Finlandiya Vize Randevusu

562

Finlandiya Vize Randevusu

Finlandiya vizesi almak isteyen T.C. vatandaşlarının öncelikle Finlandiya Vize Randevusu alması zorunludur. Finlandiya’ya yapılacak olan seyahatin amacı ve alınacak vize türlerine göre farklılık göstermektedir.  6 ay içinde 90 günle sınırlandırılmış olan kısa süreli seyahatler arasında yer alan Finlandiya Aile/Akraba Ziyareti, Finlandiya Turistik Vize, Finlandiya Ticari Vize türleri için Schengen vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu seyahat türleri için şahsen başvuru kabul etmeyen Finlandiya Konsolosluğu aracı olarak yetkilendirdiği vize başvuru merkezi ve akrediteli seyahat acenteleri Finlandiya Schengen vize işlemleri için T.C. vatandaşlarının kamuoyu bilgilendirmesi ve vize işlemleri sürecinin tamamlanmasında yetkili olan kurumlardır.

Finlandiya vize işlemlerinin Schengen yönetmeliğine göre hazırlanmasında aktif bir rol üstlenen vize başvuru merkezleri ile seyahat acenteleri gerekli olan evrakların tamamlanması için evrak listelerinin sunulması, dosya teslimi için gerekli olan Finlandiya vize randevusu alınması zorunludur. Ancak alınacak Finlandiya vizesi 90 günü aşan uzun süreli bir başvuru ise Finlandiya oturum vizesi, Finlandiya eğitim vizesi, Finlandiya çalışma vizesi veya Finlandiya Aile birleşimi amacı ile yapılacak başvurularını direk şahsen kabul eden Finlandiya Konsolosluğu’nun vize departmanından Finlandiya vize başvurusu alınarak yapılması gerekmektedir. Finlandiya Konsolosluğu tarafından verilen Finlandiya vize randevu tarihinde verilen randevu tarihinden yarım saat önce hazır olarak bulunulması gerekmektedir. Finlandiya vize randevusu sırasında yapılacak biyometrik beyan için gerekli olan parmak izi alımı gerçekleştirilecek ve gerek duyulmadığı sürece biyometrik beyan 5 yıl geçerli sayılacaktır.

Finlandiya birçok İskandinav ülkesi gibi Türkiye Cumhuriyeti’nden gelen vize başvuru taleplerini VFS Global adlı vize başvuru yardımcı firmasıyla ortaklaşa yürütmektedir. Finlandiya vize randevusu aldıktan sonra işlemlerinizin devam edeceği ilk adres VFS Global Finlandiya vize başvuru merkezleri olacaktır. VFS Global Finlandiya vize başvuru merkezlerine Finlandiya’ya yapacağınız ziyaretin amacını netleştirdikten sonra başvurmanız daha faydalı olur. Zira VFS Global Finlandiya vize başvuru merkezleri sizlere vize başvuru işlemleri sürecinde yardımcı olacak olsa da bu yardımlar tamamen resmi süreçlerin doğru işlemesini sağlamak adına olduğundan hazırlamış olduğunuz evrakların içerikleriyle ilgili veya size uygun vize tipinin hangisi olduğuna dair bir danışmanlık hizmeti vermez. Bu evrak işleri ve en uygun vize türünü seçmeyle alakalı kafanızdaki soruları yanıtlamak ve Finlandiya vize randevusu hakkında detaylı bilgi edinebilmek için 0 312 426 03 25 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Finlandiya vize randevusu hiçbir şart ve koşulda Finlandiya Konsolosluğu  / Büyükelçiliği tarafından verilmez. Finlandiya vize randevusu için her vatandaşın ilk ziyaret ettiği yer VFS Global Finlandiya vize başvuru merkezleridir. VFS Global Finlandiya vize başvuru merkezlerinde randevu saatinizde kabul edilir ve dosyanızı teslim edersiniz. VFS Global Finlandiya vize randevusunda herhangi bir mülakat süreci söz konusu değildir. Buradaki süreç sadece dosya teslimi ve biyometrik verilerin alınmasıyla ilgilidir. VFS Global vize başvuru merkezleri Finlandiya adına biyometrik veri toplamakla yetkilendirilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin