Gana Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri

519

Gana Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Gana VizesiGana Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri Gana seyahati yapmak isteyen T.C. vatandaşlarının Gana vize prosedür şartlarının sağlanması ve Gana vize başvurusu yapılan ve Gana Vize başvurusunun karar bağlanmasında yetkili olan Gana’nın Türkiye’de bulunan temsilciliğidir. Gana vize işlemleri Gana seyahat amacı, süresine göre hazırlanması gereken evrakların dosya halinde Gana Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne teslim edilmesi gerekmektedir. Gana vize talebi Gana Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümü dışında aracı olan akrediteli seyahat / turizm acenteleri ile vize merkezlerine de yapılabilmektedir.

Gana Vize İşlemleri için gerekli koşulların sağlanması oldukça önemlidir. Bu nedenle Gana Vize İşlemleri ile işbirliği içinde olan akrediteli seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri danışmanlığında Gana vize işlemlerini yürütmek sağlıklı bir ön hazırlık süreci geçirilmesine yardımcı olacaktır.

Gana vize işlemleri için hazırlamış evrakların son 6 ay içinde hazırlanmış ifadesi yer alsa da başvurunun yapılacağı tarihe daha yakın bir zamanda temin edilmiş olması ve beyan edilen belgelerdeki bilgi tutarlılıkları Gana vize sonucunu büyük ölçüde etkilemektedir. Evrakların tam ve doğru olması konusuna oldukça titiz yaklaşan Gana İşlemleri için yapılan başvuru sonrasında herhangi bir ek evrak talebi söz konusu olmaz ise 7 iş gününde tamamlanmaktadır.

Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri daha önceden Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliğine teslim edilmiş olan vize başvuru dosyalarının bir takım resmi kontrollere tabi tutulması gibi süreçleri kapsar. Bu bağlamda Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliğine teslim edilmiş olan vize başvuru dosyalarının içinde bulunan başvuru formları ve evrakların sahihliği ile alakalı birtakım araştırmalar yapılmaktadır. Ayrıca Gana konsolosluğu / Büyükelçiliği yetkililerinin vize işlemleri esnasında en çok dikkat ettiği şey vize başvuru dosyasında bulunan evrakların vize başvuru formunda belirtilen Gana’yı ziyaret amacıyla örtüşüp, örtüşmediğidir. Bu nedenle Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliğine teslim edeceğiniz vize başvuru dosyasında Gana’ya yapacağınız ziyaretin amacını açıkça ifade ettiğinizden ve Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin istekleri doğrultusunda geri kalan evrakları düzenleyip hazır hale getirdiğinizden emin olmalısınız. Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerinin ilk aşamalarında başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini alma hakkına da sahiptir. Ayrıca Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri sırasında vize başvuru ücreti ve vize harçları da tahsil edilir. Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri normal şartlarda 5 gün içinde karara bağlanır. Bu 5 günlük süre Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından açıklanan ortalama süre olup, iş yoğunluğu, tatil günleri gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik arz edebilir. Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için 0 312 426 03 25 no’lu telefonla irtibat kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin