13.6 C
Ankara, TR
Pazartesi, Haziran 1, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

etiyopya-vizesi-nasil-alinir
Başkent:Addis Ababa
Telefon:+251
Alan:1.104.300 km²
Nüfus:96.633.458
Para Birimi:Birr (ETB)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Etiyopya Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Etiyopya Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Etiyopya Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Ethiopia Visa Information

Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Etiyopya Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiEtiyopya Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Etiyopya Vize Başvurusu

Etiyopya Vize Başvurusu, Etiyopya sınırlarında girebilme koşullarını sağlayabilmek amacı ile yapılması zorunlu bir uygulamadır. Türkiye ile Etiyopya arasında yapılan vize uygulaması anlaşmasına göre Etiyopya seyahatinin gerçekleştirilebilmesi için Etiyopya Vizesi uygulaması halen yapılmaktadır. Diplomatik pasaport sahibi olanlar kısa süreli olan 6 ay içinde en fazla 90 günlük seyahatlerde yapılması zorunlu değildir. Ancak bunun dışında kalan tüm T.C. vatandaşları Etiyopya Vize Başvurusu yapması gerekmektedir. Etiyopya Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Etiyopya Vize Randevusu

Etiyopya Vize Randevusu tüm işlemlerin tamamlanmasından sonra yapılması gereken bir işlemdir. Etiyopya Devleti sınırlarından geçmenin koşulu Etiyopya Vizesi için gerekli koşulların sağlanması gerekmektedir. Kısa süreli seyahatler olan yani 6 ay içinde yapılacak en çok 90 günlük seyahatlerin arasında Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti, Etiyopya Turistik Vize ve Etiyopya Ticari Vize türlerinden hangisi için başvuru yapılacak ise işlemlerin uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya Vize İşlemleri planlanan Etiyopya seyahatinin yapılma amacına, ne kadar süreyle yapılacağına, başvuru yapan kişinin işine ve mesleğine göre değişmektedir. T.C. vatandaşlarının Etiyopya seyahatlerinin gerçekleştirilebilmesi için seyahat amacının, süresinin belirlenmesinden sonra gerekli olan vize türüne göre de gerekli olan evrakların belirlenip öğrenilmesi gerekmektedir. Etiyopya Vize İşlemleri için yapılacak müracaatlar Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne şahsen ya da firmamız Long Vize aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Etiyopya Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Etiyopya Vize Çeşitleri

Etiyopya Vize Çeşitleri içinde 180 günde 90 günle sınırlandırılmış olan seyahatler içinde değerlendirilen Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evrakların tümünün hazırlanmış olması gerekmektedir. Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti için verilen Etiyopya Vize prosedürü uygulanmaktadır. Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti için yapılması gereken başvurular Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne ya da vize merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.  Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Etiyopya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Etiyopya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin resmi web sitesi üzerinden Etiyopya seyahat amacına, süresine ve başvuru yapan kişinin mesleğine göre verilmiştir. Bunun dışında Etiyopya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri için daha detaylı bilgi almak için kamuoyunu bilgilendirmekle yetkili olan danışmanlık merkezleri acenteler ile başvuru merkezlerinden destek alınması başvuru sürecinin ön hazırlığı için oldukça fayda sağlayacaktır. Etiyopya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde bulunan evraklar seyahatin ne kadar süreceğine, ne amaçla yapılacağına ya da başvuru sahibinin mesleğine göre değişiklik gösterse de hiçbir fark gözetmeksizin herkesten istenen temel evraklar bulunmaktadır.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Etiyopya Danışmanlık

Etiyopya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne müracaat edilerek yapılmalıdır.

Etiyopya Vize Başvurusunda bulunmak ve Etiyopya Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Etiyopya Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Etiyopya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Etiyopya Vize Başvurusu yapın, Etiyopya Vize Randevusu almak için arayın 0312 426 03 25.

ETİYOPYA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Etiyopya ile Türkiye ilişkileri Osmanlı dönemlerine 1890’lı yıllara kadar uzanan temaslar içeren ilişkilerdir. Türkiye’de Cumhuriyetin ilanından 10 yıl öncesinden beri Türkiye’nin, Etiyopya topraklarında dış temsilciliği faaliyet göstermektedir. Güney Afrika’da Türkiye’nin açtığı ilk dış temsilcilik yine Etiyopya Konsolosluğumuz olmuştur. Etiyopya’nın komünist rejimle geçirdiği karanlık dönem esnasında (1984) Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği, Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmuş fakat 2006 yılında tekrar aktif konuma geçmiştir. Etiyopya Devleti, Türkiye Cumhuriyeti pasaportu taşıyan kişilerin pasaport türüne bakılmaksızın vize uygulamasına tabi olması kararını uygulamaktadır. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından her tür pasaport sahibi Etiyopya ziyaretleri için vize başvuru süreçlerini tamamlamak zorundadırlar. Türkiye ile günümüzde de dostane ilişkileri olan Etiyopya’nın bu uygulamasında yakın zamanda bir düzenlemeye gitmesi beklenmektedir. Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Etiyopya’ya özellikle Türkiye’den yardım kuruluşları aracılığıyla birçok ziyaret gerçekleşmektedir. Ayrıca Etiyopya ziyareti için ülkeye girişte vize verme uygulaması olmadığından vize işlemlerinin Türkiye’deki Etiyopya Konsolosluk / Büyükelçilikleri aracılığıyla önceden halledilmesi gerekir. Yine Etiyopya’ya giriş esnasında kişilerin 3000 ABD Doları veya karşılığı başka bir para biriminin üzerinde nakit bulundurmaları yasaktır. Aynı şekilde Etiyopya’dan çıkış yaparken de kişilerin yanında bulundurabileceği nakit miktarı 3000 ABD Doları ya da karşılığı başka bir para birimi limitinin üstünde olmamalıdır. Hızlı ve Sorunsuz Etiyopya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Etiyopya Vize Başvurusu yapın, Etiyopya Vize Randevusu almak için arayın 0312 426 03 25.

 

ETİYOPYA VİZESİ BAŞVURUSU

Etiyopya Vize Başvurusu Etiyopya sınırlarında girebilme koşullarını sağlayabilmek amacı ile yapılması zorunlu bir uygulamadır. Türkiye ile Etiyopya arasında yapılan vize uygulaması anlaşmasına göre Etiyopya seyahatinin gerçekleştirilebilmesi için Etiyopya vizesi uygulaması halen yapılmaktadır. Diplomatik pasaport sahibi olanlar kısa süreli olan 6 ay içinde en fazla 90 günlük seyahatlerde yapılması zorunlu değildir. Ancak bunun dışında kalan tüm T.C. vatandaşları vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Vize başvurusu için şahsen olarak Etiyopya Konsolosluluğu / Büyükelçiliği’ne yapılabilirken danışmanlık hizmeti ile birlikte vize başvuruları için gerekli tüm işlemleri yerine getirmekle yükümlü olan acenteler ile vize başvuru merkezlerinde de yapılabilmektedir. Ancak bilinmesi gereken önemli bir nokta ise vize başvurusu için şahsen yapılma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak şahsi yapılamayacak vize başvurusu için akrediteli acenteler ya da vize başvuru merkezleri ile işlemlerin tamamlanması gerekmektedir.

Etiyopya Vize Başvurusu için yapılması gerekenler seyahatin türüne, amacına, ne kadar süreli yapılabileceğine, başvuru yapan kişinin mesleğine ve bazı durumlarda yaşına göre de farklı işlemler gerektirebilmektedir. Kısa süreli seyahatler içinde değerlendirilen Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti, Etiyopya Turistik Vize ve Etiyopya Ticari Vize için gerekli olan evrakların Etiyopya prosedür şartlarına uygun olarak eksiksiz bir şekilde hazırlanan dosya Etiyopya vize başvurusu sırasında teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak Etiyopya vize başvurusu sonrasında gerek görüldüğü takdirde Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından ek evrak isteme hakkına sahiptir.

Etiyopya vize başvuruları herhangi bir vize asistan firması aracılığıyla yürütülmemektedir. Etiyopya vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye vatandaşlarının, Etiyopya’nın Türkiye’de faaliyette olan Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde bu başvuruyu gerçekleştirmesi gerekir. Türkiye’den, Etiyopya’ya yapılacak vize başvuruları genelde turistik, aile/akraba ziyareti ve ticari amaçlarla gerçekleşmektedir. Ayrıca Türkiye’den, Etiyopya ülkesine her yıl yüzlerce yardım kuruluşu aracılığıyla çeşitli vizeler altında seyahat yapılıp çeşitli organizasyonlar düzenlenmektedir. Etiyopya vize başvurusu için Türkiye’deki tek yetkili kurum Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliğidir. Etiyopya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından her tür pasaport taşıyana vize uygulaması yaptığından dolayı Etiyopya vize başvurusu süreci, Etiyopya’ya ziyaret gerçekleştirmek isteyen her Türk vatandaşının dahil olması gereken bir süreçtir. Afrika ülkelerinin yeni yeni oturan bürokratik düzenleri gereği bu ülkelerde zaman zaman değişik uygulamalar söz konusu olmuştur. Bunlar zamanla değişse de yanlış bilgiler halen ortalıkta gezmektedir. Bu yanıltıcı bilgilerden en yaygını Etiyopya’nın ülkeye girişte vize başvurusu ve karara bağlama süreçlerini yapabildiği bilgisidir. Bu bağlamda bir yanlışı düzelmek gerekirse Etiyopya vize başvurusunu, Etiyopya’nın girişinde “kapıda vize” uygulaması ile yapmak mümkün değildir. Etiyopya vizesi alabilmek için Türkiye’deki, Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize başvuru işlemleri sürecinden olumlu yanıt almak gerekir. Ayrıca çok bilinen bir diğer yanlış ise Afrika ülkelerinin tarihte kendilerini sömüren ülkeler aracılığıyla vize verdiğidir. Günümüzde artık böyle bir uygulama Etiyopya için mevcut değildir. Hızlı ve Sorunsuz Etiyopya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Etiyopya Vize Başvurusu yapın, Etiyopya Vize Randevusu almak için arayın 0312 426 03 25.

 

ETİYOPYA VİZESİ ÇEŞİTLERİ

Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti

Etiyopya vize çeşitleri içinde 180 günde 90 günle sınırlandırılmış olan seyahatler içinde değerlendirilen Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evrakların tümünün hazırlanmış olması gerekmektedir. Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti için verilen Etiyopya vize prosedürü uygulanmaktadır. Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti için yapılması gereken başvurular Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne ya da vize merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.  Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şöyledir:

  • 10 yıl içinde alınmış, Etiyopya seyahat bitimi tarihi ile hesaplanarak 6 ay geçerliliği olan ve Etiyopya vizesi işlemlerinin yapılabileceği boş iki sayfası olan pasaport,
  • Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti başvuru sahibi tarafından doldurulmuş olan Etiyopya vize başvuru formunun İngilizce olarak doğru bir şekilde doldurulmuş olmalıdır.
  • Etiyopya vize başvurusu yapan kişiyi Etiyopya’da bulunan aile / akraba tarafından hazırlatılmış davetiye,
  • Biometrik özellikte olan, ilk defa kullanılmış ve başvuru tarihine yakın bir zamanda çekilmiş iki fotoğraf,

Etiyopya’da ikamet etmekte olan çok az sayıda Türk vatandaşı bulunmaktadır. Bu bağlamda bu Türk vatandaşlarının halen Türkiye’de yaşamakta olan aile ve akraba üyeleri mevcuttur. Etiyopya’da ikamet etmekte olan şahsı Etiyopya sınırları içerisinde ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurması gereken vize tipi Etiyopya aile/akraba ziyareti vizesidir. Etiyopya’ya bu emeli gerçekleştirmek maksadıyla yapılacak ziyaretlerin vize başvuru aşamalarında gerekenler Etiyopya’da ikamet eden şahıs tarafından sağlanması gereken bazı evrakları da içeren bir başvuru dosyasıdır. Etiyopya aile/akraba ziyareti vizesi için başvurular Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleştirilir.

Etiyopya Turistik Vize

Etiyopya turistik vize Etiyopya vize çeşitleri içinde kısa süreli yapılması düşünülen seyahatler içinde bulunan Etiyopya Turistik Vize için yapılması gereken koşulların sağlanması için başvuru yapılmalıdır. Etiyopya Turistik Vize ile yapılacak seyahatin süresi 180 günde en çok 90 gün ile sınırlandırılmıştır.  Etiyopya Turistik Vize başvuruları için de Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne ya da anlaşmalı olan acentelere ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Acenteler ya da vize başvuru merkezlerinden destek alınarak yapılması işlemlerin daha hızlı yürütülmesini sağlamaktadır. Etiyopya turistik vize için gerekli olan evraklar şöyledir:

  • Etiyopya turistik vize başvurusunda gerekli özellikleri taşıyan en fazla 10 yıldan çok eski olmayan, kullanılabilir boş iki sayfasının yer aldığı, deforme olmamış, yırtılmamış seyahat bitiş tarihi ile hesaplanmış bir şekilde 6 ay geçerliliği devam edecek olan pasaportun kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfanın fotokopisi ile beyan edilmesi gerekmektedir.
  • Etiyopya turistik vize için İngilizce olarak doldurulmuş olan Etiyopya vize başvuru formunun eksiksiz olarak İngilizce olarak devam edilmesi gerekmektedir.

Etiyopya henüz doğal alanları bozulmamış birçok bölgeye sahip bir Afrika ülkesidir. Ayrıca ülkedeki yaşam standartları gereği konaklama ve yeme-içme gibi giderler oldukça ucuz fiyatlara karşılanabilmektedir. Bu nedenle Türkiye’den, Etiyopya’ya kimi zaman turistik faaliyetlerle ziyaretlerde bulunmak isteyenler olmaktadır. Türkiye sınırları içerisinden, Etiyopya’ya yapılacak turistik ziyaretler için alınması gereken vize de Etiyopya Turistik vizesi olarak belirlenmiştir. Etiyopya’nın kapıda vize sağladığı ülke vatandaşları hariç geri kalan kişilerin Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliğinden turistik vize için başvuru süreçlerini gerçekleştirmeleri gerekir.

Etiyopya Ticari Vize

Etiyopya vize çeşitleri içinde değerlendirilen Etiyopya Ticari Vize için verilen Etiyopya vizesi Etiyopya sınırlarında 180 gün için de en çok 90 gün ikamet hakkı verilmektedir. Etiyopya vizesi için gerekli olan başvuru ise Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne şahsen ya da şahsen yapılmayacak ise acenteler ile vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Etiyopya Ticari Vize için gerekli olan evrakların Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen kriterlere göre hazırlanmalıdır. Bunun için ise acenteler ya da vize merkezlerinden danışmanlık hizmeti almak başvuru sürecinin aksamadan ilerlemesine yardımcı olacaktır. Etiyopya Ticari Vize için ise gerekli olan evraklar şöyledir:

  • Etiyopya Ticari Vize için beyan edilecek pasaportun içinde geçerli olduğunu gösteren sayfaların kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfanın fotokopisi olmalıdır. Ayrıca geçerlilik özelliği olarak da 10 yıldan eski olmaması, yıpranmamış, deforme olmamış ve seyahat bitim tarihi ile değerlendirilecek seyahat sonrasında 6 ay geçerliliği olacak özellikte olması gerekmektedir.
  • Etiyopya ticari vize için Etiyopya sitesi üzerinden İngilizce olarak doldurulmuş olan Etiyopya vize başvuru formu doğru olarak doldurulmuş olmalıdır.
  • Etiyopya Ticari Vize başvurusu yapan kişinin en güncel görüntüsünü yansıtan, daha önce hiç kullanılmamış 2 biometrik özellikte fotoğraf,

Türkiye ile Etiyopya arasında büyümekte ve gelişmekte olan ekonomik bağlar ve özellikle Türkiye’nin bölgede ve Etiyopya özelinde yaptığı yatırımların artması nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti iş adamları zaman zaman Etiyopya’ya iş seyahatleri düzenlemek durumundadır. Bu amaçla düzenlenen seyahatlerin gerçekleşebilmesi için ihtiyaç duyulan vize türü Etiyopya ticari vizesidir.

 

ETİYOPYA VİZESİ İŞLEMLERİ

Etiyopya Vize İşlemleri planlanan Etiyopya seyahatinin yapılma amacına, ne kadar süreyle yapılacağına, başvuru yapan kişinin işine ve mesleğine göre değişmektedir. T.C. vatandaşlarının Etiyopya seyahatlerinin gerçekleştirilebilmesi için seyahat amacının, süresinin belirlenmesinden sonra gerekli olan vize türüne göre de gerekli olan evrakların belirlenip öğrenilmesi gerekmektedir. Etiyopya Vize İşlemleri için yapılacak müracaatlar Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne şahsen ya da vize merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Etiyopya Vize İşlemleri için yapılması, hazırlanması gereken evrakların ön hazırlık sürecinde Etiyopya vize işlemleri için yapılması gereken tüm adımları atmakla yetkili olan acenteler ya da vize başvuru merkezlerinden danışmanlık hizmeti alarak doğru bir planlama sağlanmalıdır. Özellikle de İngilizce olarak doldurulması gereken Etiyopya vize başvuru formunda yer alan soruların da İngilizce olarak doğru ve eksiksiz olarak cevap verilmesi gerekmektedir. En temel evraklar arasında yer alan Etiyopya vize başvuru formu Etiyopya vize işlemlerinde olması gerekmektedir. Başvuru formunun doldurulması, biyometrik fotoğraf vb. işlemler için gerekli olan çoğu uygulamaların yapılması için aracı kurumlar destek verebilmektedir.vize harç ücreti yapılan başvuru yerinde yapılabilmektedir. Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne ya da acenteler ile vize başvuru merkezlerine yapılacak olan seyahat türüne göre vize harç ücreti ödenebilmektedir. Vize işlemleri için gerekli olan Etiyopya vizesi prosedürünün sağlanması, seyahat edilebilecek koşulların oluşturulması gerekmektedir.

Etiyopya vize işlemlerini gerçekleştirmek için Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin çalışma saatleri kapsamında Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde olmak gerekir. Etiyopya’nın Türkiye’de Fahri konsolosluklarla beraber toplam 6 dış temsilciliği mevcut olup bunlardan sadece Ankara’daki Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize başvurularını karara bağlama yetkisine sahiptir. Fahri Konsoloslukların bulunduğu diğer iller ise Konya, Mersin, Tekirdağ, Bursa ve Adana’dır. Fahri Konsoloslukların resmi olarak vize işlemleri sürecinde herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Ayrıca Etiyopya vize işlemlerinin herhangi bir kademesinde bir özel firma veya başka bir ülkenin Konsolosluk / Büyükelçiliği ile ortaklık anlaşması bulunmamaktadır. Etiyopya vize işlemlerine geçilmeden önce başvuru sahiplerinin Etiyopya’ya yapacakları ziyaretin sebebine net olarak karar vermeleri gerekir. Etiyopya ziyaretinin sebebine karar verdikten sonra Etiyopya devletinin istediği evraklarla turistik vize, aile/akraba ziyareti vizesi ya da ticari vize için vize işlemlerine başlanabilir. Etiyopya vize işlemlerinin sekteye uğramaması adına başvuru sahiplerinin hazırlayacakları başvuru dosyaların hangi tip vize için başvurduklarını tek olarak belirtmeleri ve başvuru dosyasındaki diğer evrakları da bu amaçlarına uygun şekilde düzenleyip, Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliğine sunmaları gerekir. Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerini başlatman için gereken dosya ve biyometrik veri teslimlerini tamamlanmasını bekler. Ayrıca Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri devam ederken başvuru sahiplerinden ek evrak veya ek görüşme talebinde bulunabilir.

