Estonya Vize İşlemleri

632

Estonya Vize İşlemleri

Estonya VizesiEstonya Vize İşlemleri Estonya seyahati yapacak olan bordo pasaportlu olan tüm T.C. vatandaşlarının yapması gereken bir uygulamadır. Estonya’yada ne kadar konaklanacağı ve ne sebeple gidileceğine göre Estonya vize işlemleri farklılık gösterebilmektedir. Estonya vize işlemleri transit geçiş izni için verilen  A  ve B tipi vize, kısa süreli olan Estonya Schengen vizesi için verilen C Tipi vize ve uzun süreli ikametler için Estonya vizesi olan D tipi vize türlerine göre yapılmaktadır.

Estonya Vize İşlemleri Havalananına transit geçiş olan A tipi yalnızca başka bir ülkeye gitmek için havalananından aktarmalı gidişler için uygulanmaktadır. B tipi ise iki ya da daha fazla transit geçiş yapacak olanlar yani yalnızca başka bir ülkeye girmek için Estonya’dan geçilmesi durumunda gideceklere B tipi Estonya vize işlemleri uygulanmaktadır.  C tipi olan Estonya Schengen vizesi ise 6 ay içinde 90 günden fazla kalmamak koşuluyla verilen Estonya vize işlemleri uygulanmaktadır. Uzun süre ikamet edilmesi gereken bir Estonya seyahati ise D tipi vizeye girmektedir. Bunun içinde Estonya vize işlemleri uygulanmaktadır.

Estonya vize işlemleri için yapılabilecek üç başvuru şekli vardır. İlk olarak Estonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüyle, ikinci olarak ortak vize anlaşması olan Macaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne ve son olarak da akrediteli acenteler ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Estonya vize işlemleri Estonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği ve VFS Global Estonya vize başvuru merkezlerinde adım adım takip edeceğiniz süreçlerden oluşan işlemlerdir. Estonya vize işlemleri için ilk gösterilecek adres VFS Global Estonya vize başvuru merkezleri olup, VFS Global Estonya vize başvuru merkezleri randevu usulüyle başvuru sahiplerine hizmet vermektedir. Bu nedenle Estonya vize işlemlerini başlatabilmek adına almanız gereken Estonya vize randevusu için irtibata geçilecek kurum VFS Global Estonya vize başvuru merkezinden başka bir yer değildir. Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliği, VFS Global Estonya vize başvuru merkezleriyle koordineli çalışmakta olup, VFS Global vize başvuru asistan firmasının Estonya vize işlemleri için aldığı bütün yetkiler Estonya Konsolosluk / Büyükelçiliği tarafından yasal yollarla verilmiştir. VFS Global Estonya vize başvuru merkezleri Türkiye’nin çeşitli illerinde konuşlanmıştır ve bütün merkezler randevulu bir şekilde başvuruları karşılamaktadır. Estonya vize işlemleri için vize başvuru formları doldurmaya ve dosya hazırlamaya başlamadan önce ilk yapmanız gereken Estonya’ya yapacağınız ziyaretin amacına karar vermek olmalıdır. Çünkü Estonya vize işlemlerinin ilk adımı olan VFS Global Estonya vize başvuru merkezlerindeki başvuru işlemini itibaren vize başvurunuz ile ilgili ilk dikkat edilecek şey Estonya’ya ziyaret amacınız olacaktır. Ayrıca bu belirlenen ziyaret amacını destekleyen ve kanıtlayan resmi evrakları da yine başvuru dosyanızda bulundurmanız gerekir.
Estonya vize işlemleri ve diğer süreçler hakkında detaylı bilgi almak için 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin