Danimarka Vize İşlemleri

542

Danimarka Vize İşlemleri

Danimarka Vize Bayrağı

Danimarka Schengen Bölgesi içinde bulunması dolayısı ile kısa süreli Danimarka seyahatleri için Danimarka Schengen vize yönetmeliği uygulanmaktadır. Danimarka Vize İşlemleri için Türkiye’de yetkili olan Danimarka Ankara Büyükelçiliği ile Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’dur. T.C. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi olanlar Danimarka vize işlemleri için başvuru yapmaları zorunlu değildir.
Danimarka vize işlemleri için başvuru yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken nokta yapılacak seyahat amacına ve türüne göre farklılık gösteren kısa süreli olan 90 gün için yapılan başvuruları Danimarka Ankara Büyükelçiliği ile Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu şahsen almamaktadır. Bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için resmi olarak yetkili vize başvuru merkezlerinin yanında bazı akrediteli seyahat acenteleri aracılığı ile kabul etmektedir.
Danimarka vize işlemleri sürecinde başvuru ile ilgili bilgilendirmeleri, vize başvuru dosyasının teslim alınması ve karar verilme sürecinde pasaportun başvuru yapacak kişiye teslim edilmesi ile yetkili resmi kurumlar olan vize başvuru merkezi ya da seyahat acenteleri Danimarka vize işlemleri sonucunda hiçbir yetkiye sahip değildirler. Danimarka vize başvuru sonuçları Danimarka Ankara Büyükelçiliği ile Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kapalı zarflar içinde başvuru merkezlerine teslim edildiğinden neticenin ne olduğu konusunda vize başvuru merkezleri ile seyahat acenteleri da herhangi bir bilgiye sahip değildirler.
Danimarka vize işlemleri için ön hazırlık sürecinin doğru planlanması ve evrakların doğru ve eksiksiz hazırlanması vize işlemleri sürecinin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle istenen evrakların prosedüre uygun hazırlanması gerekmektedir.

Danimarka vize işlemleri VFS Global Danimarka vize başvuru merkezlerinde teslim alınan dosyaların Danimarka Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne sevk edilmesiyle başlayan işlemlerdir. Danimarka vize işlemleri için ilk olarak ziyaret etmeniz geren yer olan VFS Global vize başvuru merkezlerinde sizden alınan başvuru formları ve başvuru dosyanız Konsolosluk  / Büyükelçilik yetkililerinin karar sürecine girmesi adına ön incelemelerin ardından Danimarka Konsolosluk / Büyükelçilik ilgili birimlerince teslim alınır. Danimarka vize işlemlerine geçilmeden önce VFS Global Danimarka vize başvuru merkezlerine dosyanızı ve pasaportunuzu istenen şartlarda teslim etmeniz gerekmektedir. Özellikle pasaportunuzun en az 2 adet boş sayfa bulundurmasına ve fiziksel olarak yıpranmamış olmasına  dikkat etmeniz gerekir.

Danimarka vize işlemleri sonucunda olumlu karar almak için Danimarka’ya yapmayı planladığınız ziyaretin amacını ve bu amacınızı destekleyen / kanıtlayan belgeleri doğru ve açık bir şekilde dosyanızda bulundurmanızdan emin olmanız tavsiye edilir. VFS Global Danimarka vize başvuru merkezinde başlattığınız işlemleri takip eden işlemler dizisi daha çok Danimarka’nın resmi yetkilileri tarafından yönetileceğinden herhangi bir eksik veya yanlışla VFS Global merkezlerinde karşılaşırsanız gerekirse randevunuzu iptal edip yanlışlıkları gidermeniz mantıklı olacaktır. Danimarka vize işlemleri sürecinde nadiren de olsa ek evrak veya ek görüşme taleplerinde bulunabilir. Ayrıca Danimarkalı yetkililerin aynı evrakları tekrar talep etme hakları da vardır. Danimarka vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve süreç hakkındaki sorularınızı sormak için 0 312 426 03 25 numarasını arayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin