Estonya Vize Randevusu

524

Estonya Vize Randevusu

Estonya VizesiEstonya seyahati yapmak isteyen bordo pasaportlu T.C. vatandaşları pasaportlarında geçerliliği bulunan bir Schengen vizesi yoksa Estonya vizesi almak zorundadırlar. Vize randevusu alınmadan önce Estonya vize prosedürlerinin yapılması gerekmektedir. Estonya vize prosedürü ise yapılması istenen seyahat amacı ile süresine bağlı olarak farklı işlemler yapılmaktadır.

Estonya vize randevusu Estonya vize başvurusu nereye yapılacaksa oradan alınmalıdır. Estonya vize randevusu Türkiye’deki temsilcisi olan Estonya Konsolosluk / Büyükelçilik’ten, Macaristan ile ortak vize anlaşması olduğundan Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçilikten ya da yasal olarak yetkili olan akrediteli seyahat acenteleri ile vize başvuru merkezlerinden alınmalıdır.

Vize randevusu öncesinde ön hazırlık sürecinde yapılması gereken işlemlerin doğru ve tam olarak yapılması gerekmektedir. Estonya seyahatinin ne kadar süreceğine, amacına ve başvuru yapan kişinin de mesleğine göre değişim göstermektedir. Estonya Schengen vizesi için gerekli olan tüm evrakların tam ve eksiksiz olması gerekmektedir.

Estonya Vize Randevusu tarihinde verilen saatin yarım saat öncesinde hazır bir şekilde bulunulması gerekmektedir. Estonya vize randevusu alınan yere yarım saat öncesinde gidilmesi yapılacak bazı işlemlerin ön hazırlığının yapılması için önemlidir. Ayrıca vize randevusu sırasında dosya haline getirilmiş tüm evraklarda beyan edilen bilgilerin tutarlı olması hususunda dikkatle durulmaktadır. Eksik ya da yanlış evrak olması halinde Estonya vize başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır. Dolayısıyla tekrar başvuru yapabilmek için vize randevusu alınması gerekecektir.

Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliği adına Estonya vize randevusu verme yetkisi VFS Global firmasına aittir. VFS Global vize başvuru asistan firması olarak Türkiye’de birçok ülkenin vize başvuru süreçlerini yönettiği gibi Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliği ile anlaşmalı olarak Estonya vize randevusu ve başvuru süreçlerini de yönetir. Estonya vize randevusu için Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliğinin yapmış olduğu herhangi bir direk uygulama yoktur. Çünkü Estonya vize randevusu alıp, vize başvuru dosyanızı teslim etmeniz geren adresler VFS Global Estonya vize başvuru merkezleridir. Estonya vize randevusuna hazırlanırken dikkat edilmesi gereken Estonya Devleti tarafından belirlenen vize türlerine uygun evrakların dosyanızda yer almasıdır. Buna bağlı olarak Estonya vize randevusu için ikamet ettiğiniz ile en yakın VFS Global Estonya vize başvuru merkezine daha önceden eksiksiz olarak doldurduğunuz Estonya vize başvuru formları ve bu formları destekleyen diğer resmi evraklarınızla beraber, pasaportunuz ile başvurunuzu teslim edersiniz. VFS Global Estonya vize başvuru merkezleri Türkiye’nin 9 şehrinde hizmet vermektedir. Bu şehirleri sıralayacak olursak; Ankara, İstanbul, Edirne, Bodrum, Bursa, Trabzon, İzmir, Antep ve Antalya. Estonya vize randevusu alabileceğiniz iller burada sıralanmış olup, randevuyu ikamet ettiğiniz ile en yakın VFS Global Estonya vize başvuru merkezinden alabilirsiniz. Estonya vize randevusu sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli detaylar olduğunu göz önüne alırsak, bu randevuyu almadan önce bir vize danışmanlık firmasıyla beraber hareket etmek isteyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin