Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

708

Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Etiyopya VizesiEtiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri Etiyopya ziyareti için başvuru yapılabileceği ve başvuru sonuçlarının değerlendirilmesinde yetkili olan Türkiye temsilciliğidir. Diplomatik pasaportu olan kişilerin dışında Etiyopya seyahati gerçekleştirmeyi planlayan T.C. vatandaşlarının Etiyopya vize işlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür. Kısa süreli olarak değerlendirilen 6 ay içinde yapılacak en fazla 90 gün seyahatler için diplomatik pasaportlu olan kişiler muaf tutulmaktadır.

Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne başvurunun şahsen yapılması koşulu ile gerçekleştirilebileceği gibi aracı olan vize merkezleri danışmanlığı ile de Etiyopya vize başvurusu yapılabilmektedir. Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümünün önemle durduğu noktalardan en önemlisi seyahat türüne, süresine göre yapılacak başvurular için beyan edilecek belgelerin gerçeği yansıtıyor olmasıdır. Etiyopya Vize İşlemleri bölümü dosyayı teslim almakla sorumludur. Ancak dosya içinde yanlış hazırlanmış ya da eksik beyan edilmiş belgeler için asla sorumluluk kabul etmemektedir. Çünkü başvuru sırasında Etiyopya Vize İşlemleri bölümü dosya kontrolü ya da evrakların nasıl olacağı konusunda uyarıda bulunmak gibi sorumlulukları bulunmamaktadır.

Evrakların tam olarak hazırlanması, doğru bir şekilde doğru yerden alınmış olması için danışmanlık hizmeti veren kurumlar vize merkezleridir. Etiyopya Vize İşlemleri bölümü başvuruları almak ve değerlendirme sonucunda vize başvurusunu karara bağlamakla yükümlüdür. Ne değerlendirme sürecinde ne de kararın sonucunda vize merkezleri asla yetki sahibi değildir.

Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından (pasaport türü fark etmeksizin) Etiyopya ziyareti planlayan herkesin dahil olması gereken işlemler sürecidir. Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği dışında Türkiye topraklarında herhangi bir kurum ya da başka bir Etiyopya Fahri Konsolosluğu vize işlemleri sürecinde rol oynamamaktadır. Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri Etiyopya yasalarına göre yapılan incelemelere dayalı bir süreçtir. Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için daha öncesinde Etiyopya Konsolosluk / Büyükelçiliğinin belirlediği saatlerde vize başvuru dosyalarının teslim edilmiş olması gerekir. Ayrıca Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için teslim edilecek olan dosyanın dikkatle ve eksiksiz olarak hazırlanmış olması beklenir. Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği yanlış veya eksik evraklar saptadığı zaman vize başvurusunu iptal etme yetkisine sahiptir. Bu bağlamda Etiyopya vizesine başvururken bu süreçleri daha garantili olarak aşmak adına bir vize danışman firmasıyla çalışılması akıllıca olabilir. Zira Etiyopya Konsolosluk / Büyükelçilik yetkilileri dosyanın hazırlanışına üst seviyede dikkat göstererek işlemleri sonuca bağlamaktadır. En ufak bir eksikte dosya geri dönebilir. Ayrıca Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği gerekli gördüğü durumlarda aynı evrak tekrar isteyebilir veya ek görüşme talebinde bulunabilir ayrıca ek evrak talep etme hakkı da bu süreçte Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliğine ait bir haktır. Etiyopya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için ; 0 312 426 03 25.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin