26.6 C
Ankara, TR
Pazar, Temmuz 12, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

danimarka-vize-islemleri
Başkent:Kopenhag
Telefon:+45
Alan:
Nüfus:5.540.241
Para Birimi:Danimarka Kronu (DKK)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Danimarka Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Danimarka Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Denmark Visa Information

Danimarka Vizesi

Danimarka Vizesi

Danimarka Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Danimarka Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiDanimarka vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka Vize Başvurusu Danimarka vizesi almak isteyen T.C. vatandaşlarının yapacakları seyahatin amacına göre alınacak vize türünün prosedürlerine uygun olan gerekli evrakların hazırlanma süreci ile başlamaktadır. Danimarka vize başvurusu öncesinde hazırlanması gereken evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması için planlamanın doğru yapılması zaman kaybını engelleyecektir. Danimarka Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Danimarka Vize Randevusu

Danimarka Vize Randevusu Danimarka vizesi başvurusu yapabilmek için zorunludur. Danimarka Ülkesi vize uygulamalarını Schengen Bölgesi içinde yer almasından dolayı Schengen vize işlemleri yönetmeliğine göre yapmaktadır. Danimarka seyahati gerçekleştirmek isteyen T.C. vatandaşları Danimarka’ya giriş yapabilmeleri için Danimarka Schengen vize işlemlerini gerçekleştirmek zorundadırlar.  Ancak Danimarka Konsolosluğu 180 gün içinde sınırlandırılmış olan 90 günlük kısa süreli seyahatler için başvuruları direk kabul etmemektedir.

 

Danimarka Vize İşlemleri

Danimarka Vize İşlemleri, Danimarka Schengen Bölgesi içinde bulunması dolayısı ile kısa süreli Danimarka seyahatleri için Danimarka Schengen vize yönetmeliği uygulanmaktadır. Danimarka Vize İşlemleri için Türkiye’de yetkili olan Danimarka Ankara Büyükelçiliği ile Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’dur. T.C. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi olanlar Danimarka vize işlemleri için başvuru yapmaları zorunlu değildir. Danimarka Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Danimarka Vize Çeşitleri

Danimarka Vize Çeşitleri içinde yer alan Danimarka Aile/Akraba Ziyareti için olması gereken evraklar şöyledir; Pasaport; Seyahat edilecek tarihin bitiminden sonra da 3 ay geçerliliği olan, vize işlemleri yapılabilecek iki boş sayfası olan, eskimemiş, deforme olmayan ve 10 yılı aşmayacak pasaport olması gerekmektedir. Danimarka Vize Çeşitleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Danimarka Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Danimarka Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yapılma istenen seyahat amacına ve vize türüne göre değişiklik gösterse de vize türü ve amacı ne olursa olsun herkesin hazırlaması gereken temel evraklar vardır.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Danimarka Başvuru İşlemleri

Danimarka Başvuru İşlemleri, Danimarka Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için görevlendirilmiş resmi olan Danimarka Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri aracılığı ile kabul etmektedir. Kısa süreli ve acil başvuru yapılması gereken seyahatleri için Danimarka vize başvuru merkezlerine ya da firmamız Long Vize aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.

 

Danimarka Danışmanlık

Danimarka’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Danimarka Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne veya firmamız Long Vize’ye müracaat edilerek yapılmalıdır.

Danimarka Vizesi Başvurusunda bulunmak ve Danimarka Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Danimarka Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Danimarka Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Danimarka Vize Başvurusu yapın, Danimarka Vize Randevusu alın!

 

DANİMARKA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Danimarka’ya Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarıyla seyahat edecek vatandaşlar vize uygulamasına tabidir. Danimarka, Türkiye’den gelen siyah, gri ve yeşil pasaportlu kişilere 3 aya kadar vizesiz giriş izni tanımakla beraber Bordo pasaportlu vatandaşların süre fark etmeksizin vize alması gerekir. Danimarka Schengen bölgesine üye bir ülke olduğundan dolayı Danimarka için alınacak vizeler (türlerine göre) Schengen vizesi yerine de geçecektir. Türkiye’den Danimarka’ya seyahat edecek vatandaşların yanlarında maksimum 3.250 Danimarka Kronu karşılığı kişisel eşya ile giriş yapmalarına izin verilmektedir. Nakit para olarak ise 10.000 EUR miktarı veya karşılığı farklı bir para birimini aşmayacak nakit girişine izin verilmektedir.

Türkiye ile Danimarka NATO, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi gibi uluslararası kuruluşlara üye olan ve ortak çalışmalar yürüten iki dost ülkedir. Ayrıca Danimarka Kraliyeti, Türkiye Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği üyeliğini desteklemektedir. Danimarka’da Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi ikamet eden birçok Türk vatandaşı ve Türk asıllı Danimarkalı vardır. İkili ilişkilerin bir boyutunu da bu Türk varlığı oluşturur. Almanya işçi göçünden sonra Avrupa’nın çeşitli yerlerine yayılan Türk vatandaşları Danimarka’da da meslek ve dükkan sahibi olmuşlardır. Türkiye’den Danimarka’ya her sene aile ve akraba ziyareti gibi amaçlarla giden Türk sayısı bir hayli fazladır. Danimarka’ya, Türkiye sınırları içerisinden yapılan vize başvurularının büyük bölümünü bu amaçla Danimarka ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar oluşturur.

 

DANİMARKA VİZE BAŞVURUSU

Danimarka Vizesi Başvurusu Danimarka vizesi almak isteyen T.C. vatandaşlarının yapacakları seyahatin amacına göre alınacak vize türünün prosedürlerine uygun olan gerekli evrakların hazırlanma süreci ile başlamaktadır. Danimarka vizesi başvurusu öncesinde hazırlanması gereken evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması için planlamanın doğru yapılması zaman kaybını engelleyecektir.

Danimarka Konsolosluğu kısa süreli 180 gün içinde 90 günle sınırlandırılmış Danimarka Vize Başvurusu için direk kabul etmemektedir. Danimarka Konsolosluğu’nun aracı olarak kabul ettiği vize başvuru merkezleriyle akrediteli seyahat acenteleri ile Danimarka vize başvurusunu kabul etmektedir. Danimarka Konsolosluğu’nun hassasiyete yaklaştığı konulardan biri pasaportun geçerliliğinin prosedüre uygun olup olmadığıdır. Pasaport’un son 10 yılı aşmayan, eskimemiş, vize işlemlerinin yapılabileceği en az iki boş sayfası olan ve seyahat sonrasında da 3 ay geçerliliği olması oldukça önemlidir. Bu özelliklere sahip olmadığı halde Danimarka vizesi alan T.C. vatandaşları ülke sınırındaki görevlilere verilen inisiyatif hakları nedeni ile Danimarka’ya giriş yaparken büyük sıkıntı oluşturabilmektedir.

Danimarka vize başvurusu için önemli diğer bir nokta vize başvuru formudur. Danimarka vize başvuru formu olmayan T.C. vatandaşlarının başvuruları hiçbir koşulda kabul edilmemektedir. Ayrıca eksik ve yanlış bilgilerin de olması durumunda başvuruları geri çeviren Danimarka Konsolosluğu Danimarka vize başvuru formunun İngilizce veya Danca olarak büyük harflerle doldurulmuş olması ve başvuru formunda beyan edilen bilgilerin değer evraklarla ötüşüyor olması oldukça önemlidir.

Danimarka vize başvurusu diğer Schengen ülkelerine benzer süreçlerle ilerleyen başvurulardır. Fakat her ülkenin olduğu gibi Danimarka’nın da kendine özgü bazı kural ve uygulamaları olabilmektedir.  Danimarka vizesine başvuru yapmak isteyen vatandaşların özellikle Danimarka’nın gümrük mevduatı ile ilgili gelişmeleri takip etmesi daha sorunsuz bir seyahat için tavsiye edilir. Danimarka, Dünya’nın en eşitlikçi ve demokratik ülkelerinden biridir. İskandinav ülkeleriyle birlikte Avrupa’da adaletin ve eşitliğin sembol ülkelerinden olmuştur. Ayrıca refah düzeyi açısından da Avrupa’nın en kalkınmış ülkelerinin başında gelir. Bu nedenle bu ülkeye yapılacak vize başvurularında ekonomik sebeplerin de düşünülmesi gerekmektedir. Danimarka bütçe denkliği, iyi finanse edilmiş kamu sermayesi, düşük enflasyon ve para biriminin değerinde tutarlılık arz eden ender ülkelerden biridir. Danimarka Vize Başvurusu yaparken Danimarka’da ki seyahat ve konaklamayı karşılamanız ve bunu belgelerle kanıtlamanız gerektiğini düşünürsek Danimarka Vize Başvurusundan önce finansal olarak kendinizi ve dosyanızı iyi hazırlamanız gerekir.

Danimarka Türkiye’de iki adet Danimarka Konsolosluğu / Büyükelçiliği bulundurmaktadır. Bunlar, Ankara Danimarka Büyükelçiliği ve İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu’dur. Vize başvuru işlemlerinin karara bağlanacağı merciler bu iki dış temsilciliktir. Ancak Danimarka vize başvurusu için gidilecek ilk durak Danimarka tarafından vize başvurularının ilk karşılamasını yapmak adına yetkilendirilmiş olan Danimarka vize başvuru merkezleri olacaktır. Danimarka vize başvuru merkezlerinde teslim alınan dosyanız daha sonra resmi kanallarla Danimarka Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne sevk edilir.

 

DANİMARKA VİZE ÇEŞİTLERİ

Danimarka Vize Çeşitleri içinde yer alan Danimarka Aile/Akraba Ziyareti için olması gereken evraklar şöyledir:

Pasaport: Seyahat edilecek tarihin bitiminden sonra da 3 ay geçerliliği olan, vize işlemleri yapılabilecek iki boş sayfası olan, eskimemiş, deforme olmayan ve 10 yılı aşmayacak pasaport olması gerekmektedir.

 • Danimarka vize başvuru formu: Büyük harflerle İngilizce ya da Danca olarak tam ve doğru bilgilerle doldurulmuş Danimarka vize başvuru formu ıslak imzalı olarak doldurulmuş olmalıdır.
 • İki adet biyometrik fotoğraf: Arka fonu beyaz olan, son 3 ay içinde çekilen 3,5×4,5 boyutlarında biri başvuru formunun sağ üst köşesinde diğeri de dosyaya koyulmak üzere biyometrik iki tane fotoğraf olmak zorundadır.

Danimarka’da yaşayan Türk asıllı Danimarkalılar ve halen Türk vatandaşı olan Danimarka ikamet sahibi kişilerin Türkiye’de bulunan akraba, tanıdık ve aile bireylerinin her sene Danimarka kapısını Aile ve akraba ziyaretleri için çaldığını biliyoruz. Bu durumdaki insanların Danimarka tarafından ülkeye girişte tabi tutulduğu vize uygulaması da Danimarka Aile/Akraba ziyareti vizesi olarak adlandırılmış olan vizedir. Bu vizeye sahip olabilmek için Danimarka’da bulunan yakınınızla olan yakınlığınızı kanıtlayan ve Danimarka’da ki yakınınızın sizi ülkeye davet ettiğine dair evrakları Danimarka Konsolosluk / Büyükelçiliğine sunmak gerekmektedir.

Danimarka Turistik Vize

Danimarka vize çeşitlerinden olan Danimarka Turistik Vize için gerekli olan evraklar:

 • Danimarka Schengen vizesi prosedürüne uygun pasaport,
 • Danimarka Schengen yönetmeliğine uygun olarak doldurulmuş Danimarka Schengen vize başvuru formu,
 • Schengen yönetmeliğine uygun olarak son üç ay içinde çekilmiş biometrik fotoğraf,
 • Danimarka seyahati yapacak kişi ya da kişilerin tam vukuatlı nüfus kaydı örneği ile önlü arkalı çekilmiş kimlik fotokopisi,

Ancak seyahat eden kişi şirket sahibi ise bu evrakların yanında ticaret odası tescil nüshası ile yetki belgesi de olmak zorundadır.

 • Seyahat edecek kişiyle ilgili çalıştığı yerde başladığına dair SGK işe giriş bildirgesi ile SGK hizmet dökümü,
 • Danimarka turistik seyahati destekleyecek olan gidiş dönüş uçak ve otel rezervasyonunu teyit eden evrakların sunulması oldukça önemlidir.

Danimarka’ya yapılacak olan turistik faaliyetler amacı güden ziyaretler için alınması gereken doğru vize Danimarka Turistik Vizesidir. Danimarka turistik vizesi Schengen bölgesi ülkesinden alındığı için diğer Schengen bölgesi üye ülkelerine de seyahat hakkı tanır. Danimarka Turistik vizesi başvurusunda en önemli detay ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınızın belgelerle kanıtlanarak Danimarka Konsolosluğu / Büyükelçiliğine sunulmasıdır.

Danimarka Ticari Vize

Danimarka vize türleri içinde Danimarka Ticari Vize için gerekli olan belge ve evraklar:

 • Danimarka Ticari Vize işlemleri için geçerliliği olan, yıpranmamış kullanılabilecek son 10 yılı geçmeyen ve vize işlemlerinin yapılabileceği kadar boş sayfası olan pasaport,
 • Danimarka Ticari Vize başvuru formunun İngilizce veya Danca olarak büyük harflerle doldurulmuş, ıslak imzalı olması gerekmektedir.
 • Danimarka Ticari Vize işlemleri için Schengen vize işlemleri prosedürüne göre 3,5×4,5 boyutlardaki iki adet renkli fotoğraf,
 • Seyahat eden kişi ya da kişilere ait tam vukuatlı nüfus kaydının remi olarak belgesi ile nüfuz cüzdanının arkalı ve önlü fotokopisi,

Danimarka’nın istikrarlı ve büyüyen ekonomisi dünyada birçok çok uluslu firmanın Danimarka’da genel müdürlükler bulundurmasına vesile olmaktadır. İş dünyasından böyle bir ilgiyle karşılanan Danimarka ülkesinde irili ufaklı birçok Türk sermayeli iş de bulunmaktadır. Özellikle bu Türk sermayeli işler ve yine diğer çok uluslu firmaların Türkiye’deki firma ve çalışanlarla yaptıkları ortaklıklar sayesinde her sene Danimarka’ya iş seyahati dolayısıyla binlerce ziyaret gerçekleşmektedir. Türkiye’den yapılacak bu iş ziyaretleri için alınması gereken vize Danimarka ticari vizesidir.

 

DANİMARKA VİZE İŞLEMLERİ

Danimarka Schengen Bölgesi içinde bulunması dolayısı ile kısa süreli Danimarka seyahatleri için Danimarka Schengen vize yönetmeliği uygulanmaktadır. Danimarka Vize İşlemleri için Türkiye’de yetkili olan Danimarka Ankara Büyükelçiliği ile Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’dur. T.C. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi olanlar Danimarka vize işlemleri için başvuru yapmaları zorunlu değildir.
Danimarka vize işlemleri için başvuru yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken nokta yapılacak seyahat amacına ve türüne göre farklılık gösteren kısa süreli olan 90 gün için yapılan başvuruları Danimarka Ankara Büyükelçiliği ile Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu şahsen almamaktadır. Bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için resmi olarak yetkili vize başvuru merkezlerinin yanında bazı akrediteli seyahat acenteleri aracılığı ile kabul etmektedir.
Danimarka vizesi işlemleri sürecinde başvuru ile ilgili bilgilendirmeleri, vize başvuru dosyasının teslim alınması ve karar verilme sürecinde pasaportun başvuru yapacak kişiye teslim edilmesi ile yetkili resmi kurumlar olan vize başvuru merkezi ya da seyahat acenteleri Danimarka vize işlemleri sonucunda hiçbir yetkiye sahip değildirler. Danimarka vize başvuru sonuçları Danimarka Ankara Büyükelçiliği ile Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kapalı zarflar içinde başvuru merkezlerine teslim edildiğinden neticenin ne olduğu konusunda vize başvuru merkezleri ile seyahat acenteleri da herhangi bir bilgiye sahip değildirler.
Danimarka vize işlemleri için ön hazırlık sürecinin doğru planlanması ve evrakların doğru ve eksiksiz hazırlanması vize işlemleri sürecinin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle istenen evrakların prosedüre uygun hazırlanması gerekmektedir.

Danimarka vize işlemleri Danimarka vize başvuru merkezlerinde teslim alınan dosyaların Danimarka Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne sevk edilmesiyle başlayan işlemlerdir. Danimarka vize işlemleri için ilk olarak ziyaret etmeniz geren yer olan  vize başvuru merkezlerinde sizden alınan başvuru formları ve başvuru dosyanız Konsolosluk  / Büyükelçilik yetkililerinin karar sürecine girmesi adına ön incelemelerin ardından Danimarka Konsolosluk / Büyükelçilik ilgili birimlerince teslim alınır. Danimarka vize işlemlerine geçilmeden önce  Danimarka vize başvuru merkezlerine dosyanızı ve pasaportunuzu istenen şartlarda teslim etmeniz gerekmektedir. Özellikle pasaportunuzun en az 2 adet boş sayfa bulundurmasına ve fiziksel olarak yıpranmamış olmasına  dikkat etmeniz gerekir.

Danimarka vizesi işlemleri sonucunda olumlu karar almak için Danimarka’ya yapmayı planladığınız ziyaretin amacını ve bu amacınızı destekleyen / kanıtlayan belgeleri doğru ve açık bir şekilde dosyanızda bulundurmanızdan emin olmanız tavsiye edilir. Danimarka vize başvuru merkezinde başlattığınız işlemleri takip eden işlemler dizisi daha çok Danimarka’nın resmi yetkilileri tarafından yönetileceğinden herhangi bir eksik veya yanlışla merkezlerinde karşılaşırsanız gerekirse randevunuzu iptal edip yanlışlıkları gidermeniz mantıklı olacaktır. Danimarka vizesi işlemleri sürecinde nadiren de olsa ek evrak veya ek görüşme taleplerinde bulunabilir. Ayrıca Danimarkalı yetkililerin aynı evrakları tekrar talep etme hakları da vardır. Danimarka vizesi işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve süreç hakkındaki sorularınızı sormak için 0 312 426 03 25 numarasını arayabilirsiniz.

 

DANİMARKA VİZE RANDEVUSU

Danimarka Vizesi Randevusu Danimarka vizesi başvurusu yapabilmek için zorunludur. Danimarka Ülkesi vize uygulamalarını Schengen Bölgesi içinde yer almasından dolayı Schengen vize işlemeleri yönetmeliğine göre yapmaktadır. Danimarka seyahati gerçekleştirmek isteyen T.C. vatandaşları Danimarka’ya giriş yapabilmeleri için Danimarka Schengen vize işlemlerini gerçekleştirmek zorundadırlar.  Ancak Danimarka Konsolosluğu 180 gün içinde sınırlandırılmış olan 90 günlük kısa süreli seyahatler için başvuruları direk kabul etmemektedir.

Danimarka vize işlemleri Danimarka Konsolosluğu’nun aracı olarak kabul ettiği vize başvuru merkezleri ve akrediteli seyahat acenteleriyle gerçekleştirilmektedir. Danimarka Vizesi Randevusu da yine vize başvuru merkezleri ile akrediteli seyahat acentelerinden alınmalıdır. Ancak randevu öncesinde işlemler sürecinde gerekli olan tüm evrakların prosedüre uygun bir şekilde hazırlanması ve bu hazırlık sürecinin eksiksiz ve doğru bir şekilde planlanması için vize başvuru merkezlerinden ve seyahat acentelerinden destek alınması zaman kazanması bakımından oldukça önemlidir.

Danimarka vize başvurusu merkezleri ile seyahat acenteleri Danimarka vize işlemleri hakkında vatandaşlarının bilgilendirilmesine, vize başvuru dosyalarının tamamlanıp teslim edilmesine ve karara bağlanmasından sonraki pasaportların iade edilmesi sürecinde sorumlu kurumlardır. Ancak Danimarka vize işlemlerinin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması konusunda vize danışma merkezi ya da seyahat acentelerinin hiçbir yetkisi yoktur. Danimarka vize randevusu sırasında teslim edilecek dosyada eksiklikler olması durumunda eksikliklerin kapanması için başvuru geri çevrilecek ve yine Danimarka vize randevusu alınması gerekecektir.

Danimarka vize randevusu alınacak yer sanıldığı üzere Danimarka Konsolosluğu / Büyükelçiliği değildir. Danimarka elçilik binalarındaki insan trafiğinin yoğunlaşması nedeniyle vize başvuru merkezi ile vize başvuru yardımcı firmasıyla ortaklık kurarak vize başvurularını ilk etapta  Danimarka vize başvuru merkezlerinde kabul etmektedir. Danimarka vize randevusu için ziyaret etmeniz gereken yer de yine  Danimarka vizesi başvuru merkezleri olmalıdır.Danimarka vize randevusu hakkında detaylı bilgi almak ve aklınıza takılanları sormak için 0 312 426 03 25 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Danimarka vize randevusu alabileceğiniz iller Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Gaziantep’teki  Danimarka vize başvuru merkezleri olarak belirlenmiştir.  Ankara, İzmir, Antalya ve Gaziantep’te yapılan başvurular, Ankara Danimarka Büyükelçiliği tarafından karara bağlanırken, İstanbul’dan yapılan Danimarka vize başvuruları da İstanbul’daki Danimarka Başkonsolosluğu tarafından sonuçlandırılacaktır. Danimarka vize randevusu esnasında Vize başvuru merkezi sizden pasaportunuzu da teslim alıp, Danimarka dış temsilciliklerine sevkini gerçekleştirecektir. Ayrıca  Danimarka vizesi başvuru merkezleri Danimarka Kraliyetinden aldığı yetkiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Danimarka vizesine başvurmak isteyen kişilerin biyometrik verilerini almakla da görevlidir. Danimarka vizesi randevusu sırasında sizin amacınıza yönelik olarak eksiksiz ve net bilgi ve evraklarla hazırlamış olduğunuz dosyanızı teslim alarak ön kontrollere tabi tutacaktır. Bu kontroller sırasında bir problem görülmezse pasaportunuz ve evraklarınız Danimarka Konsolosluğu / Büyükelçiliğine vize işlemleri için transfer edilecektir.