Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri

628

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri

Çin VizesiÇin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri için bir nevi gerekli evrakların toparlanma süreci olarak da adlandırılabilir. Bordo pasaportlu Çin seyahati planlayan T.C. vatandaşlarının gerçekleştirmek zorunda olduğu bir işlemdir. Çin vizesi çeşitleri içinde yaklaşık olarak 16 kategori bulunmaktadır. Çin seyahati ve amacına göre hangi kategoride seyahat edileceği belirlendikten sonra Çin vize prosedür koşullarını taşıması gereken evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri için iletişime geçilmesi gereken yerler akrediteli acenteler ile vize başvuru merkezleridir. Kısa yapılacak seyahatler için direk başvuru kabul etmeyen Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği başvuruları aracı kurumlarla kabul etmektedir. Temsilciliklerle iş birliği içinde çalışan akrediteli seyahat acenteleri ile vize başvuru merkezleri Çin vize işlemlerini yürütmekle ve Çin seyahati yapacak olan kişi adına başvuruyu gerçekleştirmekle yükümlüdür. Ayrıca gerekli olan evraklarla ilgili gerekli danışmanlık hizmeti de veren acenteler ile vize başvuru merkezleri bazı evrakları kendi bünyesinde hazırlayarak da destek sağlayabilmektedirler.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri için gerekli olan evrakların ne olduğu, nereden ve nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda destek veren acenteler ile vize başvuru merkezleri Çin vize işlemleri için doğru bir planlama ile evrakların tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Acenteler ile vize başvuru merkezleri Çin vize başvuru süreci ve sonuçlanmasında herhangi bir etkiye sahip değildir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri ile ilgili karar veren tek yetkili kurum Çin Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize işlemlerini yürütmek ve karara bağlamakla Türkiye topraklarında yetkilendirilmiş kurumlar sadece ve sadece Çin/Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye dış temsilcilikleridir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ankara’da bir adet Büyükelçilik ve İstanbul’da bir adet Başkonsolosluk bulundurmaktadır. Türkiye’nin de aynı şekilde Çin/Çin Halk Cumhuriyeti topraklarında birden fazla dış temsilciliği aktif olarak çalışmaktadır. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize işlemleri yaptırılırken en çok dikkat edilmesi gereken husus Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılacak ziyaretin amacını net olarak belirlemek olmalıdır zira Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği hali hazırda 20 den fazla vize türü için işlem yetkisine sahiptir. Bu vize türlerinden kendi ziyaret amacınıza en uygununa karar vererek, vize başvuru dosyanızı bu yönde hazırlamanız beklenir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği yetkilileri hazırlanan başvuru dosyalarındaki belgelerin de Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılacak ziyaretin amacına paralel olarak hazırlanmış olmasını bekler. Bu nedenle Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize işlemleri esnasında hangi tür vize için başvuru yaptığınızın net olarak açıklanması gerekir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’nin sağladığı birçok vize türünden hangisinin sizin ziyaret amacınıza uygun olduğuna karar vermek için bir vize danışman & rehber firması ile ortak çalışmak akıllıca olacaktır. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize işlemleri, vize başvurusu ve diğer süreçler hakkında detaylı bilgi, rehberlik & danışmanlık hizmeti almak için; 0 312 426 03 25.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin