13.6 C
Ankara, TR
Pazartesi, Haziran 1, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

dubai-vize-basvuru-islemleri
Başkent:Abu Dabi
Telefon:+971
Alan:4.114 km²
Nüfus:2,789 milyon
Para Birimi:Dirhem (AED)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE
Dubai Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Dubai Vizesi Hakkında & Dubai Visa İnformation

Dubai Vizesi

Dubai Vizesi

Dubai Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Dubai Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiDubai vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Dubai Vize Başvurusu

Dubai Vizesi Başvurusu yapmak isteyen bordo pasaportlu T.C. vatandaşları Dubai sınırlarından geçebilmek için Dubai vizesi işlemlerini uygulamakla yükümlüdür. Türkiye ile Dubai arasında yapılan vize muafiyet anlaşması gereğince yeşil, gri, kırmızı ve siyaha pasaportu olan T.C. vatandaşları Dubai seyahatlerinin kısa yapılması koşulu ile vize muafiyetinden yararlanabilmektedirler.

 

Dubai Vize Randevusu

Dubai Vizesi Randevusu için öncelikle Dubai vize işlemlerinin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Dubai seyahati planlayan bordo pasaportu olan tüm T.C. vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarından geçebilmesi için öncelikle Dubai vizesi alması gerekmektedir. Yapılacak olan seyahatin içeriği ve süresine göre değişiklik gösteren Dubai vizesi işlemlerinin uygulanması gerekmektedir. Dubai Vize Randevusu hakkında detaylı bilgi edinmek için arayınız 0312 426 03 25.

 

Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize İşlemleri için yapılması gereken uygulamalar hakkında detaylı bilgi edinilmesi Dubai vizesi için oldukça önemlidir. Dubai vizesi işlemleri gerekli olan evrakların düzenlenip toparlama sürecidir. Gerekli olan evraklar ise yapılacak olan seyahatinin içeriğine ve ne kadar süreceğine göre değişiklik göstermektedir.  Öncelikle bilinmesi gereken bordo pasaportu sahibi olanların Dubai vize işlemleri için gerekli tüm koşulları öğrenmek için arayınız 0312 426 03 25.

 

Dubai Vize Çeşitleri

Dubai Vizesi Çeşitleri, Dubai Aile/Akraba Ziyareti, Dubai Vize Çeşitleri içinde yer alan Dubai Aile/Akraba Ziyareti için gerekli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Dubai Aile/Akraba Ziyareti için yapılacak olan başvurularda Dubai’de bulunan aile ya da akrabalık derecesinin destekleneceği belgelerle başvuru yapılması gerekmektedir. Bordo pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları Dubai’de bulunan aile ya da akraba tarafından davetiye gönderilmesi gerekmektedir.

 

Dubai Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Dubai Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yapılacak olan Dubai seyahatinin içeriği ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Dubai vizesi ile ilgili bilgi veren acenteler ile vize başvuru merkezleri Dubai vize işlemlerini yürütme, Dubai vize başvuruları için gerekli olan koşulları sağlamak dışında herhangi bir yetkiye sahip değildir. Dubai Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde yer alan evraklar Dubai’de konaklama süresine göre değişmektedir. Dubai Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hakkında detaylı bilgi edinmek için arayınız 0312 426 03 25.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Dubai Vize Danışmanlık

Dubai’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne veya firmamız Long Vize aracılığı ile müracaat edilerek yapılmalıdır.

Dubai Vize Başvurusunda bulunmak ve Dubai Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Dubai Vizesi İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Dubai Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Dubai Vize Başvurusu yapın, Dubai Vize Randevusu alın!

 

DUBAİ VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri dahilindeki en büyük Emirliktir. Türkiye’nin Dubai ile olan ilişkileri Birleşik Arap Emirlikleri üzerinden dolaylı olarak gerçekleşmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri içinde Dubai’nin de bulunduğu 7 eyalet / emirlikten oluşmaktadır. Abu Dabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü’l-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn adlı emirliklerden Abu Dabi ülkenin başkenti olarak belirlenmiştir. Ülke 16 ve 17. Yüz yıllarda sırasıyla Portekiz ve İngiltere’nin etkisi altında kalmıştır. Ülkenin petrol üretimi açısından en zengin kaynaklara sahip olan ve en büyük eyaleti Abu Dabi’dir. Devlet başkanları Abu Dabi emirlerinden çıkarken, başbakanlık makamının Dubai emirlerine verilmesi konusunda sözlü bir mutabakat vardır. Birleşik Arap Emirlikleri herhangi bir siyasi parti ile değil Devlet Başkanı kontrolünde yönetilir. Birleşik Arap Emirlikleri, dolayısıyla Dubai ile Türkiye arasında yapılan vize muafiyeti anlaşması kapsamında diplomatik (siyah), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 gün ile sınırlı ziyaretlerde vize uygulamasından muaftır. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize rejimine tabi olurlar. Dubai vizesi için gereken işlemler emirliklerin toplandığı federasyon olan Birleşik Arap Emirlikleri dış temsilciliklerinden gerçekleştirilir. Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği aslen Birleşik Arap Emirlikleri dış temsilcilikleri bünyesinde faaliyet gösterir. Dubai vizesi ve Birleşik Arap Emirlikleri vizesi hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

DUBAİ VİZE BAŞVURUSU

Dubai Vizesi Başvurusu yapmak isteyen bordo pasaportlu T.C. vatandaşları Dubai sınırlarından geçebilmek için Dubai vizesi işlemlerini uygulamakla yükümlüdür. Türkiye ile Dubai arasında yapılan vize muafiyet anlaşması gereğince yeşil, gri, kırmızı ve siyaha pasaportu olan T.C. vatandaşları Dubai seyahatlerinin kısa yapılması koşulu ile vize muafiyetinden yararlanabilmektedirler.

Dubai vize başvurusu yapılacak olan seyahatin içeriği ve süresine göre belirlenmiş kategorilere göre yapılmaktadır. Kısa ve uzun seyahatler kategorisi bulunan Dubai vizesi dışında Dubai transit vize türü de bulunmaktadır. Dubai vizesi başvurusu transit geçişleri için Dubai transit vize başvuruları yapılmalıdır. Ancak Dubai transit vize ile Dubai’de en fazla 96 saat konaklama hakkı verilmektedir. Dubai transit vize süresinin uzatılması söz konusu değildir.

Dubai vize başvuruları tek ya da çok girişli olarak yapılabilmektedir. Kısa süreli yapılacak olan seyahatler için verilen 30 günlük süre Dubai’ye giriş tarihi itibari ile hesaplanmaktadır. Ancak Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından önerilen konaklama süresi 28 gündür. Dubai’ye yapılacak olan uzun süreli seyahatler için konaklama süresi ise 90 gündür. Bu sürenin de uzatılma şansı bulunmamaktadır.

Dubai Vize Başvurusu için Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapılabilmektedir. Ayrıca Dubai vize işlemlerini yürütmekle yükümlü olan ve temsilciliklere işbirliği içinde çalışan akrediteli seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri aracılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir.

Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri  arasındaki ilişkiler ticaret, turizm ve çeşitli politik sebepler üstüne kurulu dostane ilişkiler olarak seyir etmekteyken geçtiğimiz yıl patlak veren Katar krizi nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri (Dolayısı ile Dubai) ile Türkiye arasında bazı politik soğukluklar oluşmaya başlasa da Türkiye – Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ziyaret trafiğinin bundan çok etkilendiğini söyleyemeyiz. Bu nedenle halen Türkiye’den, Birleşik Arap Emirlikleri’ne özellikle Dubai’ye yapılan vize başvuruları büyük bir yoğunlukla devam etmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasında yapılan anlaşmalar gereği diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapacakları 3 aylık ziyaretlerde vizeden muaf tutulmuştur. Ancak umumi pasaport sahibi TC vatandaşları her türlü amaç ve süre için yapacakları ziyaretlerde vize uygulamasına dahildir. Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki bu anlaşmalara Dubai Emirliği de dahil olduğundan Dubai vizesi için de şartlar aynı işlemektedir.
Dubai’ye yapılmak istenen turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti gibi sebeplere dayalı ziyaretlerin gerçekleşmesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde vize işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekir. Bu kapsamda Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluk / Büyükelçilikleri fiilen Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği görevini de yapıyor diyebiliriz. Çünkü Dubai ziyareti planlayan kişilerin de Dubai vizesi başvurusu için bulabilecekleri tek yetkili merci Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu / Büyükelçiliğidir. Dubai vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

 

DUBAİ VİZE ÇEŞİTLERİ

Dubai Aile/Akraba Ziyareti

Dubai Vizesi Çeşitleri içinde yer alan Dubai Aile/Akraba Ziyareti için gerekli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Dubai Aile/Akraba Ziyareti için yapılacak olan başvurularda Dubai’de bulunan aile ya da akrabalık derecesinin destekleneceği belgelerle başvuru yapılması gerekmektedir. Bordo pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları Dubai’de bulunan aile ya da akraba tarafından akrabalık bilgilerinin yer aldığı belgelerle birlikte hazırlatılmış olan davetiye ile Dubai Aile/Akraba Ziyareti vize başvurusunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaportu olan T.C. vatandaşları davetiye ya da başka bir evrak beyan etmeden kısa yapılacak seyahatler olması koşulu ile hiçbir işleme tabi tutulmamaktadır. Yalnızca geçerli bir pasaport ile Dubai sınırlarından geçebilme hakkı verilmektedir.

Dubai Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şunlardır:

Türkiye ve Dubai arasında kurulmuş olan ticari ilişkiler ve Dubai’de büyük ölçüde yabancı işçilerin çalışması nedeniyle Türk vatandaşı ve Dubai’de görev yapan kişilerde belli sayılara ulaşmış durumda. Dubai’de iş ve diğer sebeplerle ikamet halinde olan Türk vatandaşlarının halen Türkiye’de bulunan akraba ve aile bireylerinin Dubai’deki yakınlarını ziyaret amacıyla ihtiyaç duydukları vize Dubai aile / akraba ziyareti vizesi olarak belirlenmiş durumda. Dubai aile / akraba ziyareti vizesi için Dubai’de ikamet halinde bulunan Türk vatandaşının, Türkiye’deki vize başvuru sahiplerine davetiye niteliğinde evrakları vize başvurusundan önce ulaştırması gerekmekte.

Dubai Turistik Vize

Dubai vizesi çeşitleri içinde yer alan Dubai Turistik vize için Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen prosedür şartlarının yerine getirilmesi ile alınabilmektedir. Dubai seyahati gerçekleştirmeyi düşünen bordo pasaportlu T.C. vatandaşları Dubai vize başvurularını Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne şahsen yapabilmektedirler. Ayrıca Dubai vize işlemlerini yürütmekle yetkilendirilmiş acenteler ile vize başvuru merkezleri aracılığında da Dubai vize başvurusu yapılabilmektedir.

Yapılacak olan Dubai seyahatinin içeriği ve ne kadar süre kalınacağı belirlendikten sonra uzun ve kısa seyahatler kategorilerine göre işlemlerin yapılması gerekmektedir. Kısa yapılacak olan seyahatler için verilen konaklama süresi vizenin onaylanma tarihi itibari ile 30 gündür. Ancak Dubai seyahatinin 28. gününde seyahatin tamamlanması önerilmektedir. Dubai Turistik Vize için süre uzatma söz konusu olmadığından süre aşımının olması durumunda para cezası uygulanmaktadır. Dubai Turistik Vize için gerekli olan evraklar şunlardır:

  • Beyan edilmesi gereken pasaportun 10 yaşından büyük olmaması, seyahat dönüşünde de geçerliliğinin 6 ay devam etmesi, deforme olmaması ve Dubai turistik vize işlemelerinin yapılabileceği 2 boş sayfasının olmasına dikkat edilmelidir.
  • Arkalı önlü kimlik fotokopisi,

Dubai dünyaca ünlü lüks otelleri ve eğlence merkezleriyle dünyanın her yerinden olduğu gibi Türkiye’den de birçok turistin yurt dışı seyahatlerinde tercih ettiği bir destinasyon. Türkiye Umuma mahsus pasaportları ile Dubai’ye turistik ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişilerin ihtiyaç duydukları vize türü Dubai turistik vizesidir. Dubai turistik vizesi için (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından Dubai’ye yapılacak ulaşımın ve Dubai’deki konaklamanın rezervasyonları talep edilmekte.

Dubai Ticari Vize

Dubai vizesi çeşitleri içinde yer alan Dubai Ticari Vize için gerekli olan evrakların başvuru sırasında tam ve doğru düzenlenmiş olması oldukça önemlidir. Dubai Ticari Vize için tek ya da çok girişli vize kategorileri uygulanmaktadır. Dubai Ticari Vize ile Dubai’de konaklama süresi olarak 30 gün olarak belirtilse de 28. Günde Dubai sınırlarından çıkış yapılması gerekmektedir. Çok girişli Dubai vizesi alanların da 28 günü aşmama koşulu bulunmaktadır. Dubai Ticari Vize için gerekli olan evraklar şunlardır:

  • Geçerliliği bulunan pasaport,
  • C. kimlik fotokopisi arkalı önlü olarak,
  • Biometrik özellikte vesikalık fotoğraf,
  • Dubai Ticari seyahati gerçekleştirilecek olan kişilerin gidiş / dönüş uçak bileti ile otel rezervasyonları,
  • Seyahat sağlık sigorta poliçesi olması gereken evraklardır.

Türkiye ve Dubai arasında birçok sektör ve kalemde yapılan ticari anlaşmalar ve sürekli devam eden yatırım, ithalat ve ihracat faaliyetleri nedeniyle Türkiye’den sık sık iş seyahati amaçlı ziyaretler Dubai istikametine doğru gerçekleşmektedir. Dubai’de iş anlaşması imzalama, iş toplantısına ve fuarlara katılma gibi haklara sahip olmak için gereken vize Dubai ticari vizesi olarak belirlenmiş durumda.

 

DUBAİ VİZE İŞLEMLERİ

Dubai Vize İşlemleri için yapılması gereken uygulamalar hakkında detaylı bilgi edinilmesi Dubai vizesi için oldukça önemlidir. Dubai vizesi işlemleri gerekli olan evrakların düzenlenip toparlama sürecidir. Gerekli olan evraklar ise yapılacak olan seyahatinin içeriğine ve ne kadar süreceğine göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle bilinmesi gereken bordo pasaportu sahibi olanların Dubai vize işlemleri için gerekli tüm koşulları sağlamakla yükümlü iken yeşil, geri, kırmızı ve siyah pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları Dubai vize işlemlerinden muaf tutulabilmektedir.

Kısa ve uzun yapılmak üzere iki kategorisi olan Dubai vizesi işlemleri yapılacak seyahatin amacına göre belirlenmektedir. Kısa süreli seyahatler içinde ise tek ya da çok girişli Dubai vizesi işlemleri için Dubai’de kalma süresi yalnızca 30 gündür. Ancak bilinmesi gereken önemli bir nokta ise 30 gün konaklama süresi verilse de 28. Gün Dubai’den çıkış yapılması gerekmektedir. Uzun süreli seyahatler için de Dubai’de 90 gün kalınabilmektedir.

Dubai Vize İşlemleri süreci içinde gerekli olan evrakların tamamlanmasından sonra Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu web sitesi ile başvuru yapılabilmektedir. Resmi web sitesi üzerinden gerekli olan evrakların yüklenmesi ile Dubai vize başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Dubai Vizesi İşlemleri ile hazırlanan evrakların sisteme yüklenmesi ile Dubai vizesi işlemleri resmi olarak kabul edilip onaylanmış olacaktır. Bu nedenle de Dubai vizesi için gerekli olan evrakların doğru hazırlanmış olması ve sisteme de doğru bir şekilde yüklenmiş olmasına da dikkat edilmelidir.

Türkiye ile Dubai arasındaki ilişkiler BAE’nin geneli ile olduğu gibi ekonomik ve turistik temellere oturmuş ve sağlam ilişkiler olarak devam etmektedir. Bu ilişkilerin 80’lerden itibaren oldukça canlanması neticesinde iki ülke arasında imzalanan birçok ticaret ve yatırım ortaklığı anlaşmalarının yanı sıra iki ihracat ve ithalat rakamları da her yıl artış göstererek deva etmektedir. İki ülke arasındaki yıllık ticaret rakamları özellikle akaryakıt sektöründe hız kesmeden sürmektedir. Dubai (BAE) Türkiye arası ticaret rakamları milyar dolarla ifade edilecek düzeylerdedir. Türk Hava Yolları’nın en çok haftalık sefer gerçekleştirdiği ülkelerden biri Dubai’dir. Bu seyahatlerin çoğunluğu iş seyahati hüviyetindedir. Dubai vize işlemleri de bu kapsamda büyük oranda ticari amaçlı ziyaretler için gerçekleştirilmektedir. Dubai vizesi işlemleri (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleştirilebileceği gibi THY, FlyEmirates gibi firmalar aracılığıyla da gerçekleştirilebilir. Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetkilendirilmiş olan bu kurumlar yolcularının vize işlemlerinde aracılık etme hakkına sahiptirler. Ancak bununla birlikte daha kesin ve önceden bir çözüm olarak (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleştirilecek vize işlemlerinin nispeten daha sonuç odaklı olduğu söylenebilir.
Dubai vize işlemleri için 90 gün üzeri ziyaret planlayan diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri ve süre fark etmeksizin umumi pasaport sahiplerinin sürece dahil olması gerekir. Dubai vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

 

DUBAİ VİZE RANDEVUSU

Dubai Vize Randevusu için öncelikle Dubai vize işlemlerinin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Dubai seyahati planlayan bordo pasaportu olan tüm T.C. vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarından geçebilmesi için öncelikle Dubai vizesi alması gerekmektedir. Yapılacak olan seyahatin içeriği ve süresine göre değişiklik gösteren Dubai vize işlemlerinin uygulanması gerekmektedir.

Dubai Vize Randevusu sırasında Dubai vizesi türüne göre hazırlanması gereken tüm evrakların en doğru ve eksiksiz bir şekilde dosya halinde sunulması gerekmektedir. Dubai vize randevusu sırasında yapılması gereken Dubai vize başvurusunun sorunsuz geçmesi için akrediteli acentelerden ya da vize merkezlerinden destek alınmasında fayda vardır. Dubai seyahat içeriği ve süresine göre yapılacak tüm işlemleri planlamaya ve düzenlemeye yardımcı olan acenteler ile vize merkezleri ile işlem sürecinin sorunsuz geçmesinde de katkı sağlamaktadırlar.

Dubai Vize Randevusu sırasında dosya eksiksiz teslim edilse de Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından ek evrak talebinde bulunma hakkı olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Vize randevusu alındıktan sonra verilen randevu tarihi ve yarım saat öncesinde hazır bulunulması da vize randevusu sırasında yapılacak işlemlerin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Ayrıca Dubai Konsolosluğu /Büyükelçiliği Dubai vize başvurularını online olarak da kabul etmektedir. Dubai vizesi için yapılacak başvurular Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’ne yapılacak başvurular ile değerlendirilebilmektedir. Vize randevusu sırasında Dubai vize başvurusu da gerçekleştirilmiş olacaktır.

Dubai vize randevusu için Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yetkili kurum Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliğidir. Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği aynı zamanda Birleşim Arap Emirlikleri Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde yer almaktadır. Federasyonun çatı kuruluşu olan Birleşik Arap Emirlikleri federasyon içindeki bütün unsurların yurt dışındaki temsil hakkına sahip olduğundan Dubai vizesi için de yetkilendirilmiş durumdadır. Türkiye’den, Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişilerin Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş şartları sağladıkları bir başvuru dosyası ile (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde işlemlerini tamamlamaları gerekir. Bu kapsamda (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize talepleri için randevu usulü ile çalışmaz fakat daha önceden belirlenmiş çalışma saatleri içerisinde vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesini ister. (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize randevusu olarak düşünebileceğimiz şey (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği ‘nin belirlemiş olduğu çalışma saatleridir. (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği çalışma gün ve saatleri şu şekilde belirlenmiştir; Pazartesi – Cuma TSİ 09.00’dan 16.00’a kadar. Bununla birlikte bazı işlemler için bu saat dilimi içinde özel bölümler oluşturulmuş durumdadır ve 09.00 – 12.00 arası başvuru işlemleri için, 14.00 – 15.00 arası da acil resmi işlemlerin cevabını ve vize başvurularının sonucunu almak için belirlenmiş saat dilimleridir. Bununla birlikte (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize randevusu ve başvurusu tamamlandıktan sonra 3 iş günü içinde olumlu ya da olumsuz karar açıklanması beklenir.