Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu

587

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu

Çin VizesiÇin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu Çin vize başvurusu için gerekmektedir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu Çin vize başvurusunun tamamlanabilmesi için yapılan bir uygulamadır. Yapılacak olan Çin seyahatinin ne amaçla ve ne kadar süreyle yapılacağına göre değişen Çin vize işlemleri için Çin vize prosedür şartlarına göre yapılmalıdır.  Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu sırasında teslim edilmesi gereken her evrak doğru ve eksiksiz teslim edilmelidir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu için gerekli olan pasaportun geçerlilik özelliklerine sahip olan pasaportun beyan edilmesi gerekmektedir. Beyan edilecek olan pasaportun 10 yıldan eski olmaması, seyahat bitimi ile birlikte 6 ay geçerliliğini koruması, Çin vize işlemlerinin yapılabilmesi için de en az iki boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Ayrıca yine Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu sırasında teslim edilecek olan fotoğrafın biyometrik özellikte olması ve Çin vize başvurusuna en yakın zamanda çekilmiş olması gerekmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu sırasında teslim edilecek olan tüm evrakların en güncel şekliyle beyan edilmesi gerekmektedir. Belgeler arasında bilgi tutarlılığı bulunması ve eksiksiz olması Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu sırasında Çin vize başvurusunun tamamlanabilmesi için oldukça önemlidir. Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu için temsilciliklerle işbirliği içinde olan ve kısa süreli seyahatler için aracı olan acenteler ve vize başvuru merkezlerinden alınması ve randevu tarihi sırasında hazır bulunulması başvurunun sağlıklı bir şekilde tamamlanması için önemlidir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize işlemleri için herhangi bir kurum veya kuruluşla iş birliği yapmamaktadır. Bu nedenle Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize randevusu ve başvurularının cereyan ettiği yerler Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’nin bu konularda yetkilendirilmiş dış temsilcilikleri olacaktır. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize başvurularında randevulu sistemle çalışmamaktadır fakat vize randevusu olarak düşünülebilecek çalışma saatleri ve günleri Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş ve duyurulmuştur. Bu bağlamda Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize başvuruları için randevu almak yerine Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından önceden belirlenmiş olan çalışma saatlerinde Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde vize başvuru dosyasıyla hazır bulunmak yeterli olacaktır. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize randevusu esnasında ilk olarak başvuru sahiplerinden başvuru dosyalarını teslim alır. Daha sonra çalışma saatleri müsaitse başvuru sahiplerinin biyometrik verileri de yine Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde dosya tesliminden sonra gerçekleştirilir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize randevusu ve başvurusu süreçleri ile ilgili 20 çeşitten fazla vize türüne işlem yapılmaktadır. Bu nedenle Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vizesine başvurmak eğiliminde olan kişilerin Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’nin kendine has kuralları ve vize türleri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olması gerekir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize randevusu, başvurusu ve işlemleri ile ilgili detaylı bilgi, rehberlik & danışmanlık hizmeti almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin