Gana Vize Başvurusu

845

Gana Vize Başvurusu

Gana VizesiGana Vize Başvurusu Gana seyahati yapmak isteyen tüm T.C. vatandaşlarının uygulaması gereken bir prosedürdür. Gana ile Türkiye arasında yapılan vize anlaşması gereğince T.C. vatandaşları hangi tür pasaporta sahip olunursa olunsun herkesin Gana vize işlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür. Gana sınırlarından geçmenin ön koşulu Gana vizesi almaktır. Gana vize başvurusu yaklaşık olarak 7 ile 10 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Gana’ya seyahat edilmesi planlanan tarihte seyahatin gerçekleşebilmesi için hem Gana vize başvurusu değerlendirme süreci hem de Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin resmi tatil günleri ve hizmet verdiklerin gün ve saatler de öğrenilerek vize başvurusu yapılmalıdır.

Vize başvurusu sırasında yapılacak olan seyahat amacı ile süresine göre hazırlanması gereken evrakların en doğru ve eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Bunun için ise Gana vize işlemlerini yürütmekle yetkili olan akrediteli seyahat acenteleri ya da vize başvuru merkezlerinin danışmanlığında vize başvurusunun yapılması zaman kaybını önleyecektir. Aksi takdirde oluşan aksaklıklar vize başvurusu sürecinin uzamasına neden olacaktır.

Gana Vize Başvurusu için hazırlanması gereken evrakların yapılacak olan seyahatin amacına, ne kadar süreceğine ve hatta başvuru yapan kişinin yaşı ya da işine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Bu süreç içinde evrakların toparlanması için doğru bir planlama yapılması ve evrakların acenteler ile vize merkezlerinin ön inceleme yapılmasından sonra yapılacak vize başvurusu sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.

Türkiye’den, Gana için yapılan vize başvurularının başvuru adımındaki ilk adresi yine Gana Konsolosluk / Büyükelçiliği olmalıdır. Türkiye’de dış temsilcilikleri faaliyet gösteren birçok başka ülkenin yoğunluklara engel olmak amaçlı yaptığı vize başvuru ortaklık anlaşmaları Gana için geçerli olmadığından, Gana vize başvurusu direk olarak Gana Konsolosluk / Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleşir. Gana vize başvurusu için gereken evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekir zira Gana Konsolosluk / Büyükelçiliği hiçbir şekilde rehberlik & danışmanlık hizmeti vermemektedir. Gana vize başvurusu yapacak kişilerin başvuru dosyası hazırlamadan önce Gana’nın sağlıkla ilgili uyarılarını da dikkate almaları tavsiye edilir. İş bu uyarılara göre Gana ziyareti planlayan kişilerin sarı humma aşısı olması zorunludur. Ayrıca hepatit A – B, tifo, menenjit, difteri ve tetanoz aşılarının da iki ülkenin sağlık kuruluşları tarafından tavsiye edildiği bilinmektedir. Bununla beraber Gana’da sıtma ve kolera da sık görülen rahatsızlıklar arasında yer alır. Gana vize başvurusu esnasında yaptırılması zorunlu aşıların kartlarını ibraz etmek gerekebilir. Gana vize başvurusu için pasaportunuzun da Gana ziyaretinizden sonraki 6 ay geçerliliğinin devam etmesi tavsiye edilir. Gana vize başvurusu genelde turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti gibi amaçlarla gerçekleşmektedir. Gana vize başvurusu, randevusu ve süreçlerin tamamı hakkında detaylı bilgi ve rehberlik & danışmanlık hizmeti almak için 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin