Gana Vize İşlemleri

619

Gana Vize İşlemleri

Gana VizesiGana Vize İşlemleri Gana seyahati yapacak olan T.C. vatandaşlarının Gana vizesi için hazırlanması gereken evrakları prosedür şartlarına göre düzenlemenin yapıldığı bir süreçtir. Gana vize işlemleri Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği ya da akrediteli seyahat acenteleri ile vize merkezlerinin danışmanlığı ile yapılabilmektedir. Gana vize işlemleri Gana vize başvuru formunun içinde yer alan soruların doğru bir şekilde cevaplanıp tam olarak doldurulması ve Gana vize talebinde bulunan kişinin ıslak imzası ile başlamaktadır.

Gana Vize İşlemleri için gerekli olan Gana vize başvuru formunun gerektiği şekilde doldurulmasına yardımcı olan Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile işbirliği için de işlemlerin yürütülmesinde yetkilendirilmiş seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Gana Vize İşlemleri için İngilizce olarak doldurulması gereken Gana vize başvuru formu olmadan Gana vize işlemleri kabul edilmemektedir.

Gana Vize İşlemleri için gerekli olan evraklar arasında beyan edilmesi gereken pasaportun geçerlilik koşullarını taşıyor olması oldukça önemlidir. Beyan edilen pasaport 10 yıldan eski olmayan, kullanılabilir durumda boş iki sayfası bulunan ve seyahat sonrasında da 6 ay geçerliliğini devam ettiren özellikte olması önemlidir. Sahip olunan pasaportun bu özellikleri taşımaması halinde yeni bir pasaport çıkarılması gerekecektir. Ayrıca vize işlemleri için beyan edilecek diğer evrakların en güncel tarihi ile doğru olarak düzenlenmiş olması da vize işlemlerinin süreci doğru bir şekilde ilerleyecektir.

Türkiye’de gerçekleştirilen Gana vize işlemleri için tek yetkili kurum Gana Konsolosluk / Büyükelçiliğidir. Gana vize işlemleri gerçekleştirilirken başvuru sahiplerinin Gana’ya yapacakları ziyareti daha önceden net olarak belirlemiş olması istenir. Ayrıca Gana vize işlemlerine geçmeden önce başvuru sahiplerinin düzgün bir başvuru dosyası hazırlaması gerekir. Gana Konsolosluk / Büyükelçiliğinin her tür vize için belirlediği farklı evraklar olabileceğinden hangi amaçla Gana seyahati gerçekleşecekse ona göre evraklar toplanmalı ve düzenlenmelidir. Gana vize işlemleri sürecinde en çok işlem gören vize türler turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti vizeleridir. Gana Konsolosluk / Büyükelçiliğinin her vize çeşidi için belirlediği farklı kurallar vardır. Bu sebeple, Gana ziyareti planlayan kişilerin Gana’nın belirlediği bu kurallardan haberdar olması önemlidir. Ayrıca Gana vize işlemleri sonuçlanıp ülkeye ulaşım sağlamadan önce ilk olarak Gana ile ilgili gereken sağlık tedbirleri (aşılar) tamamlanmalıdır. Bunun yanında Gana’nın ülke genelinde yaygınlık arz eden dolandırıcılık ve hırsızlık faaliyetleri konusunda dış ülkeden gelen ziyaretçileri uyardığı bilinmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, Gana dış temsilcilikleri bu konularda Türk vatandaşlarına her zaman yardımcı olmak adına çalışmaya devam etmektedir. Gana vize işlemleri sonrasında ülkeye giriş imkanı sağlayan Türk vatandaşlarının özellikle ticari faaliyetler yürüteceği zaman Türk Dış temsilcilikleriyle irtibatta kalması gereklidir. Gana vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rehberlik & danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için 0 312 426 03 25.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin