Etiyopya Vize Randevusu

734

Etiyopya Vize Randevusu

Etiyopya VizesiEtiyopya Vize Randevusu tüm işlemlerin tamamlanmasından sonra yapılması gereken bir işlemdir. Etiyopya Devleti sınırlarından geçmenin koşulu Etiyopya vizesi için gerekli koşulların sağlanması gerekmektedir. Kısa süreli seyahatler olan yani 6 ay içinde yapılacak en çok 90 günlük seyahatlerin arasında Etiyopya Aile/Akraba Ziyareti, Etiyopya Turistik Vize ve Etiyopya Ticari Vize türlerinden hangisi için başvuru yapılacak ise işlemlerin uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Etiyopya Vize Randevusu sırasında gerekli evraklardan oluşan dosyanın teslime edilip başvuru koşullarının sağlanması için alınmaktadır. Etiyopya vize başvurusu sırasında teslim edilen dosya da herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik olması durumu söz konusu olduğunda tüm sorumluluk Etiyopya başvurusu yapan kişiye aittir. Eksik ya da yanlış teslim edilen dosya Etiyopya vize başvuru sonucunun olumsuz olmasına neden olacaktır. Bu nedenle Etiyopya vize işlemleri için aracılık yapan yetkili acenteler ya da vize başvuru merkezlerinden destek alınması gerekmektedir.

Etiyopya Vize Randevusu sırasında hazırlanmış olan evrakların tümünde beyan edilmiş bilgilerin birbiri ile tutarlı olması, en güncel tarihle ve gerçeği yansıtan belgelerin beyan edilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sırasında herkes tarafından doldurulması zorunlu olan Etiyopya başvuru formunun da beyan edilmiş diğer belgelerle tutarlılık göstermesi üzerinde durulan önemli bir noktadır. Etiyopya vize randevusu vize başvurusu için tüm koşulların sağlanmasından sonra alınması ve Etiyopya vize randevu tarihinde yarım saat önce hazır bulunulması gerekmektedir.

Etiyopya Cumhuriyeti’ne yapılacak ziyaretler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından her tip pasaport sahibinin alması gereken Etiyopya vizesi için Etiyopya Konsolosluk / Büyükelçiliği randevu usulü ile çalışmaz fakat Etiyopya Konsolosluk / Büyükelçiliğinde vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmek için saat en geç 11.00’a kadar başvuru dosyasını teslim etmek gerekir. (Çalışma günleri içerisinde) Ayrıca Etiyopya’nın belli başlı ülke vatandaşlarına veya oturum sahiplerine turistik vize için ülkeye girişte işlem yapma imkanı tanıdığı bilinmektedir. Eğer Türkiye’de bulunuyor fakat listedeki ülkelerden oturum kartınız veya vatandaşlığınız varsa siz de Etiyopya vize randevusu sürecine gerek duymadan Etiyopya vizenizi ülkeye girişte çıkartma şansına sahipsiniz. İşte o liste;  Almanya, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hindistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kuveyt, Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç , Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (Kuzey Kore), Polonya, Portekiz, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Rusya Federasyonu, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri. Yukarıda listelenmiş ülkelerden ikamet izinleri veya vatandaşlık kartları olan kişilerin Türkiye’deki Etiyopya Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde vize işlemleri sürecine dahil olmadan (turistik faaliyetler için) Etiyopya’ya girişte vize alma imkanı vardır. Bu vizenin süresi maksimum 3 ay olarak belirlenebilmektedir. Etiyopya vize randevusu, işlemleri ve başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz 0 312 426 03 25 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin