Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

636

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Çin VizesiÇin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri T.C. vatandaşları için uyguladıkları prosedür koşulları yapılacak olan Çin seyahatinin amacı süresi, başvuru yapanın işi ve hatta reşit olmayanlar için yaşa göre de değişiklik göstermektedir. Bordo pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları kısa süreli seyahatler içinde değerlendirilen kategoriler için yapılacak vize işlemlerini için aracı kurumlar ile gerçekleştirmektedir.

Çin’e yapılacak olan Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Aile/Akraba Ziyareti, Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Turistik Vize ve Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize başvuruları için temsilciliklerle koordineli iş yapan acenteler ile vize merkezleri aracılığı ile kabul edilmektedir. Uzun süreli seyahatler için ise direk Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize işlemleri bölümü ile irtibata geçilmelidir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için 16 kategori bulunmaktadır. Yapılacak olan seyahat bu kategoriler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Çin vize prosedürüne göre Çin Halk Cumhuriyeti üzerinden yapılması planlanan Hong Kong ile Makau seyahatleri için geçerli bir Çin vizesi ile geçiş yapılmasına izin verilmektedir. Ancak üç yere birden seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları çok girişli vize ile üç ülkeye giriş yapılabilmektedir. Tek girişli Çin vizesi ile yalnızca tek ülkeye giriş yapılabilmektedir. Ayrıca Çin vizesi ile başka topraklara seyahat etmek isteyen kişilerin Çin üzerinden transit geçiş hakkı da verilmektedir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri vize başvurusu sürecinden itibaren Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde gerçekleşen işlemler silsilesidir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği diğer birçok ülke gibi Türkiye’den gelecek vize başvurularını karşılamak amacıyla herhangi bir vize başvuru asistan firması ile anlaşma sağlamamıştır. Bu nedenle Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize başvurularının bütün işlemleri yine Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleşir.
Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği toplamda 20’den fazla vize türü için yetki sahibidir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’nin bu fazla vize tipi çeşitliliği nedeniyle Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vizesini hangi amaçla aldığınızı en küçük detayına kadar açıklamanız gerekir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri esnasında başvuru sahiplerinden ek belge veya ek görüşme talebinde de bulunma hakkına sahiptir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri sırasında vize başvuru dosyasındaki evrakların Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılacak ziyaretle paralellik arz edip etmediğine bakar. Ayrıca vize başvuru dosyasındaki evrakların doğruluğu ile ilgili de bazı araştırmalar yapar. Bu nedenle Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize başvuru dosyasına koyacağınız evrakların tamamen gerçek ve resmi yollarla düzenlenmiş evraklar olmasına dikkat etmek gerekir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25 numaralı telefonla irtibat kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin