için hazırlanması gereken evrakları prosedür şartlarına göre düzenlemenin yapıldığı bir süreçtir. Gana Vize İşlemleri Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği ya da firmamız Long Vize aracılığı ile vize merkezlerinin danışmanlığı ile  yapılabilmektedir. Gana Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Gana Vize Çeşitleri

Gana Vize Çeşitleri, Gana Aile/Akraba Ziyareti, Gana Vize Çeşitleri içinde yer alan Gana Aile/Akraba Ziyareti için Gana Vize İşlemlerinin yapılması gerekmektedir. Resmi pasaport sahiplerinin dışında Gana’ya seyahat etmeyi düşünen tüm T.C. vatandaşları için Gana Vize İşlemleri yapmakla yükümlüdür. Gana Aile/Akraba Ziyareti için firmamız Long Vize aracılığı ile alınarak hazırlanacak olan evraklar ile başvurunuz yapılabilmektedir.

 

Gana Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Gana Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yapılacak olan seyahatin ne amaçla ve ne kadar süreceğine göre değişiklik göstermektedir. Gana seyahati yapmak isteyen T.C. vatandaşları sahip oldukları pasaport türü ne olursa olsun Gana Vize İşlemlerini yapmakla yükümlüdür. Gana Vizesi talebinde bulunan kişilerin yapılacak seyahat için alınmak istenen vize türüne göre başvuru yapmaları ve evrak hazırlamaları gerekir. Gana Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Gana Vizesi Danışmanlık

Gana’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne veya firmamız Long Vize aracılığı ile müracaat edilerek yapılmalıdır.

Gana Vize Başvurusunda bulunmak ve Gana Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Gana Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Gana Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Gana Vize Başvurusu yapın, Gana Vize Randevusu alın!

 

GANA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Gana ile Türkiye arasındaki ilişkiler Gana’nın bağımsızlığını ilan ettiği 1957 yılından hemen sonra başlamıştır. Türkiye, Gana’nın bağımsızlığından 7 yıl sonra ülkedeki dış temsilciliğini açmıştır. Gana’nın bağımsız olduğu günden beri Türkiye ile arasında bir problem olmamıştır. Günümüzde ikili ilişkiler dostane şekilde seyir etmeye devam etmektedir. Ayrıca iki ülke arasında Türkiye’nin Afrika’ya yapacağı yatırımlar çerçevesinde imzalanan birçok ticaret – ortaklık anlaşmaları mevcuttur. Gana’ya ziyarette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umumi (Bordo) pasaport sahipleri vize uygulamasına tabidir. Gana’ya, Türkiye üzerinden gerçekleştirilen ziyaretlerin amaçları genelde ticari, turistik ve aile / akraba ziyareti şeklinde gerçekleşmektedir. İki ülke arasındaki ekonomik faaliyetlerin her geçen yıl daha da artması neticesinde bölgedeki Türk varlığı hem turistik hem yatırım hem de popülasyon olarak giderek artmaktadır. Gana vizesi hakkında genel bilgiler verirken şuna da değinelim ki Gana’nın vereceği vizeler (eski tarihlerde olduğu gibi) Fransız veya başka ülke konsolosluklarından değil, Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliğinden verilir. Türkiye’de, Gana vizesi hakkında işlem yapmakla yetkili tek kurum Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliğidir. Bunun dışında Gana adına vize vermekle yetkili başka bir ülkenin dış temsilciliği çalışma yürütmemektedir. Gana ile Türkiye arasında daha da artması beklenen ticari faaliyetler neticesinde Gana vizesi ülkemizde giderek daha çok talep gören bir vize haline gelmiştir.
Gana’ya ziyaret planlayan vatandaşların sarı humma aşılarını yaptırıp, aşı kartlarını ülkeye giriş esnasında yanlarında bulundurmaları gerekir.

 

GANA VİZESİ BAŞVURUSU

Gana Vizesi Başvurusu Gana seyahati yapmak isteyen tüm T.C. vatandaşlarının uygulaması gereken bir prosedürdür. Gana ile Türkiye arasında yapılan vize anlaşması gereğince T.C. vatandaşları hangi tür pasaporta sahip olunursa olunsun herkesin Gana vize işlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür. Gana sınırlarından geçmenin ön koşulu Gana vizesi almaktır. Gana vize başvurusu yaklaşık olarak 7 ile 10 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Gana’ya seyahat edilmesi planlanan tarihte seyahatin gerçekleşebilmesi için hem Gana vize başvurusu değerlendirme süreci hem de Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin resmi tatil günleri ve hizmet verdiklerin gün ve saatler de öğrenilerek vize başvurusu yapılmalıdır.

Vize başvurusu sırasında yapılacak olan seyahat amacı ile süresine göre hazırlanması gereken evrakların en doğru ve eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Bunun için ise Gana vize işlemlerini yürütmekle yetkili olan akrediteli seyahat acenteleri ya da vize başvuru merkezlerinin danışmanlığında vize başvurusunun yapılması zaman kaybını önleyecektir. Aksi takdirde oluşan aksaklıklar vize başvurusu sürecinin uzamasına neden olacaktır.

Gana Vize Başvurusu için hazırlanması gereken evrakların yapılacak olan seyahatin amacına, ne kadar süreceğine ve hatta başvuru yapan kişinin yaşı ya da işine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Bu süreç içinde evrakların toparlanması için doğru bir planlama yapılması ve evrakların acenteler ile vize merkezlerinin ön inceleme yapılmasından sonra yapılacak vize başvurusu sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.

Türkiye’den, Gana için yapılan vize başvurularının başvuru adımındaki ilk adresi yine Gana Konsolosluk / Büyükelçiliği olmalıdır. Türkiye’de dış temsilcilikleri faaliyet gösteren birçok başka ülkenin yoğunluklara engel olmak amaçlı yaptığı vize başvuru ortaklık anlaşmaları Gana için geçerli olmadığından, Gana vize başvurusu direk olarak Gana Konsolosluk / Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleşir. Gana vize başvurusu için gereken evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekir zira Gana Konsolosluk / Büyükelçiliği hiçbir şekilde rehberlik & danışmanlık hizmeti vermemektedir. Gana vize başvurusu yapacak kişilerin başvuru dosyası hazırlamadan önce Gana’nın sağlıkla ilgili uyarılarını da dikkate almaları tavsiye edilir. İş bu uyarılara göre Gana ziyareti planlayan kişilerin sarı humma aşısı olması zorunludur. Ayrıca hepatit A – B, tifo, menenjit, difteri ve tetanoz aşılarının da iki ülkenin sağlık kuruluşları tarafından tavsiye edildiği bilinmektedir. Bununla beraber Gana’da sıtma ve kolera da sık görülen rahatsızlıklar arasında yer alır. Gana vize başvurusu esnasında yaptırılması zorunlu aşıların kartlarını ibraz etmek gerekebilir. Gana vize başvurusu için pasaportunuzun da Gana ziyaretinizden sonraki 6 ay geçerliliğinin devam etmesi tavsiye edilir. Gana vize başvurusu genelde turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti gibi amaçlarla gerçekleşmektedir. Gana vize başvurusu, randevusu ve süreçlerin tamamı hakkında detaylı bilgi ve rehberlik & danışmanlık hizmeti almak için 0 312 426 03 25.

 

GANA VİZESİ ÇEŞİTLERİ

Gana Aile/Akraba Ziyareti

Gana Vizesi Çeşitleri içinde yer alan Gana Aile/Akraba Ziyareti için Gana vize işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Resmi pasaport sahiplerinin dışında Gana’ya seyahat etmeyi düşünen tüm T.C. vatandaşları için Gana vize işlemleri yapmakla yükümlüdür.  Gana Aile/Akraba Ziyareti için de acentelerden destek alınarak hazırlanacak olan evraklar için hazırlık süreci oluşturması zaman kaybı gibi durumların yaşanmasını engelleyecektir. Gana Aile/Akraba Ziyareti için prosedür kurallarına göre hazırlanması gereken evraklar şunlardır:

  • Gana Aile/Akraba Ziyareti için öncelikli olarak Gana vize başvuru formunda bulunan soruların İngilizce olarak doğru bir şekilde eksiksiz olarak cevap verilmesi gerekmektedir.
  • Geçerlilik özelliklerini taşıyan pasaportun kullanılabilir durumda olması gerekmektedir. Geçerlilik özelliklerini taşımayan pasaportların yerine yenisinin temin edilmesi Gana başvurusunun olumlu sonuçlanması için daha uygun olacaktır.

Gana ile Türkiye arasında gelişmekte olan ikili ilişkiler neticesinde özellikle Türk firmalarının Gana’da yaptıkları yatırımlar ve bunlardan sorumlu kişilerin Gana’da ikamet etmeye başlaması nedeniyle Gana’da bir Türk popülasyonu mevcut duruma gelmiştir. Bu Türk vatandaşlarının, Türkiye’de bulunan aile ve akraba bireylerine, Gana’daki yakınlarını ziyaret imkanı sağlayan vize Gana aile / akraba ziyaret vizesidir. Gana aile / akraba ziyareti vizesini almak için ilk gereken Gana’da ikamet etmekte olan kişinin Türkiye’deki vize başvuru sahiplerine göndereceği resmi davetiyeleridir. Bu davetiyelerin vize başvuru dosyasına eklenerek Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliğine diğer evraklarla beraber teslim edilmesi gerekir.

Gana Turistik Vize

Gana vizesi çeşitleri içinde bulunan Gana Turistik Vize için yapılması gereken Gana vizesi prosedür şartlarına göre yapılmalıdır. Öncelikle yapılması gereken şey istenen evrakların hazırlanması için doğru bir planlama yapılması gerekmektedir. Doğru bir planlama yapılabilmesi için de gerekli olan evrakların ne olduğu öğrenildikten nereden alınması ve ne şekilde olması konusunda danışmalık hizmeti almak bu sürecin daha sağlıklı geçmesine yardımcı olacaktır. Gana seyahati planlayan kişilerin beyan edecek belgeler arasında tutarlılık olması Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından oldukça dikkatle yaklaşılan bir konudur.  Bilgi tutarsızlığının tespit edilmesi durumunda başvurular olumsuz sonuçlanmaktadır. Genel başlıklar halinde Gana Turistik Vize için gerekli olan evraklar şunlardır:

  • Gerçeğe uygun bilgilerin beyan edildiği Gana vize başvuru formunun İngilizce olarak doldurulmuş olması gerekmektedir.
  • 10 yaşından büyük olmayan pasaportların eskimemiş ve yıpranmamış olması da oldukça önemlidir. Kullanılabilecek en az iki sayfası bulunan ve seyahat sonrasında da geçerliliği 6 ay sürecek olan pasaportlar geçerli sayılmaktadır.
  • Gana Turistik Vize başvuru zamanına yakın bir tarihte çekilmiş biometrik fotoğraf,

Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilerin gelişmesi neticesinde Gana’nın Turistik yerleri de Türkiye’de giderek daha çok tanınır hale gelmiştir. Gana’ya turistik amaçlı ziyaretler gerçekleştirmek için gereken vize türü Gana turistik vizesi olarak belirlenmiş olup başvuruları esnasında ulaşım ve konaklama rezervasyonlarını ibraz etmek gerekir. Gana turistik vize başvuruları Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliğine yapılır.

Gana Ticari Vize

Gana ticari vize çeşitleri yapılacak seyahat türüne, süresine ve amacına göre farklılık göstermektedir. Kısa ve uzun yapılacak olan seyahatlerin amacına göre de Gana vize işlemleri farklılık göstermektedir. Gana’da ticari iş yapmayı planlayan T.C. vatandaşları kısa yapılacak seyahatler için uygulanan Gana ticari vize işlemlerini yapmakla yükümlüdür. Türkiye ile Gana arasında yapılan vize anlaşması gereğince Gana’ya ticari girişimde bulunmayı planlayan tüm T.C. vatandaşlarının 180 günde en fazla 90 gün yapılabileceği Gana ticari vize ile Gana’ya giriş yapabilmektedirler. Gana ticari vize alınabilmesi için gerekli olan evrakların prosedür şartlarına uygun bir şekilde hazırlanıp dosya halinde Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne başvuru yapması gerekmektedir. Gana ticari vize için gerekli olan evraklar ise şöyledir:

  • Geçerlilik özelliklerine sahip olan pasaportun 10 yıldan önce alınmamış, seyahat bitimi ile birlikte 6 ay geçerli olabilecek, Gana ticari vize işlemlerinin yapılabileceği iki boş sayfası olan, kullanılabilir durumda pasaport beyan edilmelidir.
  • Gana ticari vize talebi yapan kişi tarafından ıslak imzalı olarak İngilizce olarak doldurulmuş Gana vize başvuru formu,
  • Gana’da ticari iş bağlantısı kurulan şirket / firma / kurum tarafından resmi olarak hazırlatılmış Gana ticari vize davetiyesi,
  • Gana ticari seyahati yapılacağını destekleyecek ulaşım ve konaklama bilgileri,
  • Biometrik özellikte 2 fotoğraf,

İki ülke arasında her geçen gün artan ticaret hacmi ve Türk firmaların Gana ve Afrika geneli yatırımlarının sürekli artması neticesinde Gana’ya, Türkiye’den yapılan iş seyahatleri de artış göstermektedir. Gana’da iş anlaşması imzalamak, iş toplantısına katılmak veya fuarlara katılmak amaçlı ziyaretlerde bulunmak için alınması gereken vize Gana ticari vizesidir. Gana ticari vizesi, çalışma izni yerine geçmez.

 

GANA VİZESİ İŞLEMLERİ

Gana Vizesi İşlemleri Gana seyahati yapacak olan T.C. vatandaşlarının Gana vizesi için hazırlanması gereken evrakları prosedür şartlarına göre düzenlemenin yapıldığı bir süreçtir. Gana vize işlemleri Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği ya da akrediteli seyahat acenteleri ile vize merkezlerinin danışmanlığı ile yapılabilmektedir. Gana vize işlemleri Gana vize başvuru formunun içinde yer alan soruların doğru bir şekilde cevaplanıp tam olarak doldurulması ve Gana vize talebinde bulunan kişinin ıslak imzası ile başlamaktadır.

Gana Vize İşlemleri için gerekli olan Gana vize başvuru formunun gerektiği şekilde doldurulmasına yardımcı olan Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile işbirliği için de işlemlerin yürütülmesinde yetkilendirilmiş seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Gana Vize İşlemleri için İngilizce olarak doldurulması gereken Gana vize başvuru formu olmadan Gana vize işlemleri kabul edilmemektedir.

Gana Vizesi İşlemleri için gerekli olan evraklar arasında beyan edilmesi gereken pasaportun geçerlilik koşullarını taşıyor olması oldukça önemlidir. Beyan edilen pasaport 10 yıldan eski olmayan, kullanılabilir durumda boş iki sayfası bulunan ve seyahat sonrasında da 6 ay geçerliliğini devam ettiren özellikte olması önemlidir. Sahip olunan pasaportun bu özellikleri taşımaması halinde yeni bir pasaport çıkarılması gerekecektir. Ayrıca vize işlemleri için beyan edilecek diğer evrakların en güncel tarihi ile doğru olarak düzenlenmiş olması da vize işlemlerinin süreci doğru bir şekilde ilerleyecektir.

Türkiye’de gerçekleştirilen Gana vize işlemleri için tek yetkili kurum Gana Konsolosluk / Büyükelçiliğidir. Gana vizesi işlemleri gerçekleştirilirken başvuru sahiplerinin Gana’ya yapacakları ziyareti daha önceden net olarak belirlemiş olması istenir. Ayrıca Gana vizesi işlemlerine geçmeden önce başvuru sahiplerinin düzgün bir başvuru dosyası hazırlaması gerekir. Gana Konsolosluk / Büyükelçiliğinin her tür vize için belirlediği farklı evraklar olabileceğinden hangi amaçla Gana seyahati gerçekleşecekse ona göre evraklar toplanmalı ve düzenlenmelidir. Gana vize işlemleri sürecinde en çok işlem gören vize türler turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti vizeleridir. Gana Konsolosluk / Büyükelçiliğinin her vize çeşidi için belirlediği farklı kurallar vardır. Bu sebeple, Gana ziyareti planlayan kişilerin Gana’nın belirlediği bu kurallardan haberdar olması önemlidir. Ayrıca Gana vize işlemleri sonuçlanıp ülkeye ulaşım sağlamadan önce ilk olarak Gana ile ilgili gereken sağlık tedbirleri (aşılar) tamamlanmalıdır. Bunun yanında Gana’nın ülke genelinde yaygınlık arz eden dolandırıcılık ve hırsızlık faaliyetleri konusunda dış ülkeden gelen ziyaretçileri uyardığı bilinmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, Gana dış temsilcilikleri bu konularda Türk vatandaşlarına her zaman yardımcı olmak adına çalışmaya devam etmektedir. Gana vize işlemleri sonrasında ülkeye giriş imkanı sağlayan Türk vatandaşlarının özellikle ticari faaliyetler yürüteceği zaman Türk Dış temsilcilikleriyle irtibatta kalması gereklidir. Gana vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rehberlik & danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için 0 312 426 03 25.

