Dubai Vize İşlemleri

779

Dubai Vize İşlemleri

Dubai VizesiDubai Vize İşlemleri için yapılması gereken uygulamalar hakkında detaylı bilgi edinilmesi Dubai vizesi için oldukça önemlidir. Dubai vizesi işlemleri gerekli olan evrakların düzenlenip toparlama sürecidir. Gerekli olan evraklar ise yapılacak olan seyahatinin içeriğine ve ne kadar süreceğine göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle bilinmesi gereken bordo pasaportu sahibi olanların Dubai vize işlemleri için gerekli tüm koşulları sağlamakla yükümlü iken yeşil, geri, kırmızı ve siyah pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları Dubai vize işlemlerinden muaf tutulabilmektedir.

Kısa ve uzun yapılmak üzere iki kategorisi olan Dubai vize işlemleri yapılacak seyahatin amacına göre belirlenmektedir. Kısa süreli seyahatler içinde ise tek ya da çok girişli Dubai vize işlemleri için Dubai’de kalma süresi yalnızca 30 gündür. Ancak bilinmesi gereken önemli bir nokta ise 30 gün konaklama süresi verilse de 28. Gün Dubai’den çıkış yapılması gerekmektedir. Uzun süreli seyahatler için de Dubai’de 90 gün kalınabilmektedir.

Dubai Vize İşlemleri süreci içinde gerekli olan evrakların tamamlanmasından sonra Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu web sitesi ile başvuru yapılabilmektedir. Resmi web sitesi üzerinden gerekli olan evrakların yüklenmesi ile Dubai vize başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Dubai Vize İşlemleri ile hazırlanan evrakların sisteme yüklenmesi ile Dubai vize işlemleri resmi olarak kabul edilip onaylanmış olacaktır. Bu nedenle de Dubai vizesi için gerekli olan evrakların doğru hazırlanmış olması ve sisteme de doğru bir şekilde yüklenmiş olmasına da dikkat edilmelidir.

Türkiye ile Dubai arasındaki ilişkiler BAE’nin geneli ile olduğu gibi ekonomik ve turistik temellere oturmuş ve sağlam ilişkiler olarak devam etmektedir. Bu ilişkilerin 80’lerden itibaren oldukça canlanması neticesinde iki ülke arasında imzalanan birçok ticaret ve yatırım ortaklığı anlaşmalarının yanı sıra iki ihracat ve ithalat rakamları da her yıl artış göstererek deva etmektedir. İki ülke arasındaki yıllık ticaret rakamları özellikle akaryakıt sektöründe hız kesmeden sürmektedir. Dubai (BAE) Türkiye arası ticaret rakamları milyar dolarla ifade edilecek düzeylerdedir. Türk Hava Yolları’nın en çok haftalık sefer gerçekleştirdiği ülkelerden biri Dubai’dir. Bu seyahatlerin çoğunluğu iş seyahati hüviyetindedir. Dubai vize işlemleri de bu kapsamda büyük oranda ticari amaçlı ziyaretler için gerçekleştirilmektedir. Dubai vize işlemleri (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleştirilebileceği gibi THY, FlyEmirates gibi firmalar aracılığıyla da gerçekleştirilebilir. Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetkilendirilmiş olan bu kurumlar yolcularının vize işlemlerinde aracılık etme hakkına sahiptirler. Ancak bununla birlikte daha kesin ve önceden bir çözüm olarak (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleştirilecek vize işlemlerinin nispeten daha sonuç odaklı olduğu söylenebilir.
Dubai vize işlemleri için 90 gün üzeri ziyaret planlayan diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri ve süre fark etmeksizin umumi pasaport sahiplerinin sürece dahil olması gerekir. Dubai vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin