Dubai Vize Randevusu

560

Dubai Vize Randevusu

Dubai VizesiDubai Vize Randevusu için öncelikle Dubai vize işlemlerinin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Dubai seyahati planlayan bordo pasaportu olan tüm T.C. vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarından geçebilmesi için öncelikle Dubai vizesi alması gerekmektedir. Yapılacak olan seyahatin içeriği ve süresine göre değişiklik gösteren Dubai vize işlemlerinin uygulanması gerekmektedir.

Dubai Vize Randevusu sırasında Dubai vize türüne göre hazırlanması gereken tüm evrakların en doğru ve eksiksiz bir şekilde dosya halinde sunulması gerekmektedir. Dubai vize randevusu sırasında yapılması gereken Dubai vize başvurusunun sorunsuz geçmesi için akrediteli acentelerden ya da vize merkezlerinden destek alınmasında fayda vardır. Dubai seyahat içeriği ve süresine göre yapılacak tüm işlemleri planlamaya ve düzenlemeye yardımcı olan acenteler ile vize merkezleri ile işlem sürecinin sorunsuz geçmesinde de katkı sağlamaktadırlar.

Dubai Vize Randevusu sırasında dosya eksiksiz teslim edilse de Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından ek evrak talebinde bulunma hakkı olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Vize randevusu alındıktan sonra verilen randevu tarihi ve yarım saat öncesinde hazır bulunulması da vize randevusu sırasında yapılacak işlemlerin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Ayrıca Dubai Konsolosluğu /Büyükelçiliği Dubai vize başvurularını online olarak da kabul etmektedir. Dubai vizesi için yapılacak başvurular Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’ne yapılacak başvurular ile değerlendirilebilmektedir. Vize randevusu sırasında Dubai vize başvurusu da gerçekleştirilmiş olacaktır.

Dubai vize randevusu için Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yetkili kurum Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliğidir. Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği aynı zamanda Birleşim Arap Emirlikleri Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde yer almaktadır. Federasyonun çatı kuruluşu olan Birleşik Arap Emirlikleri federasyon içindeki bütün unsurların yurt dışındaki temsil hakkına sahip olduğundan Dubai vizesi için de yetkilendirilmiş durumdadır. Türkiye’den, Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişilerin Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş şartları sağladıkları bir başvuru dosyası ile (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde işlemlerini tamamlamaları gerekir. Bu kapsamda (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize talepleri için randevu usulü ile çalışmaz fakat daha önceden belirlenmiş çalışma saatleri içerisinde vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesini ister. (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize randevusu olarak düşünebileceğimiz şey (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği ‘nin belirlemiş olduğu çalışma saatleridir. (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği çalışma gün ve saatleri şu şekilde belirlenmiştir; Pazartesi – Cuma TSİ 09.00’dan 16.00’a kadar. Bununla birlikte bazı işlemler için bu saat dilimi içinde özel bölümler oluşturulmuş durumdadır ve 09.00 – 12.00 arası başvuru işlemleri için, 14.00 – 15.00 arası da acil resmi işlemlerin cevabını ve vize başvurularının sonucunu almak için belirlenmiş saat dilimleridir. Bununla birlikte (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize randevusu ve başvurusu tamamlandıktan sonra 3 iş günü içinde olumlu ya da olumsuz karar açıklanması beklenir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin