15.4 C
Ankara, TR
Salı, Eylül 22, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

estonya-vize-islemleri
Başkent:Tallinn
Telefon:+372
Alan:
Nüfus:1.340.415
Para Birimi:Euro (€)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Estonya Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Estonya Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Estonya Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Estonia Visa Information

Estonya Vizesi

Estonya Vizesi

 

Estonya Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Estonya Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiEstonya Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Estonya Vize Başvurusu

Estonya Vize Başvurusu, Estonya seyahati planlayan kişilerin Estonya Vizesi alabilmesi için Estonya Vize Başvurusu yapılması gerekmektedir. Estonya Vize Başvurusu, yapılacak seyahatin süresi ve amacı belirlendikten sonra alınması gereken vize türüne göre yapılmalıdır. Estonya’da kalınması planlanan kısa süreli seyahatler için verilen C tipi Estonya Schengen vizesi ile uzun süreli seyahatler için verilen D tipi Estonya Vizesi türüne göre Estonya Vize Başvurusu yapılmalıdır. Estonya Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgi edinmek için arayınız 0312 426 03 25.

 

Estonya Vize Randevusu

Estonya Vize Randevusu, Estonya seyahati yapmak isteyen bordo pasaportlu T.C. vatandaşları pasaportlarında geçerliliği bulunan bir Schengen vizesi yoksa Estonya vizesi almak zorundadırlar. Estonya Vize Randevusu alınmadan önce Estonya Vize prosedürlerinin yapılması gerekmektedir. Estonya Vize prosedürü ise yapılması istenen seyahat amacı ile süresine bağlı olarak farklı işlemler yapılmaktadır.

 

Estonya Vize İşlemleri

Estonya Vize İşlemleri Estonya seyahati yapacak olan bordo pasaportlu olan tüm T.C. vatandaşlarının yapması gereken bir uygulamadır. Estonya’ya da ne kadar konaklanacağına ve ne sebeple gidileceğine göre Estonya Vize İşlemleri farklılık gösterebilmektedir. Estonya vize işlemleri transit geçiş izni için verilen  A  ve B tipi vize, kısa süreli olan Estonya Schengen vizesi için verilen C Tipi vize ve uzun süreli ikametler için Estonya vizesi olan D tipi vize türlerine göre yapılmaktadır.

 

Estonya Vize Çeşitleri

Estonya Vize Çeşitleri  içinde kısa süreli olan 180 günde yapılacak en fazla 90 günlük seyahatler içinde değerlendirilen Estonya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan Estonya Schengen vizesi işlemleri için başvuru yapılması gerekmektedir. Estonya Aile/Akraba Ziyareti için yapılacak başvuruları şahsen Estonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne, ortak vize anlaşması olan Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne ya da firmamız Long Vize aracılığı ile yapılabilmektedir. Estonya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evrakları hakkında detaylı bilgi edinmek için arayınız 0312 426 03 25.

 

Estonya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Estonya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yapılacak olan seyahatin süresi, amacına göre değişmektedir. Bu nedenle yapılacak olan seyahat A, B, C ve D tipi vize tiplerinden hangisi için Estonya Vizesi başvuru yapılacak ise ona göre Estonya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri alınıp gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır. Estonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Estonya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde yer alan her evrakın doğru ve eksiksiz olarak teslim edilmiş olması hususuna hassasiyetle yaklaşmaktadır. Bu nedenle hazırlanan her evrakta beyan edilen bilgilerin birbiriyle tutarlı olması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan Estonya vize başvurusu geri çevrilmektedir. Seyahatin süresi ve amacına farklılık gösteren Estonya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde yer alan bazı temel evraklar herkesten istenmektedir. Estonya Vizesi türü ne olursa olsun herkesten istenen temel evraklar hakkında detaylı bilgi edinmek için arayınız 0312 426 03 25.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Estonya Vizesi Başvuru İşlemi

Estonya Vizesi Başvuru İşlemleri, Estonya seyahati için başvuru yapmak isteyen herkesin başvuru yapabileceği yetkili bir vize başvuru merkezine yapılır. Estonya Cumhuriyeti sınırlarından girebilme koşulu olan Estonya Vize İşlemlerinin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bordo pasaportlu T.C. vatandaşları için yapılan Estonya Vizesi Başvuru İşlemleri 3 farklı şekilde yapılabilmektedir. Estonya Vizesi Başvuru İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Estonya Vizesi Danışmanlık

Estonya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Estonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne veya firmamız Long Vize aracılığı ile müracaat edilerek yapılmalıdır.

Estonya Vize Başvurusunda bulunmak ve Estonya Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Estonya Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Estonya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Estonya Vize Başvurusu yapın, Estonya Vize Randevusu alın!

ESTONYA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Türkiye ile Estonya’nın dost ilişkileri Estonya’nın bağımsızlığından birkaç yıl sonra 1924’te imzalanan anlaşmadan beri devam etmektedir. Ayrıca 1991’de SSCB’ den ayrılarak tekrar bağımsız olan Estonya yine Türkiye’yle dostane ilişkilerine devam etmiştir. Türkiye Estonya ile uluslararası örgütlerde ortaklaşa çalışmalar yürütmekte olup, Estonya’nın Nato üyeliğine verdiği tam destekle iki ülkenin dostluğunu pekiştirmiştir. Estonya’ya Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarıyla seyahat edecek vatandaşlar vize uygulamasına tabidir. Estonya, Türkiye’den gelen siyah(diplomatik), gri(hizmet) ve yeşil(hususi) pasaportlu kişilere 180 gün içinde 3 aya kadar vizesiz giriş izni tanımakla beraber Bordo pasaportlu vatandaşların süre fark etmeksizin vize alması gerekir. Doğu Avrupa’da bulunduğu coğrafi konum itibariyle çok önemli bir ticaret yolu işlevi olan bir ülkedir. Bu nedenle Türkiye ile Estonya arasında da kimi zaman direk, kimi zaman transit şekilde gerçekleşen ticari ilişkiler mevcuttur. Estonya birçok ülkeye göre çok daha sonra Euro bölgesi olmuştur. 2004 yılında Avrupa Birliği üyesi olan Estonya birliğin de yeni ülkelerinden sayılabilir. Estonya mütevazi bir doğu Avrupa ülkesi olarak Türkiye ile ikili ilişkilerde herhangi bir problem yaşamamıştır. Estonya aynı zamanda Schengen sözleşmesinde imzası olan bir ülke olarak Schengen bölgesine dahildir. Estonya’dan alınacak vizeler (türüne göre) Schengen vizesi yerine geçeceğinden, diğer Schengen ülkelerine geçiş Estonya vizesi ile sağlanabilir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

 

ESTONYA VİZESİ BAŞVURUSU

Estonya seyahati planlayan kişilerin Estonya vizesi alabilmesi için Estonya Vize Başvurusu yapılması gerekmektedir. Estonya Vize Başvurusu, yapılacak seyahatin süresi ve amacı belirlendikten sonra alınması gereken vize türüne göre yapılmalıdır. Estonya’da kalınması planlanan kısa süreli seyahatler için verilen C tipi Estonya Schengen vizesi ile uzun süreli seyahatler için verilen D tipi Estonya vize türüne göre vize başvurusu yapılmalıdır.

Estonya Schengen vizesi 180 günle sınırlandırılmış 90 günlük seyahatler için verilmektedir. C tipi olarak adlandırılan C tipi olarak da adlandırılan Estonya Schengen vizesi 5 yıl geçerli sayılmakta ancak 180 gün içinde de 90 günden fazla konaklama hakkı vermemektedir.

Vize başvurusu için üç şekilde hareket edilebilmektedir. İlk olarak vize başvurusu direk olarak Estonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne yapabilmektedirler. Ancak öncesinde mutlaka resmi web sitesi üzerinden randevu alınması gerekmektedir. İkinci alternatif olarak da 8 Nisan 2009 tarihi itibari ile yürürlüğe girmiş olan ortak vize merkezi Macaristan Konsolosluğu vize ortak merkezi aracılığı ile de yapılmaktadır. Üçüncü som alternatif ise yasal olarak yetkili akrediteli seyahat acenteleri ile vize başvuru merkezlerine vize başvurusu yapılabilmektedir.

Estonya Vize Başvurusu için Estonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği ile Türkiye’nin resmi tatil günleri öğrenilerek yapılmalıdır. Çünkü vize başvurusu sonuçları yaklaşık olarak 30 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Estonya vize başvurusu Türkiye’den genel anlamda 3 (Estonya Aile/Akraba ziyareti, Estonya turistik vize ve Estonya ticari vize) türlü gerçekleşen vize başvurularıdır. Estonya ile Türkiye halkının konuştukları dilin Ural – Altay dil ailesine paylaştıkları ve Estonya halkının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına karşı herhangi bir düşmanlık beslememesi sayesinde Estonya’ya Türkiye’den yapılan Turistik vize başvuruları da her geçen gün artış göstermektedir. Bunun yanında iki ülke arasında kurulmuş olan ticari köprüler neticesinde her yıl yüzler iş adamı Estonya’ya çeşitli ticari temaslarda bulunmak için gittiğinden Estonya Vize başvurusu adı altında birçok Estonya ticari vize başvurusu gerçekleşmektedir. Estonya vize başvuruları sanıldığı üzere Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliklerinden değil, Estonya’nın bu kurumlarda oluşacak yoğunluğa engel olmak için ortaklık anlaşması yaptığı vize başvuru merkezi Estonya vize merkezlerinde gerçekleşir.  Estonya vize başvuru merkezleri, Estonya Konsolosluk / Büyükelçilikleri adına Estonya vize başvurusu sürecinin ilik adımlarını atmakla görevlendirilmiştir. Yani Türkiye Cumhuriyeti’nden Estonya ülkesi için vize talebinde bulunacak kişilerin ilk olarak müracaat yeri  Estonya vize başvuru merkezlerinden biri olacaktır. Estonya Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde herhangi bir Estonya vize başvurusu işlemini yürütmemektedir. Bununla beraber Estonya vize başvurusu için gelen talepler vize başvuru merkezindeki işlemlerini tamamladıktan sonra karara bağlanmak üzere Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliklerine sevk edilir. Estonya vize başvurusu hakkında bilgi almak için 0 312 426 03 25.

 

ESTONYA VİZESİ ÇEŞİTLERİ

Estonya Aile/Akraba Ziyareti

Estonya Vize Çeşitleri  içinde kısa süreli olan 180 günde yapılacak en fazla 90 günlük seyahatler içinde değerlendirilen Estonya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan Estonya Schengen vizesi işlemleri için başvuru yapılması gerekmektedir. Estonya Aile/Akraba Ziyareti için yapılacak başvuruları şahsen Estonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne, otsak vize anlaşması olan Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne ya da akrediteli acenteler ile vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Estonya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şöyledir:

 • Estonya Aile/Akraba Ziyareti için geçerlilik koşullarını taşıyan pasaport,
 • Doğru ve eksiksiz bir şekilde Rusça, İngilizce ya da Estonca ile doldurulmuş Estonya vize başvuru formu,
 • İlk defa Estonya Aile/Akraba Ziyareti için yapılacak başvuruda kullanılacak biometrik özellikteki vesikalık 2 adet fotoğraf,
 • Estonya’da bulunan akraba ya da aile tarafından resmi olarak hazırlanıp yollanmış Estonya Aile/Akraba Ziyareti vize davetiyesi,
 • Nüfus cüzdanının arkalı ve önlü çekilmiş fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kaydı örneğinin aslı,

Estonya’da birçok ülkeye göre çok az sayıda Türk vatandaşı ikamet etmekte olsa bile Türkiye’den Estonya’ya yapılan Aile/Akraba ziyareti amaçlı ziyaretler belli miktarlarda her yıl devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nden Estonya’daki aile bireyini veya akrabayı ziyaret etmek amaçlı yapılacak bu seyahatlerin gerçekleşebilmesi için gerekli olan vize türü Estonya Aile/Akraba ziyareti vizesidir. Bu vizeyi edinebilmek için  Estonya vize başvuru merkezlerine teslim edilecek dosyada Estonya’daki aile bireyi ya da akraba tarafından başvuru sahibi adına gönderilmiş çeşitli resmi evraklara ihtiyaç olacaktır. Bu evrakların tamamlanıp dosyaya konulmasının ardından gerçekleşecek olan Estonya Aile/akraba ziyareti vizesi başvurusunu Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliği karara bağlar.

Estonya Turistik Vize

Estonya vize çeşitleri içinde yapılacak seyahatler içinde yer alan Estonya Turistik Vize için yapılması gereken başvuru C tipi olarak adlandırılan Estonya Schengen vize başvurusudur. Estonya Turistik Vize ile yalnızca 180 günde yapılacak 90 günlük seyahatler için verilebilmektedir. Estonya Turistik Vize başvuruları için randevu alarak şahsen yapılabilecek Estonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri, Estonya ile Macaristan arasında yapılan ortak vize anlaşması olduğundan Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümü veya akrediteli seyahat / turizm acenteleri aracılığı ile Estonya Turistik Vize için başvuru yapılabilmektedir. Estonya Turistik Vize için gerekli olan evraklar şöyledir:

 • Rusça, İngilizce ya da Estonca ile tam ve doğru olarak doldurulması gereken Estonya Turistik Vize başvuru formu,
 • Estonya Turistik Vize için geçerlilik özelliklerini taşıyacak olan pasaport,
 • Estonya Turistik Vize için başvuru yapan kişinin yaşına, başvuru yapılacak vize türüne göre yatırılması gereken vize harç ücreti,

Estonya’nın özellikle binlerce yıllık tarihi eserleri ile kültür turizmi için çok müsait bir ülke olduğunu söylemek mümkün. Bunun yanında Estonya coğrafi konumunun verdiği bir özellik olarak kış turizmi için de hayli elverişli olmasıyla Türkiye’den her yıl belli miktarlarda turistin tatil için seçtiği bir ülke olabiliyor. Bu bağlamda, bu şekildeki turistik faaliyetleri yürütmek amacıyla Estonya’ya yapılacak ziyaretler için gerek duyulan vize, Estonya Turistik vizesidir. Estonya Turistik Vizesi için  Estonya vize başvuru merkezlerine verilecek olan dosyada bulunması gereken en önemli evraklar ulaşım ve konaklama rezervasyonlarıyla ilgili evraklardır.

Estonya Ticari Vize

Estonya vize çeşitleri içinde kısa süreli seyahat kategorisinde değerlendirilen C tipi vize olan Estonya Schengen vize  Estonya Ticari Vize için gereklidir. Estonya ticari vize için yapılması gereken başvuru sırasında gerekli olan evrakların doğru yerden doğru bir şekilde hazırlanarak beyan edilmesi gerekmektedir. Estonya Ticari Vize için yapılacak başvuru üç şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Estonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri, ortak vize anlaşması olduğu için Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri ya da akrediteli seyahat / turizm acentelerinin danışmanlığı ile yapılabilmektedir. Estonya ticari vize için gerekli olan evraklar şöyledir:

 • Estonya Ticari Vize için 10 yıldan daha eski olmayan, geçerlilik şartlarının tümünü taşıyan pasaport,
 • Estonya Ticari Vize başvuru formunun Rusça, İngilizce ya da Estonca ile doldurulup çıktısı alınarak başvuru yapan kişinin ıslak imzalı olarak beyan etmesi gerekmektedir.
 • Daha önce başka bir vizede kullanılmamış biyometrik özellikte vesikalık 2 tane fotoğraf,
 • Estonya Ticari Vize başvurusu yapan kişinin yaşına ve alacağı vize türüne göre ödenmesi gereken vize harç ücreti,

Türkiye’den, Estonya’ya yapılacak olan iş toplantıları, iş anlaşması imzalama veya fuara katılma vb. amaçlı seyahatler için ihtiyaç duyulan vize tipi Estonya ticari vizesidir.

 

ESTONYA VİZESİ İŞLEMLERİ

Estonya Vizesi İşlemleri Estonya seyahati yapacak olan bordo pasaportlu olan tüm T.C. vatandaşlarının yapması gereken bir uygulamadır. Estonya’yada ne kadar konaklanacağı ve ne sebeple gidileceğine göre Estonya vize işlemleri farklılık gösterebilmektedir. Estonya vize işlemleri transit geçiş izni için verilen  A  ve B tipi vize, kısa süreli olan Estonya Schengen vizesi için verilen C Tipi vize ve uzun süreli ikametler için Estonya vizesi olan D tipi vize türlerine göre yapılmaktadır.

Estonya Vizesi İşlemleri Havalananına transit geçiş olan A tipi yalnızca başka bir ülkeye gitmek için havalananından aktarmalı gidişler için uygulanmaktadır. B tipi ise iki ya da daha fazla transit geçiş yapacak olanlar yani yalnızca başka bir ülkeye girmek için Estonya’dan geçilmesi durumunda gideceklere B tipi Estonya vizesi işlemleri uygulanmaktadır.  C tipi olan Estonya Schengen vizesi ise 6 ay içinde 90 günden fazla kalmamak koşuluyla verilen Estonya vize işlemleri uygulanmaktadır. Uzun süre ikamet edilmesi gereken bir Estonya seyahati ise D tipi vizeye girmektedir. Bunun içinde Estonya vize işlemleri uygulanmaktadır.

Estonya vize işlemleri için yapılabilecek üç başvuru şekli vardır. İlk olarak Estonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüyle, ikinci olarak ortak vize anlaşması olan Macaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne ve son olarak da akrediteli acenteler ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Estonya vize işlemleri Estonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği ve  Estonya vize başvuru merkezlerinde adım adım takip edeceğiniz süreçlerden oluşan işlemlerdir. Estonya vize işlemleri için ilk gösterilecek adres Estonya vize başvuru merkezleri olup, Estonya vize başvuru merkezleri randevu usulüyle başvuru sahiplerine hizmet vermektedir. Bu nedenle Estonya vize işlemlerini başlatabilmek adına almanız gereken Estonya vize randevusu için irtibata geçilecek kurum Estonya vize başvuru merkezinden başka bir yer değildir. Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliği, Estonya vize başvuru merkezleriyle koordineli çalışmakta olup, vize başvuru asistan firmasının Estonya vize işlemleri için aldığı bütün yetkiler Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliği tarafından yasal yollarla verilmiştir.  Estonya vize başvuru merkezleri Türkiye’nin çeşitli illerinde konuşlanmıştır ve bütün merkezler randevulu bir şekilde başvuruları karşılamaktadır. Estonya vize işlemleri için vize başvuru formları doldurmaya ve dosya hazırlamaya başlamadan önce ilk yapmanız gereken Estonya’ya yapacağınız ziyaretin amacına karar vermek olmalıdır. Çünkü Estonya vize işlemlerinin ilk adımı olan  Estonya vize başvuru merkezlerindeki başvuru işlemini itibaren vize başvurunuz ile ilgili ilk dikkat edilecek şey Estonya’ya ziyaret amacınız olacaktır. Ayrıca bu belirlenen ziyaret amacını destekleyen ve kanıtlayan resmi evrakları da yine başvuru dosyanızda bulundurmanız gerekir.
Estonya vize işlemleri ve diğer süreçler hakkında detaylı bilgi almak için 312 426 03 25.