 

GANA VİZESİ RANDEVUSU

Gana Vizesi Randevusu öncesinde yapılması gereken Gana vizesi türüne göre hazırlanacak evrakların hazırlanmasıdır. Gana vizesi randevusu bir çeşit Gana Vize Başvurusu demektir. Çünkü yapılmak istenen Gana seyahati için gerekli olan Gana vize başvurusu Gana vize randevusu sırasında yapılmaktadır. Bu nedenle de öncelikle yapılması gereken Gana vizesi için gerekli olan evraklar belirlenen seyahatin amacına ve sürecine göre hazırlanmalıdır.

Gana Vize Randevusu Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nden alınabileceği gibi aracılık yapan acenteler ve başvuru merkezlerinden de alınabilmektedir. Ancak tüm bu süreç çok doğru bir şekilde planlanmalıdır. Gana seyahat tarihine göre Gana vize işlemlerine başlanması, temsilciliklerin resmi tatil günleri ile hizmet verilen günler ve saatleri, Gana vize başvurusunun kabul edilme günleri vb. detaylar dikkate alınmalıdır. Bu durumlara göre hareket edilmemesi olası gecikmelere neden olacaktır.

Vize randevusu sırasında başvurunun yapılması için evraklardan oluşan dosya ile yarım saat öncesinden hazır bir şekilde bulunulması Gana vize başvurusu öncesinde yapılması gereken işlemler için oldukça önemlidir. Unutulmaması gereken nokta ise Gana vize başvurusu sırasında ön incelemeye yapmayan Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği eksik ya da yanlış evrak teslim edilmesi durumunda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm bu durumların yaşanmaması ve sürecin normal seyrinde ilerlemesi için acentelerden ya da vize başvuru merkezlerinden danışmalık hizmeti alınması doğru bir davranış olacaktır.

Gana’ya yapılacak ziyaretlerin her geçen gün artış göstermesi ve Türkiye’den Gana’ya yapılan yatırım faaliyetlerinin artması neticesinde belirli sayılarda Gana vize talebi gerçekleşiyor olsa da Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği (şuan için) Gana vize randevusu diye bir uygulamayı yürürlüğe koymamış durumdadır. Bu nedenle Gana vize randevusu olarak düşünülebilecek durum Gana Konsolosluk / Büyükelçilik çalışma saatleri içerisinde Gana Konsolosluk / Büyükelçilik binasında hazır bulunmak diyebiliriz. Gana vize başvurusu için harekete geçmeden önce Gana hakkında iki ülke tarafından da yapılan sağlık ve güvenlik uyarılarının da dikkate alınması gerekiyor. Gana’da dolandırıcılık ve hırsızlık gibi suçların çok yaygın olması nedeniyle özellikle ticari faaliyetler için Gana’ya ziyarette bulunmak isteyen Türk vatandaşlarının, Gana’da ki Türk dış temsilcilikleriyle koordineli olarak hareket etmeye çalışması tavsiye edilir. Ayrıca yine yaygın hastalıklara karşı dikkatli olunması ve gerene aşıların tamamlanarak Gana’ya giriş yapılması önemlidir.
Türkiye’den, Gana vizesi almak için müracaat edilecek tek nokta Gana Konsolosluk / Büyükelçiliğidir, Gana vize randevusu için herhangi bir kurumla veya firma ile anlaşma sağlamamıştır. Gana vizesi başvuruları için Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen saat ve günler tercih edilmelidir. Gana vizesi başvurusunda Gana’nın kendine özgü kuralları ve evrak listeleri konusunda daha garantili ve sonuç odaklı bir vize başvuru süreci geçirmek için profesyonel bir vize başvuru danışman & rehber firması ile çalışmak daha etkili olacaktır.