 

ETİYOPYA VİZESİ RANDEVUSU

Etiyopya Vize Randevusu tüm işlemlerin tamamlanmasından sonra yapılması gereken bir işlemdir. Etiyopya Devleti sınırlarından geçmenin koşulu Etiyopya vizesi için gerekli koşulların sağlanması gerekmektedir. Kısa süreli seyahatler olan yani 6 ay içinde yapılacak en çok 90 günlük seyahatlerin arasında Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti, Etiyopya Turistik Vize ve Etiyopya Ticari Vize türlerinden hangisi için başvuru yapılacak ise işlemlerin uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Etiyopya Vize Randevusu sırasında gerekli evraklardan oluşan dosyanın teslime edilip başvuru koşullarının sağlanması için alınmaktadır. Etiyopya vize başvurusu sırasında teslim edilen dosya da herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik olması durumu söz konusu olduğunda tüm sorumluluk Etiyopya başvurusu yapan kişiye aittir. Eksik ya da yanlış teslim edilen dosya Etiyopya vize başvuru sonucunun olumsuz olmasına neden olacaktır. Bu nedenle Etiyopya vize işlemleri için aracılık yapan yetkili acenteler ya da vize başvuru merkezlerinden destek alınması gerekmektedir.

Etiyopya Vize Randevusu sırasında hazırlanmış olan evrakların tümünde beyan edilmiş bilgilerin birbiri ile tutarlı olması, en güncel tarihle ve gerçeği yansıtan belgelerin beyan edilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sırasında herkes tarafından doldurulması zorunlu olan Etiyopya başvuru formunun da beyan edilmiş diğer belgelerle tutarlılık göstermesi üzerinde durulan önemli bir noktadır. Etiyopya vize randevusu vize başvurusu için tüm koşulların sağlanmasından sonra alınması ve Etiyopya vize randevu tarihinde yarım saat önce hazır bulunulması gerekmektedir.

Etiyopya Cumhuriyeti’ne yapılacak ziyaretler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından her tip pasaport sahibinin alması gereken Etiyopya vizesi için Etiyopya Konsolosluk / Büyükelçiliği randevu usulü ile çalışmaz fakat Etiyopya Konsolosluk / Büyükelçiliğinde vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmek için saat en geç 11.00’a kadar başvuru dosyasını teslim etmek gerekir. (Çalışma günleri içerisinde) Ayrıca Etiyopya’nın belli başlı ülke vatandaşlarına veya oturum sahiplerine turistik vize için ülkeye girişte işlem yapma imkanı tanıdığı bilinmektedir. Eğer Türkiye’de bulunuyor fakat listedeki ülkelerden oturum kartınız veya vatandaşlığınız varsa siz de Etiyopya vize randevusu sürecine gerek duymadan Etiyopya vizenizi ülkeye girişte çıkartma şansına sahipsiniz. İşte o liste;  Almanya, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hindistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kuveyt, Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç , Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (Kuzey Kore), Polonya, Portekiz, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Rusya Federasyonu, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri. Yukarıda listelenmiş ülkelerden ikamet izinleri veya vatandaşlık kartları olan kişilerin Türkiye’deki Etiyopya Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde vize işlemleri sürecine dahil olmadan (turistik faaliyetler için) Etiyopya’ya girişte vize alma imkanı vardır. Bu vizenin süresi maksimum 3 ay olarak belirlenebilmektedir. Hızlı ve Sorunsuz Etiyopya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Etiyopya Vize Başvurusu yapın, Etiyopya Vize Randevusu almak için arayın 0312 426 03 25.