 

ESTONYA VİZESİ RANDEVUSU

Estonya seyahati yapmak isteyen bordo pasaportlu T.C. vatandaşları pasaportlarında geçerliliği bulunan bir Schengen vizesi yoksa Estonya vizesi almak zorundadırlar. Vize randevusu alınmadan önce Estonya vizesi prosedürlerinin yapılması gerekmektedir. Estonya vizesi prosedürü ise yapılması istenen seyahat amacı ile süresine bağlı olarak farklı işlemler yapılmaktadır.

Estonya vize randevusu Estonya vize başvurusu nereye yapılacaksa oradan alınmalıdır. Estonya vize randevusu Türkiye’deki temsilcisi olan Estonya Konsolosluk / Büyükelçilik’ten, Macaristan ile ortak vize anlaşması olduğundan Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçilikten ya da yasal olarak yetkili olan akrediteli seyahat acenteleri ile vize başvuru merkezlerinden alınmalıdır.

Vize randevusu öncesinde ön hazırlık sürecinde yapılması gereken işlemlerin doğru ve tam olarak yapılması gerekmektedir. Estonya seyahatinin ne kadar süreceğine, amacına ve başvuru yapan kişinin de mesleğine göre değişim göstermektedir. Estonya Schengen vizesi için gerekli olan tüm evrakların tam ve eksiksiz olması gerekmektedir.

Estonya Vizesi Randevusu tarihinde verilen saatin yarım saat öncesinde hazır bir şekilde bulunulması gerekmektedir. Estonya vizesi randevusu alınan yere yarım saat öncesinde gidilmesi yapılacak bazı işlemlerin ön hazırlığının yapılması için önemlidir. Ayrıca vize randevusu sırasında dosya haline getirilmiş tüm evraklarda beyan edilen bilgilerin tutarlı olması hususunda dikkatle durulmaktadır. Eksik ya da yanlış evrak olması halinde Estonya vize başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır. Dolayısıyla tekrar başvuru yapabilmek için vize randevusu alınması gerekecektir.

Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliği adına Estonya vize randevusu verme yetkisi vize başvuru merkezi firmasına aittir. Vize başvuru asistan firması olarak Türkiye’de birçok ülkenin vize başvuru süreçlerini yönettiği gibi Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliği ile anlaşmalı olarak Estonya vize randevusu ve başvuru süreçlerini de yönetir. Estonya vize randevusu için Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliğinin yapmış olduğu herhangi bir direk uygulama yoktur. Çünkü Estonya vizesi randevusu alıp, vize başvuru dosyanızı teslim etmeniz geren adresler  Estonya vize başvuru merkezleridir. Estonya vize randevusuna hazırlanırken dikkat edilmesi gereken Estonya Devleti tarafından belirlenen vize türlerine uygun evrakların dosyanızda yer almasıdır. Buna bağlı olarak Estonya vize randevusu için ikamet ettiğiniz ile en yakın  Estonya vize başvuru merkezine daha önceden eksiksiz olarak doldurduğunuz Estonya vize başvuru formları ve bu formları destekleyen diğer resmi evraklarınızla beraber, pasaportunuz ile başvurunuzu teslim edersiniz.  Estonya vize başvuru merkezleri Türkiye’nin 9 şehrinde hizmet vermektedir. Bu şehirleri sıralayacak olursak; Ankara, İstanbul, Edirne, Bodrum, Bursa, Trabzon, İzmir, Antep ve Antalya. Estonya vize randevusu alabileceğiniz iller burada sıralanmış olup, randevuyu ikamet ettiğiniz ile en yakın  Estonya vize başvuru merkezinden alabilirsiniz. Estonya vize randevusu sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli detaylar olduğunu göz önüne alırsak, bu randevuyu almadan önce bir vize danışmanlık firmasıyla beraber hareket etmek isteyebilirsiniz.