Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

607

Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Dubai VizesiDubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri Dubai vize online başvurular ile yapılmaktadır. Dubai vize işlemlerini online olarak gerçekleştirmektedir. Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri yapılırken tatil ve çalışma günleri dikkate alınarak yapılmalıdır. Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği cuma ve cumartesi günleri hizmet vermemektedir. Türkiye ile Dubai tatil günlerinde de tatil olan Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için yapılacak başvurular tatil günlerinde yapılır ise sonuçların çıkmasında gecikme yaşanacaktır. Bunun dışında hizmet saatleri ve günlerinde yapılan başvurular yaklaşık olarak 72 saat içinde neticelendirilmektedir.

Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri sonrasında onaylanan Dubai vizesi ile onay tarihinden itibaren konaklama süresi 29 gündür. Bu süreler dikkate alınarak yapılacak olan seyahatin içeriği ve kalınması gereken süre belirlendikten sonra gerekli olan evrakların dosya halinde zamanında teslim edilmiş olması yapılması planlanan seyahat tarihinde Dubai seyahatinin gerçekleşebilmesi için oldukça önemlidir.

Dubai Vize İşlemleri yapılacak olan seyahatin içeriği ve konaklama süresine göre tek ya da çok girişli Dubai vizesi olarak değerlendirilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapılması planlanan seyahatin amacı  ve süresine göre 90 günlük Dubai vizesi, 30 günlük Dubai vizesi, kısa süreli ve tek girişli Dubai vizesi, Uzun süreli ve çok girişli Dubai vizesi, çok girişli ve kısa süreli Dubai vizesi kategorilerinden hangisi ile seyahat edilecek ise Dubai vize işlemleri de ona göre gerçekleştirilmelidir.

Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ilişkilerin yoğun olduğu bölgelerden biri Dubai emirliği olduğundan, Türkiye’de, BAE Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleştirilen vize işlemlerinin çoğu Dubai ile alakalı bu nedenle (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri aynı yerde yapılsa da Dubai vize işlemleri olarak anılmaktadır. Bu kapsamda, (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için umuma mahsus pasaport sahibi TC vatandaşları ziyaret amaç ve süresi fark etmeksizin süreçlere dahil olması gerekirken iki ülke arası yapılan vize muafiyeti anlaşması gereği diplomatik (siyah), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport sahiplerinin 90 günü aşmayacak ziyaretleri için bu sürece dahil olması gerekmez.
(BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bazı hava yolu şirketleri aracılığıyla da yaptırılabilecekken hava yolu şirketlerinin aracılık ettiği vizelerin süre ve içerik kapsamı (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri sonucu alınacak vizelere göre bazı farklılıklar barındırabileceğimiz Dubai’ye yapılacak ziyaretin amacını net olarak belirledikten sonra (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri sürecine geçmekte fayda vardır. Bu bağlamda (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri vize başvuru sürecinden itibaren (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleştirilen işlemler dizisidir. (BAE) Dubai Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri sırasında Dubai ziyareti amaçlayan kişilerden birçok ülkenin talep ettiği ve vize amacına göre değişen rezervasyon, davetiye, ticari faaliyet raporu gibi evraklar talep edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin